Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Buna Ziua ,citeva informati despre firma Valmar Pitesti :                                                                                                                                                            se fac grupaje 5-6 incarcari cu 1-3 descarcari , nu se plateste decit de la a 5 operatie [Austria-Germania] incarcari- descarcari rampa sau pe lateral ,se merge pe autostrazi si nationale pina la incarcari si descarcari pe toate tipurile de nationale deoarece se incarca 2-3-4...paleti de la firme foarte mici . 65 de euro diurna pe zi din frontiera in frontiera la intoarcere cind vi sau pleci , cu camionul acasa ,in Romania nu primesti nimic pentru faptul ca ai salariul pe Romania [minim pe economie] chiar daca pierzi 2-3 zile la incarcare sau descarcare. BANI SE dau fara probleme , PROGRAMUL DE LUCRU SE RESPECTA   .ORICE INFORMATIE DORITI VA OFER AICI PE SAIT . DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare!

De ce se da salariul minim pe economie, cand un sofer pe camion este considerat munca specializata? Adica, nu este vanzatoare, femeie de sevici sau alte chestii de acest gen. Apoi, se lucreaza singur pe camion sau in echipaj? Cat se plateste de la a 5-a operatiune de descarcare sau incarcare? Cate zile se sta acasa (la mine in pat)? De ce nu se da diurna pentru noptile dormite in cabina pe drumul de intrare sau iesire din tara?! Avand in vedere ca eu daca plec de la Constanta cu munca pana la Oradea si eu pierd 3 nopti pe drum si cazarea acolo, primesc diurna pentru 3 nopti nedormite acasa, chiar daca sunt avocat, sofer, macaragiu sau alte meserii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

MARR am mutat aici subiectul deoarece nu avea legatura cu vreo oferta de munca.

Costin intrebarile tale sunt bune dar denota ca esti incepator,nu ai lucrat pina acum in aceasta meserie.Intradevar..nu este ok ca se da un salariu minim,dar multi au venit din alte meserii si cred ca totalul luat in mina la sfirsitul lunii ii duce in cosmos..Patronii au profitat de acest lucru si asa s-a ajuns aici.In plus nici dintre profesionistii vechi nu s-au obosit multi sa doreasca un salariu marit...Odata eram in grupa a 2a de salarizare dar acum..pfff...suntem ca femeia de serviciu sau un muncitor necalificat.Despre restul intrebarilor...pff..il las pe Marr sa iti raspunda.E multa munca din ce vad si neplatita..dar in fine...iti va raspunde el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Încep cu scuze pentru ca nu am postat unde trebuia detaliile despre firmă. De la a 5 operație primești 10 euro la a 6 -20 euro și. .. , da singur pe cabina, nu vor ei sa plătească pentru cursele pe România  ( cind vi sau pleci cu camionul de la garaj Pitești pe comunitate ).Se lucrează 6 săptămâni și 2 Acasă 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut MARR imi poti da te rog mai multe amanunte despre aceasta firma? Chiar aveam de gand sa contactez aceasta firma pentru o colaborare . Ai consum , iti dau trasee ce stil de lucru au? dispecerii sunt ok ? 

Exista rețineri de bani lunare sau din anumite motive? Pe ce data se dau banii? Imi poti lasa un numar de telefon in privat sa te mai întreb despre această firmă? Mersi drumuri bune

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.