Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

  • Members

Colegu traveller consideri ca tu esti SFINT si altii haimanale ? Sa stii ca te inseli sau ti-ai facut o parere mult prea buna despre tine insati,dar asta nu mai interesiaza pe mine .Cei mai multi di soferii care au plecat din Blomquist sint si soferi cinstiti care nu au nici o pata dar si haimanale ,e adevarat .Te rog colegial nu mai da cu presupusul ca numai cu acest lucru ai bagat mina la altii in buzunar .NU GENERALIZA ca te impeteci cu stingul in dreptul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu era vorba de a fi sfant ci de a fi cinstit si de a te apropia cat de cat de modelul omului european, care isi castiga painea prin munca, nu prin furtisaguri si smecherii.

Unii bat lumea in lung si lat toata viata, si tot cu mentalitate de cioban raman. Asa cum " alti "strica imaginea tarii, asa isi au si soferii rolul lor, si schimbarile din firme sunt influentate de comportamentul lor. Tot respectul pentru soferii cinstiti si corecti! Matale m-ai ACUZAT ca ma cred sfant, dar nu-i nimic, te invat azi un cuvant: CINSTE -Calitate morala si sentiment al demnitatii, dreptatii si constiinciozitatii, care servesc drept calauza in conduita omului.(sursa DEX online);

eu ii mai spun FAIR PLAY. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu tu crezi ca eu nu stiu ca avem si noi licelele noastre dar sa nu generalizam si sa ne batem cu caramida in piept .Polonezii sint mult mai mari bezmetici ca si noi romanii dar, sint si mai de caracter pentru ca nu se bat cu caramida in piept si sa nu mai vorbim cit de uniti sint casi natie .Nu cred ca o sa-i egalam vreodata dar sper.NU te crede prea invatat ca  mie nu mi-au murit laudatorii ,si nici nu vreau sa-mi fac reclama .EU SINT ROMAN SI NU MI-E RUSINE .VAD CA TU ESTI FOOOOARTE SIMTITspre deosebire de tine eu sint mindru ca sint roman cu bune si rele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SALUT

ROG COLEGII CARE SPUN DESPRE BLOMQUIST CA OPRESTE BANI,SI MAI ALES II ROG PE CEI CARE SE LAUDA CU 3 ANI IN FIRMA SA IMI SPUNA SI MIE CATA MOTORINA S-A FURAT IN BLOMQUIST,CATI SOFERI AU FOST DATI AFARA DEGEABA,CATI SOFERI AU FORMAT BLOMQUIST DUPA CARE ACESTIA AU FURAT MOTORINA,CATI SOFERI AU VAZUT LA BLOMQUIST CARE ABIA DESCHID GURA IN ENGLEZA SAU GERMANA(SI MA REFER SI LA ROMANI SI LA RUMBURACI) SI CUI ANUME I S-AU OPRIT BANI FARA MOTIV SI NU I-AU RECUPERAT?MA INTREB OARE CUM AU STAT 3 ANI LA O FIRMA CARE LE FURA BANII DIN SALARIU???SA NU FIE OARE CAPABILI SA LUCREZE IN ALTA PARTE SAU POATE PIERDEREA DIN SALARIU SE RECUPEREAZA???MA SEMNEZ KOSTY DIN CT

MULTUMESC ANTICIPAT

pe viitor , te rog sa foloseti minuscule  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salut fratilor,sunt in blomquist de 21 de luni si m-au dat afara pt.am sarit sa apar un roman la seevetal.am fost 11 acolo ,am facut memoriu la straka si luptak.m=au dat afara ,cica ai fost cel mai violent sofer roman din toti.de fapt ce am facut,am vrut sa tai trei slovaci care spuneau toata xiua,tigani romani plecati acasa,cine ma stie si lucreazaa la blomquist inca poate sa confirme ce fel de om sunt,cu respect pt.toti soferii romani nicu iftime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;)

      Exact asa m-am angajat eu la ei, am completat formularul, am uitat de ei ca mai depusesem cateva CV-uri si intr-o marti pe la amiaza m-au sunat.

A urmat o serie de mailuri si joi am plecat la Ziar in Slovacia.

Am 6 luni la ei si pana ecum e OK. Ideea de baza e ca daca nu o dai in bara e bine. Daca ai dat-o totusi in bara... ia-ti ultimul salariu si pleaca la alta firma.

