Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lazar Company


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

DUCUHD lasa-ne tata cu lazar al tau, ca stiu ce este acolo poate chiar mai bine ca tine si exact cum mai spune un coleg pe aici care avea mare dreptate si nu am ascultat de el m-am facut viteaz si am pierdut cu lazar al tau daca tot il iubesti atit si ti-a placut la benone spunele adevaru la baieti de ce ai plecat ce viata ai dus acolo da spune sincer asfel are sa isi faca o idee si vad ei daca risca sau nu dar am mai spuso eu la un comentari si am dat sfat ca eu nici la cel mai al dracu dusman al meu nu iasi da un asa sfat sa mearga  bip  la lazar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stim cam toti cum e la cei de la lazar. cineva de pe aici de pe forum se intreba ce mama dracului e aia "experienta" si in ce magazin o poate gasi ca sa isi cumpere si el vreo 40 de tone ca sa nu i-o mai ceara cineva si sa spuna ca nu are. tocmai ati gasit aun astfel de magazin. e in pitesti si scrie mare pe prelata lor Lazar. daca te cheama la interviu, du-te! ai o sansa sa vezi cu ce se mananca treaba asta si ai sansa sa iti faci rost de experienta de care ai nevoie dupa aia in alta parte. asa cum stim noi ce e la lazar asa stiu si ceilalti patroni ce e acolo, iar atunci cand vei merge in alta parte macar nu o sa ti se puna intrebari de ce vrei sa pleci de acolo. stiu ca e scum drumul cu cfr dar cu o diagrama in mana o sa iesi gratis cu drumul. nu trebuie sa iti faci analizele acuma, ti le faci dupa interviu daca esti acceptat. si oricum va trebui sa iti faci analizele astea indiferent unde vrei sa te angajezi, deci de cheltuiala asta nu scapi. si orice ar spune colegii, eu inca nu am vazut prin nici o parcare vreun sofer de la lazar mort de foame. e drept ca nu mancau icre negre sau aripioara de rechin, da aveau ce sa manance. mai degraba mori de foame stand acasa. si chiar si de la lazar tot o sa strangi macar de o ciorba pentru familie si poate ai norocul sa dai si peste vreun sofer care sa te mai invete una,alta. incercarea moarte n-are. cat despre probabilitatea sa nimeresti din prima la o firma de nota 10, e cam mica, daca nu chiar zero! nu apleca ochii la tot ce se scie pe aici. toate firmele au si laudatori si detractori.

P.S. ti-am mai spu tie: dupa rusine NU bei apa! oferta mea ramane valabila. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Maryan, in primu rand calmeaza-te ca vad ca esti foarte aprins pe Lazar, desi poate ai dreptate. Deci, ca sa lamuresc un lucru ca vad ca e "grele" si pt tine si pt ADY_POG....N-AM LUCRAT SI NICI NU LUCREZ LA LAZAR....am scris cu majuscule ca sa inteleaga toata lumea ca nu am nici o treaba cu Lazar, Com Divers, Benone, etc. Am zis ca e un inceput pt acel coleg pe care l-am vaz pe zi ce trece tot mai disperat. Cat despre sfaturi daca tot te lauzi ca il sfatuiesti, sfatuieste-l tataaa cu o firma buna unde sa se poate angaja omul, daca tu esti asa de sofer de ce nu ii faci o oferta colegului sa il iei cu tine 2-3 curse in dreapta, macar sa vada de la ce inaltime se conduce un camion, ce inseamna o prelata, sau ancorarea marfii.

@RomanulStrain, colegule daca te iei dupa toate povestile de pe forum o sa te angajezi la sfantul asteapta, firma perfecta nu exista, eu zic ca degeaba ai investit atatia bani in permis, atestate, card fara sa mai faci un efort sa te angajezi. Acum, tu stii ce ai de facut, mai departe te descurci, eu ti-am zis niste idei niste sfaturi

