Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Discromatie


Mercedes440

Postări Recomandate

  • Members

Când am dat de categoria B am aflat ca am probleme cu vederea cromatica dar nu a fost problema(mi-au trecut ca sunt apt). Acum vreau sa dau de soferi profesionist (categoria C) și vreau sa stiu dacă pot sa dau dacă am discromatie  (la testul ishihara unele numere le văd unele le greșesc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

e mult mai bine sa intrebi un medic oftamolog,el stie lista cu defecte oculare care pot fi acceptate...de regula cu B-ul merge...e mult mai serioasa treaba la C, de exemplu la un cabinet obisnuit vei fi declarat inapt..multi s-au indreptat spre witting unde testarile si aparatura ar fi mai performante...dar cel mai bine e sa consulti un doctor de specialitate,si el te va indruma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Si eu am avut aceiasi problema la cat B,la C si E stiam deja ça sufar de aceasta ,,boala'' si am gasit pe cineva care ma ajutat cu fisa medicala.

Problema este ca daca te angajezi,la fiecare 2 ani sau 3(depinde de varsta,tara)te lovesti de acelasi ,,zid''...eu am déjà 7 ani de cand practic aceasta meserie si nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca as fi declarat inapt la vizita medicala...

Editat de Ionutz90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.