Pana acum nu mi-au dat nici un motiv sa vreau sa plec de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai dat un raspuns beton !

Pai ce sa inteleg ca , daca ai lucrat 30 de zile si ai facut 11000 de km ai luat 3250 euro?

55*30= 1650

11000*16%=1600 euro

    _______________________

              3250 !

Asta se intelege la cum ai raspuns .

Mai citeste odata cu atentie mai mare.El o vrut sa spuna ca pentru fiecare 100km facuti peste cei 10.000 primeste 16 euro ceea ce mi se pare cam mult dar foarte bine.Cei 10.000 nu se platesc la km ci cu diurna zilnica de 55euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Are dreptate Ciubacka, ori esti platit la zi ori la km.

Pe langa asta mai sunt unele bonusuri... dupa 3 luni 50 euro bonus, dupa 6 luni 100euro bonus, iar dupa un an 100 euro + 17 euro la 100 km.

Insa trebuie sa tragi corect pentru banii astia, daca intelegi si sa stii engleza sau germana bine.

In rest sanatate si virtute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

-colegutii,firma BLOMQUIST cu parere de rau, va spun ca este una din cele mai bune firme care plateste dar soferii romani au distrus-o in proportie destul de mare.

-am lucrat la ei,am luat bani buni dar m-am luat cu jan kotric si m-a pensionat rapid indiferent daca am avut dreptate sau nu.

-concluzia:o firma buna care plateste,daca pui ariciul"esti super sofer pentru ei"-disponentii :o >:(

.....ggrija mare prin parcari :VIP-URILE,au putere sa vorbeasca si sa va dea jos dupa masina.-

-in rest drumuri bune colegutii" iar daca plecati capul,merge super la aceasta firma totul si va luati banuti multi

foarte sincer!......nu vi se iau banii decit pe prostiile voastre,dar aceste prostii sa fie mari.

-SUCCES LA ANGAJARE,apropo JAN KOTRIC NU MAI ESTE,.....DUMNEZEU SARACU A AVUT EL GRIJA.......DAR NICI CU ELENA NU IMI E RUSINE ,pentru ca ......e de-a lor.....hai BAFTA LA TOTI,CA FIRMA E BUNA STRUGURII SUNT ACRII"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut! Si eu lucrez la Blomquist din octombrie 2010 si nu am avut probleme mai deloc,este o firma destul de buna,cel putin pt mine asa este.Am luat 17 centi pe 100 daca am depasit km,sau 55 euro pe zi daca nu am depasit.Am avut norocul sa imi fie disponent in Slovacia Jan Kotrik si nu am avut nici un fel de problema cu el,nu am auzit ca a plecat cum zice colegul.Am facut si 13500 de km pe luna fara stres si fara magnet si cu pauzele de 45 de ore respectate,aici la Bring nimeni nu mi-a cerut sa pun magnetu,programul s-a respectat normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegu ar cobra 86 ai dreptate cu Freja,am prins 3 luni la Freja Helsingborg si nu am facut treaba deloc,mi-a parut rau la inceput ca nu au prelungit contractul cu ei dar dupa 2 luni mi-am dat seama ce bine a fost.Aici lucrez direct cu dispecerii norvegieni care sunt niste oameni extraordinari,au facut multe pt noi soferii de la Blomquist,ne ajuta in orice problema.Poate Jan o fi zdreanta dar noi aici nu am avut probleme cu el.Cred ca Blomquistu e un pic de loterie,daca ai bafta de speditie buna e ok,daca nu atunci apar probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De cand si-a revenit bring-ul??acum 3-4 ani am facut la ei 6000 de km in 2 luni,eram poreclitRegele Parcarii la padborg....stiam si firele de iarba careau crescut noi....Si mai era o problema la blomquist,transportul acasa...imbatraneai pina ajungeai acasa....te plimbai prin toata europa pina aungei in ro...ia daca nu erai din tg.mures sau zona limitrofa erasi mai grav...

Dar ca idee generala firma e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu depinde de Bring ca acuma sunt foarte multe ,si da cum ai spus si tu sunt care nu depasesc 7-8000 de km,si cu transportu acasa e mai bine acum pt ca microbusul pleaca din Bucuresti pe ruta Bv-Tg Ms-Oradea si se intoarce la fel pana la Buc,este firma romaneasca care face transportul din tara pina in Slovacia si retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.