Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

  • Members

se cauta soferii de tir la firma blomquist din slovacia cu cunostiinte de limba germana sau engleza.se lucra pe comunitate minim 6 saptamini cu 2 saptamini liber in tara.am sunat eu azi la ei sa ma conving,se plateste de la inceput cu 0.16 euro-centi pe kilometru.

adresa este : blomquist trucking,

priemyselna 12,

sk-96563 ziar nad hronom,slovakia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

numarul de telefon am uitat sa il scriu.

jan kotrik este omul care angajeaza si numarul lui este :00421907898014 sau centrala de acolo 00421456016583 sau 00421915841343

daca acel jan kotrik are nevoie de soferi,te cheama in cel mai scurt timp sa te prezinti la el la adresa de mai sus,in slovacia,unde ti se face contractul de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

salut la blomquist se cere obligatoriu engleza sau germana si nu mintiti ca stiti pt ca veti colabora cu dispeceri danezi sau germani de la casele de expeditii si daca nu va descurcati plecati f repede acasa.iar cand zic sa stiti aceste limbi ma refer la scris,citit in primul rand deoarece se comunica prin mail si o adresa e usor de citit dar poate aparea o problema la incarcare si trebuie sa explicati ce si cum .....asa ca atentie...despre experienta e okay cu un mediu de cunostinte despre soferie si au gps uri pe toate masinile si merg chiar binisor.

salariu e minim 1500 si daca sunt km puteti sa bateti spre 2000

va doresc succese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

FRATE NICI ASTORA DE LA BLOMQUIST NU LE MAI MERE BINE DE CAND FAC ANGAJARI PE SLOVACIA.AM VORBIT EU CU MAI MULTI COLEGI DE ACOLO SI SE CAM PLANGEAU SI NICI PROGRAMUL NU ERA PREA FRUMOS CACI ASTEPTAU DUPA NU STIU CATE ORE DE CONDUS IN PORT LA HIRTSHALTS IN DANEMARCA,DUPA SEMIREMORCI SA SE DUCA SA LE DESCARCE PE NU STIU UNDE,SA LE MAI ZAPACEASCA NU STIU CAT SI DUPA SA LE INTOARCA,SERIOS...E MAI BINE LA KIM JOHANSEN DECAT LA ASTIA CA ACOLO DE BINE DE RAU IEI BANII MAI USOR INTR-ADEVAR 1460 DE EURO DAR II IEI CURATI SI SUNT SI MULTI ROMANI ACOLO SI BAIETI CALUMEA,AU SCHIMBAT SI DIN MASINI ACUM,AU LUAT M.A.N. TGX-URI NOI.DRUMURI BUNE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

colegii la blomquist este bine daca in primul rind ai telefon pre-pey pe Germania de pe care sa nu sunati ,ci numai sa fiti sunati in problemele care ii intersiaza pe ei si cind va interesiaza pe voi dati beep la disponent.Pe mine era sa ma bage in faliment cu factura telefonica pentru ca te suna ca nesimtitii pe telefonul tau de Romania si voi sinteti in roming asa ca 50% platiti voi si de vazut banii ii vedeti numai in baza desfasuratorului cu o intirziiere de doua sau trei luni (bani blocati sau pierduti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

Salve colegii , atentie la Blomquist , sunt proaspat demisionar de la aceasta firma, am lucrat la ei din august anu trecut , nu mai e acolo ce a fost , au inceput sa-ti opreasca din salariu fara explicatii , daca le spui ca pleci pentru ca nu-ti da nici un raspuns referitor la suma de bani oprita , iti spun ,bine pa, stiu ca au pierdut 2-3 contracte mari cu casele de expeditii , si asta e una din variante sa scape de tine, neregulile la firma asta sunt multe, nu vreau sa le dezvolt acum , cu siguranta vor veni si alti colegi cu diferite argumente despre ei , din Blomquist s-au transformat in BOMBquist ! Spre norocul meu am gasit la alta firma din Danemarca destul de repede, prea multe nu stiu de aceasta firma , dar cind voi vedea despre ce e vorba acolo revin cu impresii , drumuri curate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

SAL COLEGI!blomquist,nu mai e ce a fost!Au pierdut multe contracte,locurile s'au imputinat insa tot ce am de spus,voi spune alta data,acum vreau decat sa fac o atentionare referitor la aceasta firma!Cu siguranta ne vom mai intalni,PROMIT!!!Si credeti'ma,am multe de spus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut colegilor,eu lucrez la aceasta firma de doi ani si nu am nici un fel de problema.E adevarat k s-au oprit bani,dar NU fara motiv.In primul rind celor care au incercat sa faca bani si altfel(motorina,marfa).Lucrez pe ruta NO-UK,banii la timp si numai la program.Sincer,totul depinde de noi,k oameni si k soferi sa ne facem respectati.Lucrez cu dispeceri din DK si ne apreciaza k soferi romani!