Pe acest topic nu voi mai posta pt ca vad ca sunt inteles gresit de alti colegi Drumuri bune si Sarbatori Fericite tuturor colegilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu DUCUHD scuzele mele ca am citit gresit eu acolo si ca am inteles gresit ca ai lucrat la lazar, da asta se intelege acolo la postarea ta. Doi,daca lucram momentan si asi fi putut il luam eu pe romanul strain ca sa vada cum este cu aceasta meserie ca nu-s din aia  care sa nu ajut din contra am ajutat, ajut daca pot si voi ajuta in continuare.Eu unu nu uit ca am fost ca ei si de unde plecam toti ,asa cum fac multi ,se vad sus pe cabina nu in cabina si acum nu mai ajuta .Stiu nu-i usor sa iti bagi pielea in saramura pt. ori si cine dar trebuie sa ajutam cumva ca si noi am fost ajutati la rindul nostru. In fine nu mai stau acum la palavre. scuzele mele din nou pt confuzie, drumuri bune sa ai, sarbatori fericite alaturi de cei dragi si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Scuze ca postez din nou dar ca raspuns pt. MARAMU. Frate morti de foame la lazar nu sunt decit cei care o pupa pe DANA DUMITRACHE pe acolo pe jos putin mai pe la briu si ca sa iti dau drept exemplu cit am fost eu la ei am intilnit unu care chiar era sa moara de foame prin Maroc, norocul lui ca a intilnit un alt coleg de la o alta firma ,mai avea o saptamana de stat pt descarcare acolo dupa ce statuse una si asfel a ramas fara mincare si acel coleg spre norocul sau ia dat el un borcan de magiun si doua paini din care a avut o saptamina Daca ai fi stat de vb cu acest coleg si ai fi vazut cum plingea om la 45 de ani si povestea plecai instantaneu de la lazar acum el isi lua talpasita cind a vazut asa. lazar ca sa stie toti are nevoie pt pupincuristi care ii are sa le dea dublaj sa faca bani pe spatele altuia si ca sa faca curse ca stie ca ai sa pleci singur cit mai curind asfel vin 18-20 la interviu in fiecare simbata din care ramin 4-5 si acestia din urma pleaca in maxim 65 de zile alea din primul contract care este un fel de pre contract la care el nu mai plateste darile la stat pt. tine ca asfel este legea. acum la final va urez drumuri bune, sarbatori fericite impliniri cit mai multe si numai bine sa ne auzim cu bine.

Te grabesti,maninci din litere,te rog fa o previzualizare inainte de a posta comentariul,posibil sa nu ai nici timp dar totusi incearca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu "Romanul Strain" dute la Lazar si angajeazate. Munceste acolo 1-2 anii si dupa aia ai experienta si poti lucra oriunde. Daca spui ca ai copii acasa si tie greu cu banii....nu mai sta sa....freci menta pe site-uri. Ia o diagrama in mana si te  duci gratis pana la pitesti. Nimanui nu ne-a fost usor la inceput,ba chiar a fost al dracului de greu..cu harta pe volan . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

imi cer scuze ca ma repet. cu toata bunavointa mea, dar daca acel coleg avea 45 de ani si dupa o saptamana de cand era plecat in cursa nu mai avea mancare, sa ma ierte al de sus, da ala habar nu are cu ce se mananca meseria asta! ce facea daca trebuia sa stea 2 sau 3 luni pe comunitate? cu atat mai mult cu cat stia ca nu e cursa scurta de doua zile. iti umpli lada cu mancare si iti pui ceva euroi in portofel pentru orice eventualitate! si daca trebuie sa pupi pe cineva si mai stii si pe cine sa pupi, o faci si pe asta ca sa iti faci rost de experienta aia de care are nevoie fiecare ca sa mearga mai departe. insa fiecare face cum vrea si cum crede el de cuviinta! daca poti tu sa ii dai un sfat mai bun colegului care sa il si ajute sa puna ceva in farfurie, nu pot decat sa imi ridic palaria! dupa cum spuneam si intr-o postare mai veche, eu cel putin am ajuns in stadiul in care imi permit sa stau pe margine si sa imi aleg jobul care imi convine. dar cand am avut stomacul lipit de ceafa, am lasat mandria la o parte si am "pupat" si eu, chiar daca nu mi-a convenit! si dupa aia le-am spus ce am avut de spus, am mers mai departe, dar asta cu stomacul plin. doamne ajuta si sarbatori fericite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Salutari tuturor colegilor , am sunat astazi la LAZAR COMPANY pentru angajare . Mentionez ca am permis categ. A, B , C , E atestat tr marfa + agabaritic, card tahograf , cazier auto si judiciar fara abateri +toate celelalte acte necesare . Datorita faptului ca nu detin experienta , mau intrebat daca cunosc vreun sofer dispus sa ma ia 1 luna , 1 luna jumate ca ajutor. Exista vreun coleg de la LAZAR COMPANY dispus sa ma accepte ca ajutor ca ajutor ? .Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

colegii am fost sambata la interviu si la probe ,dar se cere 300 euro garantiela angajare .cerintele sunt destul de mari pentru zilele grele care le traim .cine are sa i dea 300 euro ,cand omu merge la ei sa se angajeze ca nu are un loc de munca si automat nici bani,si mai ai si doi copii de crescut .foarte multi au renuntat sambata pentru aelasi motiv.

