Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Certuri cu patronul


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua. Am o rugăminte la cine ma poate ajuta cu ceva legislație in vigoare. Va mulțumesc 

Pe scurt: 

Eu sunt șofer pe cisterna siloz ( cisterna de prafuri ), nu am vechime multă pe acest gen de vagon iar șeful meu profita de faptul acesta . 

El îmi zice ca trebuie sa spăl cisterna înăutru eu ca și șofer ( fara a ma plăti in plus pentru aceasta treaba ) 

I-am zis ca nu cred ca e corect ca eu șofer sa intru in cisterna și sa spăl manual. Sunt o gramada de spaltori autorizate care spală cisterne 

Dacă cineva ma poate ajuta sa îmi spună dacă este vreo lege care sa ma oblige sa spăl eu cisterna înăutru sau nu .

va mulțumesc 

 

la mulți ani pentru toți colegii 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Salut.

Trebuie să ai calificare pentru a face treaba asta, să folosești echipament de protecție corespunzător și munca respectivă să fie prevăzută (explicit) în fișa postului. TOATE aceste condiții trebuiesc îndeplinite simultan. În plus, meseria de ''spălător vehicule'' are altă încadrare în C.O.R. (912201) iar cumulul de funcții se plătește.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.