Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Buna ziua.

Am fost si eu sunat de catre un domn Ionel Relu Ghemu in vederea unui interviu ptr angajare la aceasta firma(trota).

Dupa un dialog la telefon am zis sa incerc si eu marea cu degetul.Si am ajuns la cluj ieri 09.07.2013 la ora stabilita telefonic cu acest domn(08.50).

Acolo mai erau 3 baieti in aceeasi situatie dupa care au mai aprut .Am fost in total 15 .

La ora 09 dimineata a sosit si domnu Ionel Relu Ghemu impreuna cu un spaniol.

Am fost invitati sa intram in locatia respectiva dupa care ni s-a dat sa completam un fel de mini cv(cu toate ca eu am depus cv inainte).

Dupa aceasta am iesit toti afara si intram pe rand dupa cum ne striga respectivul.

Am intrat al 3-lea si acest domn ionel m-a intampinat calduros cu CV-ul meu pe care l-am trimis eu la ei la firma si mini cv-ul completat inainte de interviu.Langa acesta statea si domnul spaniol.

Mi s-a spus ca eu fiind incepator voi fi o perioada de 6 luni sofer 2 si ma vor plati in felul urmator:

200 euro pe luna dar echivalentul in ron.din aceasta suma se va scadea 10% ptr nu stiu ce problema si garantie la firma.

si 5 eurocenti la km (10 000 km =500 euro)

dupa multe contradictii am intrebat si de partea cu proba practica, la care raspunsul a fost ca nu se mai dau probe ca nu au gasit un camion sa inchirieze ca ei au toate masinile in spania si sunt angajat fara...

le-am multumit frumos ptr ca m-au pus pe drumuri degeaba si cam asta a fost....

va pot ajuta cu nr de tel celor interesati de aceasta firma : +34619961458

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ok. Colegul are dreptate in tot ce a spus si pot confirma asta ca eu eram unul din cei 3 acolo cand a venit el si mai erau 2 baieti din valcea.Se negocia in functie de vechime ca sofer ,experienta pe frig...Mie unul mi s-a oferit 9% si am fost informat ca 2-3 saptamani o sa fiu pus ca sofer 2 ca sa cunosc detalii ale firmei in legatura cu acte....Acum ramane de vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
toti cei 15-20 de mii de kilometri facuti in echipaj ca sofer 2 sunt platiti cu 0.5 sau se inpart la doi

P6130330.jpg

colegule sofer 1 ia 9 centi pe km si sofer 2 ia 5 centi pe km,nu conteaza cati km faci in 2(la 10 000 km parcursi sofer 1 ia 900 euro iar sofer 2 ia 5oo euro cred ca am fost destul de explicit),nu se imparte nimik .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi care ati avut probleme cu firma trota si ati fost dati afara pe nedrept . Vã rog sã ne contactati pe nr de tel 0755674591 sau pe colegu 0752815761 noi suntem cu firma trota in proces noi am fost dati afara pe nedrept .

o sa te rog sa fii atent la flood,inteleg ce te doare dar fii atent pe viitor,citeste si regulamentul pentru a nu avea probleme pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Colegii, dar erati cu contract pe spania sau pe romania... oricum, daca nu esti atent la bani, te cam ciupesc. Am si eu niste probleme cu ei, daca imi opresc bani, plec imediat. E o problema cu paleti si chiar nu este din vina mea. In rest, despre firma, se cam plang ca nu au soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pt colegu xulescu,daca vrei sa ne spui si noua cum adica te cam ciupesc la bani?vreau sa ma angajez si eu la ei ca titular de aceea te intreb?sunt corecti cu plata,se intarzie sau nu?daca ma poti ajuta cu niste informatii?mersi si astept un raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
pt colegu xulescu,daca vrei sa ne spui si noua cum adica te cam ciupesc la bani?vreau sa ma angajez si eu la ei ca titular de aceea te intreb?sunt corecti cu plata,se intarzie sau nu?daca ma poti ajuta cu niste informatii?mersi si astept un raspuns!

