Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

probleme ebs ajutor


Postări Recomandate

  • Members

Salutare am un Man tga din 2006 îmi apare la bord următoarele coduri ebs 04566,ebs 04570_04 ebs 04546 ebs 4158 _04ebs 4157_04 In acest moment se aprinde pe rosu semnul exclamarii, frana de mana, cerculetul de frana tot cu semnul exclamarii si ABS ul pe galben. Va multumesc anticipat pentru sfaturi, pareri, sugestii! sau telefonic la 0744526132

  •  
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna seara!asa este, mai bine cerem sfatul cuiva,decat neglijam anumite semnale!dar...... am gasit la un moment dat pe Youtube explicatiile unui sofer de Man Tgx  despre martorii de bord .Spunea respectivul ca daca dorim putem schimba culoarea martorilor in rosu sau galben ,dupa preferinta .(la Man exista o functie in meniul de bord care face o verificare a instrumentatiei de bord,ceasuri ,becuri).soferul in cauza nu stia ca poti verifica martorii de culoare rosie si cei de culoare galbena.Dupa mintea lui puteai sa schimbi Abs cu rosu in galben si era ok.Avea mai multe postari,dar daca toate erau postate numai de dragul de a avea vizualizari ,fara sa fie documentate,ducea lumea in eroare.

Daca gasesc postarea ,o sa incerc sa pun linkul aici!

O seara buna tuturor si drumuri bune celor care muncesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.