Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MARCEVAGGI Star Internationale Transporte dutschland g.m.b.h.


Postări Recomandate

  • cico_3504 changed the title to MARCEVAGGI Star Internationale Transporte dutschland g.m.b.h.
  • Members

Salt. Ma numesc Adrian. Si eu am aplicat printr-o agenție de muncă din Germania pentru un post de sofer cisternă dar in Germania. Toate bune si frumoase, am dat un fel de interviu cu un domn care sa prezentat un fel de director am International din Germania, spunandu-mi că ma asteapta la muncă în ianuarie și că va trimite în prealabil un contract de munca. 

Bineinteles acel contract nu l-am primit niciodată să îl pot studia. Am cautat si eu ca omul informații despre ei pe internet. Nimic. O singură adresă pe la Essen, care culmea având o descărcare in zona am zis: hai sa trec sa stau de vorbă cu omul. Ajung in zona cu campionul si acolo...intradevar locație de camioane, dar de vanzare. Nicidecum transport cisterne. Poarta închisă se apropia Crăciunul, asta e. Vorbesc cu fata de la agenție: doamna contractul sa il citesc si eu. Nu ca clientul va asteapta in Germania, după contractul. Si asa ca..si eu astept aceleași informații că si tine. Am fost sunat de neamt, care sa supărat fleasca ca nu am ajuns in ianuarie la ei...

Scuze ca revin cu precizări. Firma Star International din Italia este destul de serioasă, mai mulți colegi români care lucrează acolo au confirmat asta, însă acasă doar 25 de zile pe an...asa ca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.