Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Depășire greutate sprinter cu 7oo kg in Ungaria


dactari

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua daca cineva care a mai avut o problema cu cântarul in Ungaria  îmi poate spune. Care Sint amenzile la depășirea cu 750kg la un sprinter. In fapt am încărcat termopane pe cmr 700 kg și un palet pe cmr 350 kg  In realitate termopanele au avut peste 1500kg  iar cînd am comunicat beneficiarului au spus ca sa greșit furnizarea de de accea e surplusul la cîntar   Deci care ar fi amenda la care mă aștept polițistul ungur a spus că o sa vina prin poștă 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pina iti da cineva un raspuns mai bun incerc eu sa te ajut cu ce mai imi aduc aminte,stiu ca amenda era in functie de depasirea tonaj/axa..10%...20% 30% fiind la maximul de sus,acum parca 500.000 huh fiind maximul..Daca nu au retinut auto pina la efectuarea platii posibil sa fie mai usoara,bine ca nu au luat certificatul si placutele,ca pot face si asta de anul trecut.Au inasprit legea de la convoaiele de dubite cu remorci dupa ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.