te ciupesc daca nu-ti tii o evidenta clara la km. efectuati,la platile care trebuie sa le faci tu din banii tai pentru tunel si pod pe anglia,intrarile la mercat-uri,sant mai multe de spus... #:-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut colegu si eu merg luni in spania ne vedem la aeroport[/qu
Colegii' date=' dar erati cu contract pe spania sau pe romania... oricum, daca nu esti atent la bani, te cam ciupesc. Am si eu niste probleme cu ei, daca imi opresc bani, plec imediat. E o problema cu paleti si chiar nu este din vina mea. In rest, despre firma, se cam plang ca nu au soferi.
da asa este ati ia banii si pe paleti daca nu faci casutele pe cmr si ai incarcare cu schimb de paleti,ati ia banii si daca parchezi in baza la barcelona si nu ai incarcare sau descarcare acolo, ati ia banii daca intri in baza la lleida si daca dupa ce alimentezi nu-ti cobori paletii din frig jos in lazi ati ia bani.daca faci manipulare de cmr ati ia iar vre-o 500 de euro plus o saptamana suspendare ,adica nu-ti da de lucru,stai pe vre-o parcare de-ti iesse pe ochi. da le trebuiesc soferi da ....cat mai ieftin daca se poate cu 5 centi .cu 7 cine este mai norocos. eu nu vreau sa spun mai multe dar ei angajeaza tot timpul,va las pe voi sa va ganditi din ce cauza fac angajari tot timpul,probabil nu le sta oamenii,probabil banii putini,ma refer la cei pe 5 centi si sant mai multe dar ...ma abtin sa spun mai multe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegi care ati avut probleme cu firma trota si ati fost dati afara pe nedrept . Vã rog sã ne contactati pe nr de tel 0755674591 sau pe colegu 0752815761 noi suntem cu firma trota in proces noi am fost dati afara pe nedrept .

o sa te rog sa fii atent la flood,inteleg ce te doare dar fii atent pe viitor,citeste si regulamentul pentru a nu avea probleme pe viitor

cristi cred ca te cunosc tu ai plecat din cauza problemelor medicale .....de la barcelona cu portugheza daca nu ma insel ai plecat prin ianuarie anul acesta ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut colegu si eu merg luni in spania ne vedem la aeroport[/qu
Colegii' date=' dar erati cu contract pe spania sau pe romania... oricum, daca nu esti atent la bani, te cam ciupesc. Am si eu niste probleme cu ei, daca imi opresc bani, plec imediat. E o problema cu paleti si chiar nu este din vina mea. In rest, despre firma, se cam plang ca nu au soferi.
da asa este ati ia banii si pe paleti daca nu faci casutele pe cmr si ai incarcare cu schimb de paleti,ati ia banii si daca parchezi in baza la barcelona si nu ai incarcare sau descarcare acolo, ati ia banii daca intri in baza la lleida si daca dupa ce alimentezi nu-ti cobori paletii din frig jos in lazi ati ia bani.daca faci manipulare de cmr ati ia iar vre-o 500 de euro plus o saptamana suspendare ,adica nu-ti da de lucru,stai pe vre-o parcare de-ti iesse pe ochi. da le trebuiesc soferi da ....cat mai ieftin daca se poate cu 5 centi .cu 7 cine este mai norocos. eu nu vreau sa spun mai multe dar ei angajeaza tot timpul,va las pe voi sa va ganditi din ce cauza fac angajari tot timpul,probabil nu le sta oamenii,probabil banii putini,ma refer la cei pe 5 centi si sant mai multe dar ...ma abtin sa spun mai multe.

eu din 6 cati am format nu stiu daca au mai ramas 2 in firma.altii au stat sa faca putina experienta si au plecat.anul trecut era mai usor parca pentru incepatori,eu in 2 luni am format un secud din cluj era baiatul si a fost titular dar de la inceputul anului nu a mai revenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.