Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Mda... E o firma deosebita daca te apleci sa te ...., sau daca mergi cu pachetele si plicuri la disponenti. In rest niste rasisti... Gasesc orice mic motiv sa iti cam ia din bani. De cele mai multe ori motive banale. Mda... Trebuie avut grija mare la  "Pupincuristi" si la ce vb cu ei. De treaba acolo? Doar Dusan si Marcel P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Bravo Nicu! Am fost doar cativa care nu au acceptat sa fim f.... in..... , ripostand! Romanii??? Ii cunoasteti, nu cred ca are rost asa mai spun care a fost reactia majoritatii... FEMEI CU *CENZURAT*! Rares sunt. Mergeti care vreti la ei, dar sa nu ii intrebati niciodata de ce au tinut din bani! Taceti si inghititi in sec, altfel nu mai aveti zile bune. Sau daca voi acceptati in garajul lor de la Seevetal sa folositi robinetul cuv apa rece, iar ei cu apa calda sau sa vi se scoata hainele de la spalat ca sa le puna slovacii, mergeti la Blomquist! Eu i-am ars si nu am nici cel mai mic regret. "Blomquist firma buna"??? A fost odata. E doar o clica de disponenti capuse care impart ceea ce fura de la soferi... Bafta si DRUMURI BUNE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

...da, in ziua de azi e la moda sa fii smecher, si , indiferent de cat castigi, trebuie musai sa si "profiti" cumva de pe urma celui care iti da un loc de munca. Am lucrat pentru 1800 euro fix la o companie, si totusi aveam colegi care nu se multumeau cu asta. Trebuia sa "compenseze" cumva nervii si stresul inerente meseriei...

In alta ordine de idei, cand incerci sa afli ceva de pe un forum, dai de tot felul de pareri si verdicte categorice ale unor oameni, care de multe ori sunt eronate si nu oglindesc realitatea. Daca, de exemplu, ma intereseaza o firma, si gasesc doar cateva postari ale unora "frustrati" care nu si-au facut al 13-lea salariu prin metode ...neortodoxe, atunci iau o decizie gresita.

Caut de lucru! Experienta pe 22 tone 6 ani, mai mult pe comunitate. Vreau sa lucrez numai la program(aici se intelege STRICT la program), fara alte povesti si promisiuni. Nu ma intereseaza in mod deosebit banii(sa fie un pic peste 1000 euro) dar caut liniste si respect.

ps. nu-mi trebuie nici un ac din ce nu-i al meu!

Multumesc anticipat celui care-mi va da o informatie buna.

    Nu te mai necaji colegu ! Incearca sa filtrezi informatiile , sa ignori "smecherii", si cu un pic de rabdare vei obtine ceea ce cauti . Fiecare primeste ceea ce merita intr-un final. Gindeste pozitiv si nu incerca sa-i indrepti pe... cocosati !Lasa-i in lumea lor, nu poti sa faci nimic pentru ei .

  Stima si drumuri line !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru cei care cred ca la Blomquist nu se foloseste ariciul!

De necrezut:)) oare de ce nu indraznesc sa faca asta cu soferii norvegieni ,suedezi sau oricare dintre cei care conduc aici in Norvegia.Cred ca ar face infarct soferul sa vada asa ceva:))Sincer...eu nu am mai auzit asa ceva de cand sunt pe aici.Nu e de mirare ca s-au mutat cu masinile pe Slovacia.Stilul e foarte amabil:))macar atat:))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru cei care cred ca la Blomquist nu se foloseste ariciul!

Multumim pt postare colegul ....niste nenorociti si criminali morali..in fine...as fi curios sa aflu cum ai reactionat la un astfel de msg. Multumesc. Drumuri bune Doamne ajuta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu eu am primit msg pe tomtom  sa merg pe interdictie pe germania

Eu pe Tom tom (Tonton, cum zic spaniolii) primesc non stop mesaje din astea... si ma trece si prin stauri, interdictii etc.

Sa te vad cum te intelegi cu BAG-ul cand o sa le zici ca Tomtom ti-a dat verde... ::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

SAL COLEGI!blomquist,nu mai e ce a fost!Au pierdut multe contracte,locurile s'au imputinat insa tot ce am de spus,voi spune alta data,acum vreau decat sa fac o atentionare referitor la aceasta firma!Cu siguranta ne vom mai intalni,PROMIT!!!Si credeti'ma,am multe de spus!

colegu eu am primit msg pe tomtom  sa merg pe interdictie pe germania

pe tom tom? cum asa? blomquist are comlog. lucrez de 3 ani la ei si pot spune ca se respecta prog de condus-lucru cu strictete. mai nou li se iau bani celor care folosesc "ariciul".
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

        Daca si astia se... desumfla , cred ca asta este un semn ca lucrurile in transportul rutier de marfuri vor merge din ce in ce mai rau . Din ce am citit pe aici si am mai auzit pe la unii sau altii , astia erau printre cei mai bine cotati ... .

  Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

eu nu vad nimic !!

Eu am vazut ceva, ceva. Intentia cel putin.

Oricum, situatia sta in general in felul urmator: intr-o zi soferului xyz nu ii ajunge programul ca sa ajunga la Padborg in parcare sau in orice alta parcare unde se va intalni cu baietii si o va face "memorabila". Asa ca apeleaza la The monkey. E vineri cine naiba o sa il vada?. Disponentul vede dar nu zice nimic. 10-15 km acolo, intelege si el ca doar e om.

