Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Scoala de soferi cat. C, CE


Postări Recomandate

  • Members

Salut, imi poate recomanda cineva o scoala de soferi cat. C, CE, in Bucuresti? Mentionez ca am tot frunzarit informatii pe aceasta tema de ceva timp, insa nu am gasit nimic satisfactor.  As fi recunoscatoare pentru orice informatie.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Am gasit aceasta academie:

[...]

Nu am nici o legatura cu aceasta "initiativa" nu incerc sa fac reclama sau altceva.

Voiam sa stiu daca a mai facut cineva scoala in acest mod.

Că ai sau nu legătură cu comerciantul respectiv, e mai puțin relevant. Scrie numele comerciantului fără link și descrie cu cuvintele tale oferta acestuia, și ulterior motivează necesitatea acestei acțiuni (asta ai făcut, ai întrebat dacă cineva a colaborat cu ei). 

Editat de cri5tian
Posibilă reclamă mascată!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cunosc numele comerciantului, tocmai de aceea am lasat link-ul.

Eu m-am inscris pe site, insa pana la acest moment nu m-a contactat nimeni (nu exista un numar de contact pe site, doar un formular unde inregistrezi informatiile).

Am intrebat daca a colaborat cineva cu ei ca sa stiu daca este teapa sau nu si la ce anume sa fiu atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

ca e doar o firma de instalatii climatizare,

sa ne lamurim,daca cauti pentru a face scoala de soferi ai destule scoli maricele,daca cauti altceva..atunci ne da cu virgula

in Bucuresti ai Bidi Trans,Drive School,Auto General,Teo Consult,Andy,Dicu,astia doar pe 5 si 6,si ar mai fi citeva dar ma opresc.Te sfatuiesc sa te indrepti spre una mai serioasa,nu completa formulare online ,du-te la usa lor...pune intrebari..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce conteaza la o scoala de soferi in afara camionului cu care vei lucra? Inteleg ca majoritatea sunt manuale, nu automate.

Si am mai inteles de asemenea ca se lucreaza aproape exclusiv pe traseul de examen.

Ce ar mai putea fi de interes?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Instructorul,sa te invete,si tu sa bagi la cap si sa inveti si ce nu se invata in scoala,timpii de condus,de odihna.etc...pritoceste regulamentul bine,vei avea nevoie......facind scoala pe o unitate cu cutie manuala vei putea conduce pe una automata ulterior....facind cu cutie automata nu vei putea conduce cu cutie manuala...asta prin unele tari civilizate,nu stiu daca au implementat si la noi sistemul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Acum 4 ore, cico_3504 a spus:

nu stiu daca au implementat si la noi sistemul

Este, este și la noi. Pe permis vor fi marcate anumite coduri... obligativitatea purtării ochelarilor, conducerea doar de vehicule cu cutie de viteze automată etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.