Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Amenzi


ionnutz_s2001

Postări Recomandate

  • Members

Salutare

   Am cautat pe site amenzi....nu am gasit.Probabil ar trebi un topic cu amenzi fiecare ce a luat,sa fie orientativ

  Incep prin ultima nefasta dar si prima de altfel,luata,si anume,Belgia....am tranzitat-o doua zile din Breda pana in Kortrijk si inapoi la Bruxel,camion euro 6....am realizat ca aparatul nu a fost in priza abia la Bruxel,3 saptamani am rabdat stresul de pe lume....numa sume si sume erau in mintea mea....intr-un final citisem pe net ca cica 500€ ar fi fost pe zi pentru aparat nebagat in priza×2 zile=1000€....insa a 3-a saptamana ma intalnisem cu un coleg la aceasi firma care si ala a luat-o in freza ca si mine,si cica dupa 3 luni ar fi fost oprit in trafic de cei cu control vineta....=1670€ amenda,cica 800€/zi×2+un comision de plata de 70€

     Ca dracu este,inca nu am fost oprit,e doar o problema de timp.Nu am luat in zece ani amenda....da am luat-o acuma de sa nu pot duce

    Aveam inainte o repulsie de BE+UK+I+F.....da de cand cu nefasta amenda....e un chin total de scarba indurata cu gunoiul lor de tara la fiecare tranzit.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Data viitoare o să fii mai atent și nu o să mai iei amendă. De ce să simți repulsie față de o țară întreagă dacă ai luat amendă 100% din vina ta?

Îți înțeleg frustrarea, treci peste și mergi mai departe. Nu e ultima amendă pe care o iei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.