Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ural 6464 !!!


VT880

Postări Recomandate

  • Members

Dincolo de faptul ca nu este atat de .....sexy  ;D , pare destul de robust ;) , iar in conditiile de clima de prin Rusia(atat partea europeana cat si cea asiatica) cred ca un camion robust este mult mai bine vazut si cautat decat unul frumos  ;).Pana la urma un camion este facut sa care, deci nu conteaza cum arata, ci ceea ce stie sa faca este mai important. Cred ca este facut oarecum pentru piata din SUA si Canada, poate vor sa patrunda pe piata din America de Nord. Daca este bun ca pret si costuri de intretinere mici eu cred ca va reusi sa intre pe piata americana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Sunt sanse minime sa"prinda"im America de N!Cabina este mult prea mica,prea inghesuita ca sa placa trucker-ilor nord-americani!Pentru long distance ar trebui o cabina mai spatioasa iar pentru local lumea prefera day-cab-uri!Bineinteles ca depinde foarte mult si la ce pret il pot oferi rusii,dar nu prea cred ca cu transport,taxele vamale,omologarile pentru piata Nord Americana sa poata sa-l vanda sub 100K(canadieni),adica sub cca 60000Euro!Si mai depinde si ce stie sa faca,ce motoare are,ce transmisie,ce diferentiale,etc!Ca sa va dau un exemplu,cand International a incetat sa fabrice modelul 9800(cabover)in America de N si in Brazilia(se mai fabrica doar in Africa de S si pare-mi-se in Australia)rusii au cumparat licenta ca sa-l fabrice la ei pentru piata ruseascaDAR si ca sa exporte in America de N!Pe piata ruseasca a avut succes dar aici au renuntat sa-l mai vanda,cu transportul si vama costa prea mult si clientii nu erau dispusi sa plateasca pretul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Posibil,dar nu prea cred!Piata mexicana de camioane este si asa foarte saturata!In Mexic se fabrica,pe langa camioanele locale(Dina)si multe alte camioane americane(Kenworth sau kenmex cum ii spun ei)Freightliner(dar si Mercedes),international,etc!Oricum o sa va tin la curent daca aflu ceva,eu plec pe 9 septembrie in vacanta 2 saptamani in Mexic(Puerto Vallarta)si daca aflu ceva de invazia ruseasca va dau de stire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Am uitat sa va spun,in Mexic se mai fabrica si camioanele Volvo,si nu doar modelele americane ci si cele europene(cabover)doar ca in mexic nu se cheama FH,nu stiu exact cum le zice,dar o sa revin cu informatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Pe 9 plec in Mexic,ma intorc pe 25,am sa incerc sa fac cat mai multe poze  cu tot ce misca pe autopista(autostrazile lor pe-acolo)!Asta bineinteles dupa ce stau si eu un pic la soare,mai fac o baie in Pacific si mai fac o respiratie gura la gura cu niste sticle de Tequilla sau berica dos equis sau corona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Pe 9 plec in Mexic,ma intorc pe 25,am sa incerc sa fac cat mai multe poze  cu tot ce misca pe autopista(autostrazile lor pe-acolo)!Asta bineinteles dupa ce stau si eu un pic la soare,mai fac o baie in Pacific si mai fac o respiratie gura la gura cu niste sticle de Tequilla sau berica dos equis sau corona!

;D ;D ;D asa sa faci  ;D ;D ;D Poate iti cumperi si un sombrero ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.