Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

tocmai ce am sunat eu la numarul de telefon ce se tot vehiculeaza pe aici si mi-a raspuns un domn care mi-a spus ca deocamdata nu se fac angajari, iar soferii care lucreaza acolo au prieteni pe care ii ajuta sa se angajeze acolo in cazul unor recrutari. deci la firma din cluj napoca au prioritate cei care stau efectiv in cluj napoca si mai ales cei care au prieteni care lucreaza deja in firma. direct la Trota in Spania a incercat careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members
la Trota in Spania Llerida a incercat cineva direct?

avand closca cu puii de aur la cluj nu au nevoie de soferi pe contract spaniol

Buná. Ai putea sá-mi explici ce înseamná "ADMINISTRATOR", ce apare sub "Mario Bandit"? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii eu ma fost la trota pt interviu intr-o vineri si au spus ca ma suna luni daca sunt acceptat nu m-au sunat nici in ziua de azi si nici un imail nu am primit de la ei drept urmare nu aveau nevoie fara EXPERIENTA asata in luna ianuarie am fost la ei pierdere de timp si de bani

"Dacá pîná luni nu te suná nimeni, înseamná cá nu ai fost selectionat". Nu e asa cum ti s-a spus, dupá interviu? Parcá e ceva diferit de cum afirmi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members
Rog colegii care lucreaza sau au lucrat la Trota sa ma ajute cu niste informatii legate de operatorul de zbor cu care se pleaca in Spania(vreau sa vad cat bagaj pot lua cu mine), ce anume luati cu voi in bagaj,etc.

Wizair.ai voie 30 kg la cala abionului si o geanta de mina potrivita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

AM sunat si mia zis sa vin in data de 23 la cluj sa fac analizele , tot luni imi da si biletul de avion , cica sa vin si cu bagaju si goo la spania , acuma ce nu stiu sau ce nici nu am intrebat , ..bagaj - bagaj , da intrebarea e , doar nu o sa iau tot bagaju pe tir , il las undeva , exista vreo locatie in care ajung si de acolo ma duce pe vreun camion, exista vreo cazare pe undeva ....stie CINEVA CEVA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Si eu am fost la interviu pe 26.11.2014 la Bucuresti impreuna cu un prieten, amandoi cu experienta pe tara pe septica, deci incepatori pe comunitate. Lunea trecuta el a plecat in Spania, eu nu am avut cazierul auto gata. Am sunat acum si le-am spus ca am toate actele si mi-au spus sa am rabdare ca azi ma suna sa-mi spuna daca mai plec sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Moderators

pai daca ai citi pe aici ai observa ca sediul despre care se vorbeste ar fi in cluj...se gasesc numerele de telefon si adresa...sau ai mai putea observa ca reprezentantul lor  userul rio,,care se ocupa de angajari,....este si el prezent in acest subiect si raspunde la telefon pentru a da detaliii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua. Trota Ro nu are sediu in Timisoara. Doar in Cluj, str. Baladei 2A, unde se vor tine interviuri joi, 19 martie, de la ora 9 la 14. De asemeni se tin interviuri si in Bucuresti, tot joi 19 martie. Participarea se face doar dupá programare prin e-mail la soferitir@trota.ro Se selecteazá soferi cu cel putin 2 ani de experientá pe camion articulat-captractor cu semiremorcá, de preferinta TIR pe Europa, cu perfecte abilitati pentru manevrare. La fel ca inainte, se lucreaza 2 luni pe Comunitate cu o saptamina de concediu, transportul fiind asigurat de firma cu avionul. Intre salarul din tara si diurne, se asigurá un minim de 1550€/luna, crescátor pe masura vechimii, conditii asigurate doar pentru echipaje. In acest moment, cei ce vor fi selectati, dupá perioada de initiere de una o doua luni, vor trece de pe un camion pe altul, pina cind fiecare la rindul lui va primi camion ca titular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Buna. Am si eu o intrebare. Mi-a spus cineva ca Trota ar avea sediu si in timisoara,stie cineva daca este adevarat? Multumesc

Nu este adevarat. Au sediu doar in Cuj si baza in Lleida, Spania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • Members

Referitor la Firma Baladei Thirday Transport SRL
( Trota SA ) .

1. Descărcare pe cardul altui coleg in timp ce ai pauza de 9h.

2. Depășirea orelor săptămânale de condus,pana la 104 plătește firma amenda. 104 de ce ? Ei nu vor sa specifice 104 de ore in traniscs când iti trimit mesaj.

3. Te opresti la pauza de 45h.. si vine cargadorul cu mașina mică de la baza iar tu ii predai camionul si pleci cu masina mica 2-3h până la baza (tu fiind deja in pauză).

4. Încarci in pauzele de odihna la baze,eventual descarci pe alt card.

5. Iei amenda de parcare in Anglia,pentru ca traficul are pretenția ca sa faci pauza de 9h lângă firma,desii nu ai unde parca acolo. Ti se spune de către trafic ,ca plătește firma amenda ,dar cand vine data te salariu ti-o oprește tie din banii tai.

6. Sa făcut noua baza ,la Madrid. Te trimite traficul sa faci pauza 45h .
Lași remorca in curte iar tu stai cu camionul in strada,fara toaleta fara nimic. 45h ?!?!

7. Ajungi la ora 4-5 dimineața la baza Lleida,rămâi in pauza de 9h. Dupa 2-3h de somn,vine nenea spaniol de la service si iti bate in ușa sa te trezești ca sa iti ia camionul si sa il bage la "verificari service" ,soferul ramane amanet la cafeterie timp de 2 3h ,iar seară pleacă in cursă. Odihnit sau nu,nu mai contează..doar suntem roboți,nu oameni !

Nu are rost sa mai continui cu alte chestii. Oameni buni ,despre ce vorbim? 
Din ce in ce mai multa bătaie de joc si lipsă de respect pentru șoferi. 
Probabil cei din firma ne cred roboti,altfel nu imi explic. Sunt sigur ca nu sunt singurul in situatia asta !

 
 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.