Numai bine tuturor,drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Salut colegii,eu lucrez de 3 ani si o luna la aceasta firma si vreau sa spun ca singurul an in care nu am avut problema la bani a fost anul 2008,in rest de la inceputul lui 2009 pana in prezent aproape lunar au fost probleme atat la salarul meu cat si la alti colegi,urmand ca noi sa ne certam cu slovacii luni in sir pentru erorile lor pana ne-au inapoiat ceva din bani,nu toti,fiidca ei o tin totdeauna pe a lor,tare si mare,ca ei au dreptate intotdeauna,sunt multe de spus pro si contra despre firma dar contra se accentueaza tot mai tare;arunca vina un doi pe romani sau unguri,caci sunt si unguri din Ungaria angajati pe langa slovaci si romani,in fiecare an ati trag din salar bani pentru asa zise asigurari de marfa,dar nu ati pun la dispozitie nici o hartie sau act care sa arate acest lucru;deasemenea in caz de accidente minore,sau se distruge ceva pe capul tractor ori trailer,ti se trage din salar pe loc fara sa te anunte si smecherii asi iau banii si din asigurari pentru acelasi lucru,la inceput asigurau transport din Tg Mures-Ziar nad Hronom si de acolo mai departe fiecare unde era repartizat,la speditii din Norvegia,Suedia,Germania,Danemarca,Olanda etc,insa de mai bine de un an au schimbat brusc fara sa anunte pe nimeni si au inceput sa traga cate 60 de euro de caciula pentru transport,la unii chiar lunar desi acestia nu s-au folosit de serviciul lor de transport,dect poate la 3 luni,altii au venit cu masina proprie pana la speditia la care lucra si tot i-au tras cei 60 de euro,astia r trage si pielea de pe om daca s-ar putea,ceea ce priveste motorina etc ce zicea mai sus un coleg,este doar urmarea  lipsurilor nefondate din salariile angajatilor,indiferent de natie,astfel de lucruri nu se intamplau inainte cand ei erau onesti ,plus ca au intarzieri salariile din ce in ce mai multe zile...nu mai am cuvinte de lauda deloc ,eu azi am demisionat,aveti mare grija si ganditiva de 10 ori inainte de de a face un singut pas spre aceasta firma mizera...cu un director logistic rasist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La ora la care va scriu inca mai astept in cont salariul aferent lunii martie,care trebuia virat in data de 15 aprilie!Intrebari la toti sefii din Slovacia,nici un raspuns! Asa ca cei care vreti sa va angajati aici,ganditi-va de 2 ori inainte,pentru ca nu sunt singurul care nu a primit banii,iar cei care i-au primit au mari lipsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • Members

-salut pe toti colegii care vor sa munceasca pt firma BLOMQUIT

- AVETI mare grija ca e o firma in care se munceste la program cu conditia sa muncesti 45 de ore pe saptamina, transporti MARFA -ADR fara acte ca nu conteaza'.jan kotrik UN NESIMTIT care facea cartile ca acum le face ELENA BUNUTA dar deja e o  BABA".

GRIJA MARE,la:-romanii colegi-

sunt multi care indiferent daca maninci si bei in PADBORG ,TOT PROST RAMAI PT EI DEOARECE, ei castiga banuti si nu vor sa piarda casa de expeditia cu care lucreaza cum ar fi:frigurile(carnita-gratis)...grija mare dragi coleguti,voi alegeti ce vreti??????????????????apropo-baniii sunt bani la aceasta firma si vin sigur in primele trei luni.grija cu cine vorbiti si ce vorbiti,...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stii ceva despre aceasta firma, sunt seriosi?ca la 0,16 eurocenti e destul de bine.

[/quotesa ma lamureasca cineva cum de banii oferiti mai sus in citat sunt bani buni sau nu mai stim deloc matematica iar mai sus era un alt comment cu aceeasi suma]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

...da, in ziua de azi e la moda sa fii smecher, si , indiferent de cat castigi, trebuie musai sa si "profiti" cumva de pe urma celui care iti da un loc de munca. Am lucrat pentru 1800 euro fix la o companie, si totusi aveam colegi care nu se multumeau cu asta. Trebuia sa "compenseze" cumva nervii si stresul inerente meseriei...

In alta ordine de idei, cand incerci sa afli ceva de pe un forum, dai de tot felul de pareri si verdicte categorice ale unor oameni, care de multe ori sunt eronate si nu oglindesc realitatea. Daca, de exemplu, ma intereseaza o firma, si gasesc doar cateva postari ale unora "frustrati" care nu si-au facut al 13-lea salariu prin metode ...neortodoxe, atunci iau o decizie gresita.

Caut de lucru! Experienta pe 22 tone 6 ani, mai mult pe comunitate. Vreau sa lucrez numai la program(aici se intelege STRICT la program), fara alte povesti si promisiuni. Nu ma intereseaza in mod deosebit banii(sa fie un pic peste 1000 euro) dar caut liniste si respect.

ps. nu-mi trebuie nici un ac din ce nu-i al meu!

Multumesc anticipat celui care-mi va da o informatie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.