Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bring / ex- Blomquist Trucking


Postări Recomandate

  • Members

Salut! Trebuie sa stii destul de bine pt ca practic e singura limba cu care comunici atat cu dispeceratul cat si cu cei de la birouri in Slovacia. Vorbit dar mai ales scris. Sau germana daca esti la o speditie ce are treaba mult cu Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor colegiilor.A-si avea si eu o intrebare pentru cei ce muncesc la Bring,si nu numai : observ ca sunt curse,contracte pe Norvegia asta insemnand ca se face exclusiv doar Norvegia?Si daca da , conditiile salariale sunt la fel ca si la restul contractelor,curselor?Merci anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare dragi colegi. sa va lamuresc cum este cu salarizarea la "ex-blomquist" actual bring trucking as. mentionez ca eu lucrez la ei. diurna este de 55 euro pe zi indifernt de nr. de km . totusi daca depasiti 10 mii de km intr-o luna ce depaseste se plateste cu 16 euro la suta de km. si cum spunea mai sus colegul Mit contractele de munca sunt in slovacia . cursele nu sunt exclusiv in Norvegia sau in Scandinavia depinde de speditia unde sunteti repartizati. si inca ceva este obligatoriu card tahografic, atestat de transport marfa, atestat de transport marfuri periculoase, si limba engleza sau germana la nivelul de a purta o discutie pentru se lucreaza cu dispeceri norvegieni danezi suedezi germani sau olandezi. o zi buna sa aveti si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Doua intrebari a-si avea si eu la colegii care lucreaza la Bring:

1) Cat se sta la munca si cat acasa?Am citit in comentariile anterioare despre 6 saptamani munca cu 2 saptamani acasa sau 6 cu 3 sau 9 cu 3 saptamani,a ramas la fel?

2)Si cam ce curse se fac cu dube frig?

Ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,pentru colegul Andrei,perioada de lucru si concediu,este cam la fel,depinde cum te intelegi cu dispecerul din Sk.Despre curse la frig,depinde de speditia cu care lucrezi...Cu cele din Dk tragi pe Dk,Se,No,dar poti sa cobori si mai jos,De,Nl...Cu speditii din Se,cobori in Eu,adica De,Be,Nl,Sp,Pl,H,Cz...Speditia din Aalborg trage pe It,curse It,A.Succesuri si drumuri bune "tutulor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut, m-a sunat astazi Jan Kotrik, si a ramas ca ne mai auzim la un telefon ( momentan lucrez la o firma din DK ). Are totusi cineva mai multe informatii recente despre salarizare ( ma refer in principal daca se depasesc cei 10.000 km), daca se lucreaza la program, etc.

Multumesc anticipat .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Informatiile sunt aceleasi ca pana acum. Da, banii sunt la timp. Sper ca ai un cont unde sa ti-i poata baga. Da, se lucreaza la program. Lasati-o balta cu km. Sunt ca momeala aruncata la peste: e putina si buna la gust, dar merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Depinde de speditia cu care lucrezi. Mie mi-au spus 55€ diurna/zi + 17 € / 100km ce depasesc 10000 km ( daca depasesti ). Totodata am inteles ca dau si un spor de vechime , 50, 100, 150 €, deci se prea poate dupa o perioada sa ajungi la 2000€

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.