Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegi! Spuneti-mi cum este mai bine sa procedez: sa vorbesc la tel cu Jan Kotrik sau sa aplic on-line un cv? La aplicare on-line cer si contact de la ultimul angajator... eu am incheiat socotelile cu ultimul angajator azi ( din cauza conditiilor impuse) ,asa ca imi vine greu sa cred ca va da referinte bune despre mine, cu toate ca dpdv munca/remuneratie a fost totul in regula. Am lucrat 8 luni la ultimul loc de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare colegi! Spuneti-mi cum este mai bine sa procedez: sa vorbesc la tel cu Jan Kotrik sau sa aplic on-line un cv? La aplicare on-line cer si contact de la ultimul angajator... eu am incheiat socotelile cu ultimul angajator azi ( din cauza conditiilor impuse) ,asa ca imi vine greu sa cred ca va da referinte bune despre mine, cu toate ca dpdv munca/remuneratie a fost totul in regula. Am lucrat 8 luni la ultimul loc de munca.

Cel mai bine suna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,cel mai bine e sa intri pe site si sa completezi formularul,dupa care te vor suna....si nu numai Kotrijk se ocupa de angajari...oricare din dispecerii care sunt pe lista,conteaza sa te exprimi coerent in lb.engleza sau germana,scris si citit,pentru ca vei comunica direct cu dispeceri din Danemarca,Suedia,Norvegia,Olanda,si apoi experienta si restul actelor.Si nu,numar de romania nu au,firma este in Slovacia...

Succes celor ce vor incerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal,am intrat pe site ul lor si am completat toate chenarele dupa care am atasat un cv si am incercat sa l trimit,problema esta ca- mi arata sa trimit si id ul,dar n- are rubrica pt el.unde- l pun,stie cineva?adresa este bringtrucking.com...poate sa ma ajute cineva cu numele site- ului lor corect?multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
sal,am intrat pe site ul lor si am completat toate chenarele dupa care am atasat un cv si am incercat sa l trimit,problema esta ca- mi arata sa trimit si id ul,dar n- are rubrica pt el.unde- l pun,stie cineva?adresa este bringtrucking.com...poate sa ma ajute cineva cu numele site- ului lor corect?multumesc

http://www.bringtrucking.com/en/appform.php

Încearcă aici vezi tot așa iti da ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
MAi domnul SweetAngel tu ai ceva cu Bringul? eu lucrez la Bring si nu este nimic adevarat despre ce vorbesti tu cu camioanele si cauciucurile,daca ti-a tras bani ti-a tras dintr-un anumit motiv eu sunt pe norvegia si am cauciucuri de se sperie neamtu' si masinile sunt noi au adus si Mercedes Actros..e plina firma de povestitori dastia de genu'care plang firma.. si ei sunt de 6 ani in firma sa fim seriosi..banii la zi,masini noi... se mai fac si km ce mai vrem? ca vii 2 zile cu minibusul poti veni cu masina personala cum vin si 60 % din firma..

Salut colegu si multumesc ptr info.

Te rog sa-mi zici si mie daca ma angajez la 01.02 februarie (la Bring) cand imi intra in cont primul salariu ?

Pe 15-17 . 02. sau pe 15-17.03 ?

Sunt chemat sa incep activitatea la Bring pe 01.02.ac pe un frig . Cum e treaba cu frigurile la Bring? Cam ce curse au?

Mentionez ca nu am lucrat pe frig niciodata.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule nu mai conteaza cand iti dau banii.daca ai prins dute.Am un prieten care lucreaza la ei si este foarte multumit .Salariul iti creste odata cu vechimea in firma.Maxim 1600e.Sa castigat odata 2000 dar acum norvegianul nu te mai lasa sa faci mai mult de 10.000 de km.La frig se mai alearga dar in limite de km si mai conteza si speditia cu care lucrezi.Eu nu ma duc ca o duc bine unde sunt acum altfel ma duceam si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,pentru Cornell 41,daca incepi pe 1.02,primul salariu iti intra pe 15-17.03,dar dupa cca 10 zile de la angajare,poti sa ceri un avans de la dispecerul tau(100-150 eur-).Salariul maxim NU este 1600!!Daca faci km(si inca se fac)iesi mai bine.Despre km,depinde intr-adevar de speditie,dar eu anul trecut am avut o singura luna 10.500,in rest numai peste 11.700,la program!!NU rata angajarea la frig,desi au 2 motoare pentru ca au si 2 compartimente,nu e greu de lucrat cu el.Cit despre zgomot,o sa te obisnuiesti,si o sa te trezesti cind NU merge,daca tu l-ai setat pe continuu,crede-ma!Eu lucrez de 5 ani la ei ,deci,inca merge.Vei gasi baieti pe drum in bus,sau la locul schimbului care sa-ti explice despre setari si alarme.Succes si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
eu stiu ca sunt seriosi  se lua lejer 1600 1700 e  se trag friguri si prelati  masini bune  . zice un coleg ca daca te angajeaza in sk le merge rau . din contra se extind /cu cu salaru la 2 olandezi platesc 3 romani si le mai ramane.

a, normal, pe romani toti vor sa ii plateasca mai prost... daca erau dispusi sa plateasca mai mult ar fi gasit ei in tara lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu colegule am vb cu ei la tel. au zis sa ma duc in Slovacia sa facem actele ptr angajare si sa ma duc in Norvegia sa iau camionu.

pana in Norvegia ar fi trebuit sa merg cu un microbuz. din Bucuresti ar fi trebuit sa merg cu microbuzul lor pana la ZIar in Slovacia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.