Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Kaufland , sperietoarea soferilor


dactari

Postări Recomandate

  • Members

  Stiati ca daca nu porti masca in incinta depozit kaufland ploiesti si manusi esti pasibil de interdictie pe viata ?

asa am patit eu mai ales pentru faptul ca am indraznit sa intreb un sef care m-a luat la rost     de ce nu le am.  DACA ESTE OBLIGATORIU PURTATUL MASTI NU E VALABIL SI PENTRU SEFII DIN KAUFLAND SAU DOAR PENTRU AMARITII DE  SOFERI CARE LA ORICE MICA GRESEALA TE AMENINTA CU INTERDICTIA   pentru ca respectivul nu avea nici urma de masca si minusi insa intrebarea mea l-a deranjat vizibil

ce nu inteleg cei de acolo , 

sa fii om e lucru mare, aproape toti se poarta precum in armata cind esti biban 

asa ca, cu asa ceva m-am ales iar ca aroganta lor sa fie dusa si mai sus cind am intrebat motivul nici nu au vrut sa ma bage in seama 

 UN LUCRU NU VOR SA PRICEAPA CA DATORITA SOFERILOR AU EI UN LOC DE MUNCA PENTRU CA DACA NOI NU TRANSPORTAM MARFA MA INTREB CE AR MAI FACE EI SI PE CINE AR MAI AMENINTA CU INTERDICTII

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cu interdictia asta pe viata ,e mai de mult bagata,am mai auzit un coleg care a patit tot o chestie de asta cu interzisul.Destul de nasol zic eu.Nu ma leg de mentalitatea aiurita a lor,ce vreau eu insa sa iti spun e urmatorul lucru..Tu intrai la un depozit ,la descarcare sau incarcare,nu are importanta. Ar fi trebuit ca de la intrare cineva sa iti spuna regulile lor,cu purtatul mastii si a manusilor,ar fi trebuit sa iti ofere ei daca nu aveai sau in cel mai rau caz sa nu te lase sa intri fara ele,ca asa sunt regulile lor.Ma lamuresti tu pe urma cum a fost. Fara a incerca sa le i-au apararea iti spun cum vad eu poblema.Tu veneai din afara,nu erai de al lor.Deci pentru a intra in contact cu personalul lor trebuia sa accepti niste restrictii,in acest caz manusile si masca.Pe de alta parte si personalul lor,muncitori,sefi..nu conteaza.Posibil ca ei cind intra in depozit sa aive un filtru,scaner termal,control,ceva..Intrati inauntru nu ii mai controleaza nimeni.Teoretic ai mare dreptate,daca tie iti spune sa ai ceva ar fi trebuit sa aive si ei..Practic insa e diferit.Iti dau un exemplu de pe aici de la mine,exemplu care se aplica si la alte tari pe comunitate.Atunci cind intru intr-un depozit trebuie sa ma conformez regulilor pe care le au cei de acolo,indiferent ca mie mi se par absurde sau nu.E curtea lor,regulile lor,cum ar veni tu intri in casa cuiva,esti obligat sa il respecti. Nu le respecti..afara,interdictie mai rar si aia la ceva grav.Ceva grav poate sa insemne cuplarea sau decuplarea unui trailer,retine,nu sa lovesti ceva Prin curte se plimba o gramada care nu au ce face dar care daca te vad cu ceva gresit gata,fuga si raport.Un alt exemplu...in multe depozite ai obligatia de a merge cu vesta reflectorizanta inchisa,nu cu ea pe tine desfacuta,asta ca sa intelegi cum se pune problema,sau sa mergi pe o alee trasata,nu pe unde vrei tu. Noi care intram nu suntem obligati cu purtarea mastii pe aici,sau a manusilor,o faci tu daca vrei sa te protejezi...insa ei te obliga la alte chestii..la distantare..stai la 2 metri..pune actele intr-o cutie,etc.Pereti plastic,ghisee,si tot asa.De aceea iti spun,totul a depins de ce ti s-a spus la intrare,daca ti s-a spus.Oricum,curtea lor,regulile lor.Daca nu vor sa te accepte si ti-au restrictionat accesul nu ai ce le face.Poti insa sa ajuti colegii sa fie atenti la chestiile astea,asa cum ai facut acum si ai atras atentia,in rest nu cred ca ai ce face,poate doar sa se schimbe managementul si sa anuleze interdictiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.