Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bună ziua colegii !


Andrei94

Postări Recomandate

  • Members

Salut! Lucrez în echipaj și am depasit  programul zilnic de 21h (aptitudine) cu 1 ora 20 minute ca a trebuit sa ajungem la descarcare am scos și bon și am specificat!

Dacă știți careva în jur la ce valoare ar ajunge amenda sa știu la cât sa ma aștept. 

Va mulțumesc și drumuri bune !

Editat de cico_3504
termeni incorecti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Legea nu a fost facuta sa putem ajunge sau nu la descarcari,ci sa ne protejeze pe noi,chiar daca ai facut o printare nu are valoare,tu..[voi] ati depasit voit perioada legala..Pe forumul asta incercam sa ne comportam ca profesionisti,asa ca te rog ca alta data sa folosesti termeni corecti,nu merge cu ''am dat'' am sarit''..etc..

ps...ma repet,acea printare nu are valoare,ce ai scris..? ca trebuie sa ajungi urgent la descarcare..? asta nu e motiv de abatere de la 561

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Limita aceea de 21h in 30h este pusă acolo ca să te protejeze pe tine, ca om, să îți protejeze demnitatea ca ființă umană și-așa ultra-exploatată de cele 21h de activitate, pentru a nu fi tratat ca un sclav ce muncește 24/7, în timp ce un om normal muncește 8h pe zi...

Azi 1h20, mâine 1h30, iar în timp ce șeful tău își va cheltui banii (făcuți de pe urma "ajungerii tale la încărcare/descărcare") pe fetițe la nightclub seară de seară, tu și cu ficatul tău vă veți sprijini unul pe umărul celuilalt în așteptarea următoarei boli care te va lovi din cauza lipsei de odihnă. 

Pune mâna și te odihnește, omule, de muncă este și va fi întotdeauna. 

Editat de Phraeudian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.