Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lazar Company


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Salutare la toti colegii!Aseara,pe RomaniaTV, am vazut o stire, cum ca un sofer a fost batut de "patronul'' de la Lazar Company pentru ca si-a cerut drepturile salariale.Ce e mai rau,totul s-a intamplat de fata cu Politia romana.Purtatorul de cuvant al IPJ Arges,a spus ca nu s-a luat nici o masura impotriva "patronului" acestei firme.Daca sunt colegi care cunosc mai multe detalii despre acest incident,pot sa le comunice pe acest forum.Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mda....Patronasii din romanika sant minunati te angajeaza cu salaru minim si te trimite pe comunitate ca sa faca averea colosala de 40 mil euro in cazul asta. Legile sunt facute pt ei, soferul face sesizare la itm adica la varul patronului si la procuratura care sigur va spune ca soferul e de vina, traim intro tara plina cu talente la coruptie,minciuna,tradare.Consider pana soferii nu iau atitudine si nu rezolva manual vreo 100 de patronasi nu o sa se schimbe nimic,salar minim si km. Ne-ar trebui un sindicat ca in spania NU SINDICAT ROMANESC care e corupt pana in maduva oaselor,tara romaneasca e cel mai mare producator de sclavi din europa, diferenta dintre un sofer francez, neamt si roman este enorm. ,,daca castigi atit cat sa platesti intretinerea si mancarea inseamna ca esti sclav,, Drumuri line.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acum am vazut si eu la televizor porcaria. Cum se spune la mine in cartier " mi se deschide suriul in buzunar ". Mai grav este faptul ca " aparatorii legii " nu au intervenit nici atunci cand altercatia s-a mutat din curte , pe domeniul public. Daca maine am organiza o miscare de sprijin pt acel coleg, ne-am alege cu amenzi. De aceea trebuie acel sindicat pt care am semnat pe aici o multime de liste, adeziuni si asa mai departe. Daca am fi organizati, un grup de 5000, 10000 sau mai mult de membri, nu si-ar mai permite orice jigodie sa umileasca sau sa insele un salariat. Nimeni nu ar indrazni sa bruscheze un grup profesional, care PRETINDE drepturile stipulate prin Constitutie, Codul Muncii, si in particular pt noi, soferii profesionisti de Regulamentul 561 si Regulamentul 3821. Daca acel terchea-berchea o brusca pe Bianca Dragusanu, astazi se decreta stare de urgenta. Asta e tara in care traim ! Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa vedem daca are vreun cunoscator curaj sa spuna la ce partid decarteaza LAZAR chiar crede cineva ca putea nenea ala sa ajunga la nivelul asta fara sa fie sponsor principal la vreun USL - PDL , si pe urma sa mai vorbim de ce nu a luat atitudine slugoi de militieni ,aia erau saraci batuti de soarta tine si ei de hainuta si bocanci

Oricum colegul care a indraznit sa se ia in piept cu uraganul nu are sa mai vada servici pe raza PITESTI ,RM VALCEA ,BUCURESTI si mare mirare daca circula prin PITESTI sa nu ramana fara permis vreo 3 luni

Daca al ia cineva la scuturat pe LAZAR mai scoate ceva la iveala nu numai ca fracsu e director la ITM ARGES cine stie ce institutii mai sunt in varful pantofului lui

Din pacate astai ROMANIA traim aici si astia sunt patronasii romani 95% din ei sunt copy xerox LAZAR si ai mai auzi ca maninca rahat ca ei dau de munca la 50-100 de oameni dar niciodata nu spun ca cat le baga in buzunar oamenii la sfarsit de an si cumai trateaza pe angajati

La intrebat cineva pe LAZAR cand a dat la soferi ultima data sau daca a dat vreodata prema de craciun ,pasti ,al treisprezecelea salariu La noi in ROMANIA la firmele private a disparut premele astea dar bugetarii le primesc din impozitele noastre de ce nu ai obliga statul pe patroni sa ne acorde asa ceva ????? Pt ca toti liderii din judete care sunt prin parlament au 1-2-3 firme din astea in spate care decarteaza in campaniile lor electorale

Daca LAZAR nu ar mai finanta partidele nu ar mai avea contractele care le are prin ARGES cu DACIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

eliminat frate voi soferii astia de tiruri pur si simplu sunteti .... Nu stiti decat sa aruncati curahat in patroni si stiti decat sa va plangeti voua de mila. Voi aveti salariul asigurat dar lor daca le intra firma in faliment ce fac????

Ce faceti voi?? Conduceti, vorbiti pe statii, dormiti, mancati si injurati patronii.

Ce fac patroni?? Se ocupa de firma pe plan financiar, se ocupa de parcul auto, cauta camioane ieftine, cauta cele mai bine platite curse, calculeaza cheltuieli, cauta oferte de parteneriat s.a.m.d.

