Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

  • Members

Nu mai intrebati mereu daca se fac angajari sau nu. Nu stim cand se angajeaza si cand nu. Sunati, depuneti CV-uri, iar cand au nevoie vor lua de acolo. Nu ne intreaba nimeni pe noi soferii ce CV trebuie sa aleaga si cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut dragi colegi.am fost si eu sunat de catre cei de la blomquist slo.toata discutia a durat mai putin de 10 minute.am o rugaminte la toti cei care imi pot da relatii despre aceasta firma .toate parerile conteaza dar as vrea si argumentate(cele negative).as vrea sa stiu cam tot ce se poate sppune despre ei incepand cu drumul cu microbuzul de la bucueresti.va multumesc din suflet si va doresc drumuri line si descarcari usoare.las si un id de mess pentru cine doreste sa mai schimbam cate o impresie. raileanu_ciprian2007 (@yahoo.com)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
rectificam,in fiecare an se opreste 124 sau ceva de genu asta,dar,nu depaseste 130 euro asigurare marfa,asta insemna ca cel putin teoretic in cazul in care apare probleme cu marfa(paleti rasturnati)plateste firma de asigurare.da se mai ciuguleste din salarii mici sume de pana in 50 euro(gen mers cu magnet=15euro pe luna)dar pt sumele mai mari oprite intotdeauna exista o explicatie(sa fim seriosi ce firma te iarta cand gresesti?)aceste probleme se rezolva la firma,iar daca nu e vina ta in 90%din cazuri se recupereaza banii,problema este ca deobicei soferii pica la mijloc intre transportator si expeditie si este destul de complicat sa iti dovedesti nevinovatia chiar si eu acum am o factura de plata de 600 euro pt o gresala,nu imi convine,dar am gresit si asta este.stimati colegi eu stiu ca este greu sa recunoastem atunci cand gresim dar totusi putina sinceritate nu strica niciodata.cati soferi au scris ca au fost vreodata dati afara din vina lor(accidente,intarzieri la beneficiari,furt motorina,neantelegerea unei limbi straine,probleme cu marfa si exemplele pot continua)?nu vreau sa le fac reclama in mod deosebit dar adevarul este undeva la mijloc.nu uitati ca este o firma care au angajat soferi cu 0 experienta,iar acesti bani(mai multi sau mai putini)intra in cont la cel tarziu 17 ale lunii,in comparatie cu alte firme unde banii intra pe 25 sau 30 ale lunii e destul de ok.drumuri bune

astfel de remarci as vrea sa citesc despre firmele de transport.la orice firma pot fi soferi care spun ca e bine si soferi care spun ca e rau.depinde ,zic eu de experienta traita la acea firma. eu unul nu am vazut nici un comentariu in care un sofer sa recunoasca faptul ca a fost dat afara si cu ajutorul lui(furt,greseli grave,si altele).eu imi caut de munca si am fost sunat de patroni care se plangeau ca au soferi care nu pot sa bage o adresa in gps(unul chiar a facut vreo 150 km) sau care umbla cu sticla de votka in portiera.ceredti ca acei soferi vor vorbi de bine firmele respective dupa ce vor fi dati afara?nu vreau sa credeti ca tin partea patronilor doar ca atunci cand spui nasoale despre o firma trebuie sa vi si cu argumente.drumuri bune la toti colegii care pe unde o-ti fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare!!! Au nevoie urgent de soferi;m-a sunat stazi Pavlinec ,I-am spus ca nu am ADR, m-a pasat la colegul lui Robert(+42191742008)care m-a intrebat daca ma deranjeaza daca plec pe frig!!! I-am spus ca nu ma deranjeaza dar ca nu am experienta si ca am am batut palma cu altcineva.

Totusi era dispus sa ma bage sofer 2;aaaaa,plecare era pe 15 august. Sunati!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut tuturor,eu zic ca NU se cauta echipaj ptr frig,deoarece lucrez cu ei si nu au linii pentru doi soferi...a fost asa ceva,curse de la Stockholm la Madrid,dar au anuntat ca nu mai pot plati echipaj.De fapt,cursele de Spania(Barcelona ,Madrid)au fost luate de expeditia Bring Aalborg.In rest,da,inca se cauta soferi.Succes si drumuri bune tuturor.