am rugamintea de a citi regulamentul,vei observa ca nu se accepta deformarea limbii romane cu litere gen k,sh,tz,etc,succes la citit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

pt toti colegii care au nelamuriri referitoare de LAZAR COMPANY.........iti cere 300 de euro in avans dar poti sa te intelegi cu el la interviu si o sa iti fie opriti din primele 2 curse la extern.......dupa ce ai reusit sa depui astia 300 la fiecare cursa care v-a urma o sa iti opreasca din diurna cam 50 de euro pt a acumula garantia de 2000 de euro care trebuie sa o acumulezi cat timp stai la ei.....sunt 3 grile de salarizare:daca ai pana in 3 ani la ei iti da 650lei salariu in tara si 9 euro/100km......intre 3 si 5 ani primesti 750lei si 10 euro/100....dupa 5 ani 850lei in tara si 11euro/100km....poti sa ajungi mai repede la astia 11 euro/100km daca accepti sa ti se ia mai multi bani din diurna pt a depune aia 2000 de euro mai curand........consmul e de 24 cu 0,4/100km in extern si 25 cu 0,5 pe intern.....pe tara daca te baga iti da salari minim si 20 de bani/km......trebuie sa mergi doar pe drumurile care iti sunt impuse....in caz contrar vei fi penalizat cu 0.6euro/km.......SPER CA V-AM FOST DE AJUTOR......DRUMURI BUNE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

.....asa este mai nou cere 2000 euro garantie pt.exter ca nu fugi cu cardurile,c.m.r.,foi de parcurs si alte documente si bunuri.

Dar cine iti garanteaza ca salariul la extern va fi de 2000 euro cati iti cere garantie ???....asa ca "jumatatea" lui cinci ! :-o

La fel este si la intern,500 euro garantie,dar cine garanteaza ca salariul la intern va fi de 500 euro ???:-o

Alta bomba este ca diurna va fi impozitata la salariu si atunci cand tragi line vezi ce mai ramane !!!...."jumatatea"lui cinci ! :-o

Asta'i tara tuturor posibilitatilor......apropo voi stiti ce mia zis fostul "jefe de empresa Ttes Gonzales"???...........cica romanul este cel mai periculos animal de pe fata pamantului ca din rahat face bici si floscaie cu el :-bd:-bd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Re: maryan

Omule lazar are contract cu uzina si de ex. camioanu incarca din C.P.S de dim si la 3 trebuie sa fie la campulung. Daca intarzai pe Benone il trage la raspundere nu pe tene da. Si care-i faza de-i asa de rau ???? In afar de faptul cate te alearga esti platit la km (nu foarte rau) camioane jos palaria.... daca toti soferi plecau nu isi mai facea 30 de h de parcuri si depozite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
Lazar Company si Com Divers sunt tepari, firme care trag pe tine si atat, cand e sa-ti dea bani...e jale.

Se vede ca tu esti un mare eliminat daca bagi Com Diversu in oala cu lazarul. Daca erau tepari am i ndoi avea aceeasi firma si gata da taman daia si-au facut 2 pentru ca difera politica de conducere. Dar na ,sa scrii Com Divers e usor

Se impune urgent sa citesti regulamentul,confunzi forumul nostru cu parcarea...fi atent pe viitor la comentarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

:ymsick: Made by Lazar. :-j

Daca nu la Lazar..,atunci unde? :ohttp://www.intlazar.ro/SP/ x_x

Bravo bre Nea Benone :ymapplause: dar atasati si dovezile la lista aia :ymbringiton:

Oare cei care nu se incadreza in consum sunt incadrati la furt de motorina pe lista aia a matale? :-q

Atentie incepatori,in goana dupa experienta sa nu ajungeti pe lista lui Nea Benone vrand-nevrand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.