Spune-ti ca va fura la motorina si asa mai departe, dar cand va luati 1000 de euro cum e ????? Si culmea nici astia nu va ajung. ] eliminat inteligentilor voi decat invartiti de covrig si desfaceti o prelata si avetii 1000 de euro si altii fac sute si mii de facultati ca sa ia si ei 1000e pe luna.

Un alt tip care arunca cu rahat in patronii romani spunea ca cica averile transportatorilor romani cresc in 3-4 ani pe cand in alte tari averile cresc in decursul a maimultor generatii si daca ne uitam la Willi Betz vedem sute de dosare penale pentru angajari la negru dar na , tot sa injure patronii romani.

Asa s-a intamplat si la Rompetrol. Angajatii il injurau pe Patriciu de salarii, dar omul se stresa pentru firma si din acest motiv s-a imbolnavit la ficat si a murit, pe cand angajatii stau cu burta in sus si iau bani de la kazahstanezi sau cn naiba o avea Rompretrolul acum. Deci in concluzie cn a iesit mai castigat in cazul asta???? R:Angajatii.

Il injurati pe Benone la greu, dar el a plecat de la o casa care statea sa cada si de la o amarata de camioneta si acum are ditamai imperiul. Voi sigur aveti o casa care se tine cat de cat bine, o masa calda, o masina decenta s.a.m.d si ati ajuns ca Benone ??? NU!!!! Dc??? Pentru ca stati si il injurati aici, cand a-ti putea cauta un job mai bine platit sau sa invatati o limba straina ca sa munciti afar etc.

Oricum asta e cultura romaneasca, egoisti, parsivi, ofticosi, avem o viziune de moment si nu de viitor si vedem numai ce vrem noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Domnule evox te rog sa încetezi cu dialogul vagabontesc si superior , ai citit regulamentul ? vrei sa impresionezi pe careva cu aerele de mare ,, guru ,, in transport ? Uiti ca amaratul ala de tine de volan are un rol important in firma , vorbind la modul general , e jale si hai sa nu dam impresia ca lazar ca si altii tin soferii de mila si merg in pierdere , balanta inclina in alta parte , momentan se profita foarte mult de nevoile oamenilor . In o afacere fiecare are rolul lui , chiar trebuie soferul sa stea cu grija muncii celor de la birou ? Sau celor de la service ? Sau a femeii de serviciu ? Vrei sa zici ca un consum de SF si rutare prin potecile ue plus depasirea fortata a timpilor de munca si odihna sunt conditii extraordinare de munca ? Asta daca nu te plictiseşti si scrii ca nu ai ce face .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da?? Deci ar trebui sa multumim patronilod, liturghii la biserica si sa-i si platim pentru ca se spetesc atat!!

Are dreptate, ce mare greutate sa stai in fund pe scaun si sa dai de volan sa apesi pe pedale? - Sa te ia transpiratiile in spatiile mici, sau ca nu gasesti parcare libera si esti pasibil sa depasesti programul, ca stai la vama cu orele, trebuie sa fii atent sa nu omori pe altii tot din prostia lor, esti departe de casa atat timp si te gospodaresti zilnic singur, dupa atatea ore de condus si sute de km, lucrezi pe o fractiune din banii pe care lucreaza altii, esti pus sa mergi la consum sa ajungi si la timp etc.

Patronu ce face? Se speteste de moare... Are angajati pentru orice da ordine si vorbeste la telefon (daca). Si-i vin miile de euro. Daca vrei sa te omori cu munca cand ai miliarde aia e din cauza lacomiei.

Eu as sterge mesajele astea off-topic, ca or sa degenereze raud e tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Da?? Deci ar trebui sa multumim patronilod, liturghii la biserica si sa-i si platim pentru ca se spetesc atat!!

Are dreptate, ce mare greutate sa stai in fund pe scaun si sa dai de volan sa apesi pe pedale? - Sa te ia transpiratiile in spatiile mici, sau ca nu gasesti parcare libera si esti pasibil sa depasesti programul, ca stai la vama cu orele, trebuie sa fii atent sa nu omori pe altii tot din prostia lor, esti departe de casa atat timp si te gospodaresti zilnic singur, dupa atatea ore de condus si sute de km, lucrezi pe o fractiune din banii pe care lucreaza altii, esti pus sa mergi la consum sa ajungi si la timp etc.

Patronu ce face? Se speteste de moare... Are angajati pentru orice da ordine si vorbeste la telefon (daca). Si-i vin miile de euro. Daca vrei sa te omori cu munca cand ai miliarde aia e din cauza lacomiei.

Eu as sterge mesajele astea off-topic, ca or sa degenereze raud e tot.

Ca și un răspuns 50 % off topic

Deocamdată în anunțuri scrie ' angajări șoferii ' nicidecum patroni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

am lucrat si eu la Lazar, mergeti ca va da masina, na e mai greu ca la inceput peste tot e asa, si eu am gresit i am facut de ras si imi pare rau.. ar trebui sa i pup si talpile de la picioare pentru ca acolo m am facut sofer, nu va mai luati dupa alti o sa intelegeti si voi mai tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.