Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum poți efectua cabotaj legal?


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua, Claudiu este numele meu,va salut pe toți, și la mulți ani. 
   Am și eu o întrebare cum se poate face cabotaj legal. Lucrez cu 2 autoutilitare pe teritoriul Germaniei, și imediat dupa ridicarea perioadei in care a fost permis canotajul,cei de la BAG sau pus rău pe toți cei care au numere auto de Polonia Romania Bulgaria chiar și pe cei de transport persoane. 
   Am citit aici pe site diferite variante ca ar fi o posibilitate sa nu mai fac cabotaj, dacă îmi creez punct de lucru aici. Însă este o soluție legală? Am tot citit legi despre cabotaj însă nu identific absolut nici un fel portița pentru aceasta. As dori dacă se poate ca răspunsurile sa cuprindă și câteva articole din lege, plus câteva informații despre fiscalitatea impusă in cazul in care deschid punct de lucru in germania(ce taxe trebuie sa plătesc , plătesc și in romania și in Germania, impozitul pe mașina etc etc)

 

     Mulțumesc frumos .

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.