Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Acte transport persoane?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Buna ziua !

As vrea sa stiu care sunt toate actele pentru transport persoane?

Actele soferului?

Actele autocarului sau ale atobuzului?

Actele nationale sau internationale ?

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut.actele care trebuie sa le ai la bordul autobuzului (autocarului) pentru cursa ocazionala in trafic national si in ue sunt:actele soferului(carte de identitate,permis cond,atestat profesional legit.de serviciu,)copie conforma a autov.certificat clasificare autov.,asigurare rca+persoane.verificare tahograf care se face la doi ani,carnet cu foi parcurs de la arr 25 foi completat tabelul cu numele calatorilor diagrama din acea zi si din ultimele 28 de zile( in lipsa trebuie formular de activitate)vinieta la cursele regulate trebuie si grafic de circulatie licenta de traseu etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am spus ca la cursele ocazionale acele foi de parcurs de la arr trebuiesc completate in dublu exemplar si tabelul de pe verso cu numele persoanelor aflate in autocar si la intoarcerea din cursa originalul se preda la operatorul de transport ,copia ramanand in carnetul cu cele 25 de foi inseriate de asemene am uitat sa mentionez ca la bord trebuie sa se mai afle si comanda (contractul) incheiat intre operator si beneficiarul transportului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members
am spus ca la cursele ocazionale acele foi de parcurs de la arr trebuiesc completate in dublu exemplar si tabelul de pe verso cu numele persoanelor aflate in autocar si la intoarcerea din cursa originalul se preda la operatorul de transport ,copia ramanand in carnetul cu cele 25 de foi inseriate de asemene am uitat sa mentionez ca la bord trebuie sa se mai afle si comanda (contractul) incheiat intre operator si beneficiarul transportului.

Spune mi te rog, de exemplu se face un pelerinaj la o manastire, se aduna un numar de x persoane, nu am cum sa inchei un contract pentru ca sunt persoane fizice si ar trebui sa faca cineva o comanda pentru acesasta deplasare? Nu pot face de exemplu o deplasare fara aceasta comanda cu 20 persoane sa zicem pe baza unui anunt ?..adica toate actele in regula, deplasare cu foaia de parcurs din documentul de control ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare !

Eu mai purtam cu mine si "vizita medicala + psihologicul " , pe care scrie " Apt transport marfa si persoane international " .

Nu mei este nevoie de ele ?

Apropo psihologicul este valabil doar un an , nu trei ca pana acum .

Drumuri Bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.