Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Raspuns serios!


Tompadavid

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua! Am si eu o întrebare, sunt șofer pe comunitate, tranzitez Ungaria, Slovakia, Cehia, Germania, Olanda, Luxemburg si Belgia. Întrebarea e următoarea :

As dori sa imi iau sotia cu mine pe cabina, ea nu are permis deci numai eu sunt angajat si am contract! Care ar fi metoda sau ce documente ar trebui? Tinându-se cont ca e pandemie si auzeam de la altii ca nu e voie si asa mai departe!  Doresc răspuns concret, dupa lege, nu povesti din parcari! Mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Acum 1 oră, Tompadavid a spus:

Doresc răspuns concret, dupa lege

După care lege?! Nu există nici o lege care să interzică așa ceva. Dacă ai al doilea scaun, cu centură de siguranță, în cabină, e suficient.

DAR!!!

- Unele companii de asigurări condiționează plata poliței de asigurare de acest aspect (persoane neautorizate în cabină, ce pot distrage);

- Clienții, deasemenea, pot impune astfel de clauze, în spațiile lor;

Și în plus, cei ce plătesc rezervările de feribot (atunci când se lucrează cu case de expediții), fac rezervarea doar pentru șofer, deci... 

Vorbește cu managerul de transport al companiei la care ești angajat, el e singurul în măsură să-ți spună dacă este sau nu posibil. Și dacă este, îi trebuie doar buletinul, nimic altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 5 ore, cri5tian a spus:

După care lege?! Nu există nici o lege care să interzică așa ceva. Dacă ai al doilea scaun, cu centură de siguranță, în cabină, e suficient.

DAR!!!

- Unele companii de asigurări condiționează plata poliței de asigurare de acest aspect (persoane neautorizate în cabină, ce pot distrage);

- Clienții, deasemenea, pot impune astfel de clauze, în spațiile lor;

Și în plus, cei ce plătesc rezervările de feribot (atunci când se lucrează cu case de expediții), fac rezervarea doar pentru șofer, deci... 

Vorbește cu managerul de transport al companiei la care ești angajat, el e singurul în măsură să-ți spună dacă este sau nu posibil. Și dacă este, îi trebuie doar buletinul, nimic altceva.

Mulțumesc! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.