Salut,un raspuns intarziat ptr colegul "sornicu",eu nu deschid usa cu capul,nu car pachete sau alte daruri,adica eu nu-mi platesc locul de munca!!Cei care ma cunosc,stiu ca eu fac ...pipi din picioare,adica am coloana vertebrala!!Nu ma dau inapoi sa apar un coleg care merita sau sa-mi apar drepturile.De aceea inca sunt la aceasta firma,prietenii stiu de ce!!Succes si drumuri bune tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut,sunt necesare fise medicale si copii dupa toate actele care le ai.Nu,nu se plateste concediul,din pacate...poate vor reveni,avind in vedere ca ne-a prelut Bring-ul.Cu siguranta nu vom avea salariile suedezilor,dar,inca e bine.Nu este necesar pasaport,daca ai CI valabila.Succesuri si drumuri bune tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mersi mult colegu` ! Ma batea gandul sa incerc, sunt un tip foarte serios si muncitor, n-am creat in viata mea necazuri pe unde am fost; problema e ca am doar 2 luni experienta pe comunitate, pe prelata, in echipaj - R. Magnum manuala. In rest, am mai condus in tara 16-22 to, iar experinta pe <3.5 pe Europa am destula, cam de prin 2002... Stiu engleza cat sa sa ma descurc, am ADR-ul , card taho etc... Am citit toate parerrile despre aceasta firma pe acest forum si, in mare, mi se pare OK.... mai ales ca NU mai vreau sa lucrez in echipaj :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut djred,mai incearca la www.blomquist.sk,ei acum incearca sa schimbe adresa pe Bring Transport a s,dar prin formular,dupa ce il completezi vei fi contactat,numai asa vor ei,teoretic intai verifica actele tale,vechime,si apoi in functie de locul liber te anunta.Plecarile sunt de obicei joia,vineri dimineata se fac contracte,se dau acte si apoi,dupa amiaza,cu alt microbus se pleaca catre locul schimbului.

Succes si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members
Salut djred,mai incearca la http://www.blomquist.sk,ei acum incearca sa schimbe adresa pe Bring Transport a s,dar prin formular,dupa ce il completezi vei fi contactat,numai asa vor ei,teoretic intai verifica actele tale,vechime,si apoi in functie de locul liber te anunta.Plecarile sunt de obicei joia,vineri dimineata se fac contracte,se dau acte si apoi,dupa amiaza,cu alt microbus se pleaca catre locul schimbului.

Succes si drumuri bune.

nu vreau sa par indiscret....vreau doar sa te rog sa imi spui daca mai lucrezi la ei si sa imi dai si mie niste detalii actualizate pentru ca acest topic ed in 2010 si nu mai stiu despre ce e vorba....eu oricum am completat formularul lor si am trimis si un mail , acum astept sa vad daca ma contacteaza

ca experienta am vreo 3 ani pe scandinavia , vorbesc fluent engleza si spaniola si rup cateva cuvinte in germana si franceza....

as vrea sa stiu despre camioane...conditiile de la baza(garaj) (daca au , pe unde si cam la cat timp se ajunge pe acolo)...despre salariu....transportul la/de la munca....perioada de munca....curse....ma rog cam ce ar fi important de stiut inainte de a alege sa o iau pe acest drum ca nu imi place sa umblu din firma in firma...

multumesc anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut johny the boy,da,inca lucrez de cca 5 ani..flota s-a innoit,cu capete tractor MAN si Volvo,un fel de garaj ptr reparatii avem linga Hamburg,la Seevetal,cu dus,masini de spalat,bucatarie si dormitor,acolo ajungi cind ai acte de lasat sau mici probleme la masina.Salariul este de 55eur/zi,sau daca depasesti 10.000km pe luna,inmultesti cu 0,17 centi si astia sunt banii(se calculeaza cum e mai avantajos,la zi sau la km)...perioada,este 6 sapt la lucru si 2 acasa,sau,6/3,sau 9/3,sau,dupa o prima perioada,vorbesti cu dispecerul tau si stabilesti.Transport avem din Bucuresti spre Oradea,cu ridicarea soferilor din localitati fixe,si de la firma,din Ziar,alte bus-uri catre locul schimbului,de obicei nordul Germaniei sau Dk,Se,No...Eu unul zic ca inca se merita(trag la Bring Frigoscandia-Helsingborg),nu faci probleme,nu ai probleme...Scuze ptr raspunsul intarziat,sunt la munca si nu prea am intrat pe net.Succes si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.