Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

multumesc ,eu am fost sunat sa plec pe 30.01 dar tare imi e frica sa nu iau din nou teapa asa cum am patit in vara .

m-au sunat sa plec si a ramas sa ma sune soferu de pe microb. dar el m-a sunat intr-o joi la ora 10 si imi zice:" haide domnule nu vi? ca eu la 10.30 plec". deci nu ma sunat special cu o zi inainte ,ca eu sa nu pot veni. am inteles de la cativa colegi care lucreaza deja la Bring(ex.Blomquist) ca asta e o metoda a soferului de pe microbuz de a face niste bani. renunta unul de pe lista sa mearga iar el suna pe urmatorul si ii propune o "rezolvare" contra cost ,binenteles. I-am scris domnului Martin Luptak ,a verificat situatia si a promis ca ma va chema din nou. nu as vrea sa se repete situatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi sa nu cumva sa faceti greseala mea de a merge la munca la firma blomquist norvegia.iti fura din bani te pun sa treci peste program ,trebe sa incarci peste tonaj si nu platesc amenzile.daca comentezi te trezesti cu bagajele in strada fara sa-ti asigure nici un transport sau cazare,eu am figit dupa 3 zile de la ei.aveti grije si nu va lasati impresionati de salaru mare care vi se promite pt ca nu o sa ramaneti cu nimica la safarsit de luna.bafta si ocoliti firma. Dupa cate vad tu vorbesti aici despre blomquist bulk si jorgensen as. Acest topic este destinat Bring slovacia care nu are treaba cu firma la care ai lucrat tu 3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salutare. dupa cum am mai zis in alta poastare nu e dracul asa de negru cum il lauda unii si altii. ideea e ca daca nu iti vezi de treaba si faci belele esti trimis acasa cu prima ocazie. nu laud firma ex-blomquist actual bring dar nici nu arunc cu pietre. si cum spuneam ca la orice firma mare nu sunt toate roz mai sunt si gri. nu te obliga nimeni sa mergi peste program. salariul este de cum spunea si colegul Robin 55 euro/zi si ce depaseste 10.000 km se plateste suplimentar cu 16 centi/km la cei cu vechime in firma mai mica de 1 an si la cei care au peste 1 an 17 centi/km. plata se face in data de 15 a lunii dar depinde la ce banca aveti contul in euro pentru transperul international care poate sa fie de pana la 48 ore asta inseamna ca banii o sa fie disponibili in 16 sau 17 cel tarziu. ceea ce am spus e in cunostinta de cauza pentru ca eu lucrez la ei si cum am mai spus nu e tot roz aici la firma da nici ca la alte firme unde muncesti dar nu stii daca iti primesti banii pentru ce ai muncit. aa si sa nu uit nu mai tine treaba cu micile "completari" ale salariului de asta multi soferi romani si slovaci au fost concediati. Drumuri bune si o zi buna la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.