Data viitoare xyz nu ajunge din vina lui la descarcare (fiindca e Joian si a sarit iesirea de pe autostrada de exemplu) si iar apeleaza la Hanuman. Iar este iertat de dispo, poate si certat putin in prealabil.

Oricum, undeva acolo sus se stie ca xyz "promite".

Si vine o zi in care din varii motive care intotdeauna implica si un transport expres care daca nu ajunge la timp se lasa cu penalizari si alte situatii neprevazute Dispo ii cere sa faca "ce trebuie". xyz voind sa stearga bubele trecutului si sa creasca in ochii lui Dispo percuteaza.

Din momentul asta xyz este "mancat" fiindca din moment ce a facut-o o data ii va fi practic imposibil sa il convinga pe dispo ca nu poate sa faca ce ii cere acesta. Poate sa spuna doar ca nu vrea ceea ce implicit aduce alte necazuri.

Am vazut comportamentul asta in mai multe firme. Corectati-ma daca gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Eu am vazut ceva, ceva. Intentia cel putin.

Oricum, situatia sta in general in felul urmator: intr-o zi soferului xyz nu ii ajunge programul ca sa ajunga la Padborg in parcare sau in orice alta parcare unde se va intalni cu baietii si o va face "memorabila". Asa ca apeleaza la The monkey. E vineri cine naiba o sa il vada?. Disponentul vede dar nu zice nimic. 10-15 km acolo, intelege si el ca doar e om.

Data viitoare xyz nu ajunge din vina lui la descarcare (fiindca e Joian si a sarit iesirea de pe autostrada de exemplu) si iar apeleaza la Hanuman. Iar este iertat de dispo, poate si certat putin in prealabil.

Oricum, undeva acolo sus se stie ca xyz "promite".

Si vine o zi in care din varii motive care intotdeauna implica si un transport expres care daca nu ajunge la timp se lasa cu penalizari si alte situatii neprevazute Dispo ii cere sa faca "ce trebuie". xyz voind sa stearga bubele trecutului si sa creasca in ochii lui Dispo percuteaza.

Din momentul asta xyz este "mancat" fiindca din moment ce a facut-o o data ii va fi practic imposibil sa il convinga pe dispo ca nu poate sa faca ce ii cere acesta. Poate sa spuna doar ca nu vrea ceea ce implicit aduce alte necazuri.

Am vazut comportamentul asta in mai multe firme. Corectati-ma daca gresesc.

Nota +10, mai bine de atit nici decanul facultatii nu putea sa explice !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cei care mai lucreaza la Blomquist,niste lingai care ii pupa in f... pe slovaci,am lucrat si eu la ei 3 ani,credeam ca l-am prins pe Dumnezeu de un picior cu firma asta,dar sunt niste javre incepand cu Adamec si Stanislav Straka,urmeaza Marian Pavlinec si tot asa...tot neamul lor de romburaci!

soferii care s-au certat cu ei,au facut greve,au avut curajul sa-si spuna cuvantul sunt adevaratii soferi!au ramas cei care nu stiu sa schimbe vitezele la un camion(la Blomquist au daf cu cutie automata),cei care nu stiu sa se orienteze pe o harta si sa se uite la un gps!

Echipa Bring Zwijndrecht Nl,cei mai buni din tot Blomquistul,va respect baieti!am fost cei mai buni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pt colegul de la BRING NL,tati ,am un an de zile de cind dau cu sapa la Blomquist.la cit sa furat la BRINGUL din NL,era normal sa va de-a afara pe toti.de ce nu l-e spui la colegi ce sa intimplat acolo???si t-e plingi acum dupa ce ai halit bine dupa trei ani.au pierdut contractul din cauza celor fomisti.si incearca sa nu mai jignesti colegii care muncesc corect in continuare la ei.asta daca t-e considerii coleg.asta face-m noi romani,nu n-e ajutam n-e jignim in continuare. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut , colegilor, nu va duceti la BLOMQUIST ca la pomul laudat. Am lucrat la ei pana putin timp unde am simtit pe pielea mea ce inseamna asta si credeti-ma nu sunt singurul care si-a furat-o de la slovaci. Nu stiu cat de bine a fost inainte dar in prezent politica lor este de a-si minimaliza cheltuielie tragand din salariile soferilor neinteresandu-i daca te superi si pleci sau aleg ei sa te dea afara daca pui intrebari incomode pt ca au un flux de nou veniti de neimaginat din prisma reclamei pe care alti le-o fac cu 1650 euro pe luna care nu au ajuns inca sa o simta pe pielea lor si aici mai sunt alte lucruri de spus asupra carora voi reveni cu alta ocazie. Prima luna i-ti trage 250 euro pt asigurari, salariul minim de incadrare de 400 euro pt care semnezi luna de luna nu-l vezi niciodata ma refer la atunci cand esti acasa pt ca daca lucrezi mai mult de 6 saptamani adica undeva la 12 saptamani (la alegerea ta) poti sta acasa 3 chiar 4 saptamani sau concediul anual, unde nu vezi nimic dar tu semnezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.