Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Tractor din Camion


Ben07

Postări Recomandate

  • Members

Buna la toti soferi, 

nu am condus cap de tras prea mult deci nu am experienta.

Am un buget de cateva mii de euro pa care sunt dispus sa incep un proiect care poate o sa fie o nereusita.

Dintrun cap de tras( camion ) vreau sa fac un tractor articulat cu cutie rusesasca de Kirovets.

Am facut cateva cautari pe net, am sunat si vorbit cu cativa oameni si se pare ca idea nu este chiar noua.

In Ukraina sunt cateva firme care fac asa ceva si sunt foarte profesioniste, singura problema este ca trebuie sa platesti 30 000 Eu pentru asa ceva.

Un tractor agricol cu 420 CP costa peste dublu chiar daca este in Ukraina, nu mai vorbesc de cele din vest, John deere, etc.

Intrebarea mea ar fi,

Care este cel mai bun camion daca se ia in calcul, reparatii usoare, electronica putina, putere.

Cabina cat mai mica, electronica cat mai putina, simplicitate in reparatie sunt cele mai importante.

 

Motoarele pot sa fie in 6 cilindri in linie max sau in V 12 cilindri, putere 420- 480 CP.

Din cate am reusit sa gasesc cei din Ukraina monteaza doar motoare pana in 2001, din cauza ca electronica este prea complicata de la 2001 in sus.

 

Va multumesc anticipat,

 

Ben

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.