Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Card tahograf


Surceldaniel

Postări Recomandate

  • Members

Salut am luat și eu examenul cpi persoane și aș vrea să întreb cât costă cardul tahograf este vreo diferență la cei vechi de exemplu tatăl meu a dat in jur de 200 de lei iar eu am citit pe site arr că ar fi undeva la 700 și ceva valabil 10 ani ? Știe cineva a făcut curând să știu la ce sa mă aștept 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

ce ai citit tu este o citire incorecta...tu ai citit paragraful despre

'''Eliberarea licentei comunitare pentru transportul de marfuri, eliberarea licentei comunitare pentru transportul de persoane, eliberarea certificatului de transport în cont propriu, eliberarea autorizatiei de transport, precum si eliberarea licentei comunitare pentru transportul de marfuri, eliberarea licentei comunitare pentru transportul de persoane, eliberarea certificatului de transport în cont propriu sau a autorizatiei de transport ocazionata de suspendarea celei eliberate initial - pentru o bucata'''

Acolo intradevar tariful este pentru 10 ani si are o valoare plata de 706 lei...Insa tu ar fi trebuit sa citesti cu atentie si observai putin mai jos si tariful corect,real...de 239 lei pentru o cartela tachograf,nu pentru o licenta ,ca tu vei fi sofer profesionist

'''Eliberarea cartelelor tahografice - pentru o bucata (tarif pentru 5 ani), precum si înnoirea, înlocuirea sau schimbarea cartelelor tahografice conform etc..etc''''
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Chiar azi mi-am ridicat noul card tahograf pentru care am platit 212RON +10RON mandatul postal. M-a intrebat functionara de la posta de 3ori de ce doar 212, ca ea stie de 239RON. I-am zis ca ''asa vrea muschii mei". Cind m-am dus la ARR cu chitanta, a inceput si aia ca nu poate factura, ca ea are in program doar o singura optiune 239RON, fara reducere. I-am zis ca asa scrie la ei pe site si ca nu ma intereseaza cum factureaza. Nu stiu cind a venit cardul la ARR, eu l-am ridicat fix la 13zile.                                                                                                               Daca il faci pentru prima oara insa e 239RON + 10RON mandatul postal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

corect,la tine e inlocuirea cartelei,la el e prima data,de aceea e 239 lei,de aceea ii spusesem sa se uite in tabel pe paginile respective,acolo se vede ca urmatorul paragraf dupa eliberarea unei cartele este inlocuirea,cu preturile respective,multumim  pentru comentariu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.