Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Bucuresti - Sibiu (TRANS-CAR Sibiu)


b93lfk

Postări Recomandate

  • Members

as avea si eu o intrebare la cei care sunt bine voitori si merg la Sibiu sau cine a fost contactat de cei de la Trans-car Sibiu sa mearga la ei luni 20septembrie2010 ora 8, daca este si poate sa ma ia si pe mine cu el , sau sa ne strangem mai multi sa mergem acolo (doar cei care ati fost contactati si care ati fost la interviu) pentru ca nu ai cum sa ajungi decat cu masina mica sa fi la 8 acolo , cu trenu sau microbuzu tre sa ajungi de la ora 11 seara sau dimineata dupa 12 :( , asa ca hai sa ne strangem si sa plecam in grup , nu o luati ca pe o rautate ca stiu ca mai sunt baieti contactati . Va multumesc celor ingaduitori si celor care vor sa ajute lasati un comentariu aici sau trimiteti un pm va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la mine era problema ca nu sunt nascut in Prahova si din cate stiam eu nu se da pe loc cazierul daca nu esti nascut in judetul in care domiciliezi...pana la urma am rezolvat si mi l-a dat pe loc.

eu o sa plec de miercuri pentru ca raman peste noapte la o ruda care sta in apropiere de Sibiu si joi dimineata la ora 8 ma prezint la sediul firmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

lume lume sora lume se apropie si ziua cea mare in care voi pleca si eu cu cei de la trans car

Tzepozzz vezi ca ai nevoie si de adeverinta de la medicu de familie si ai sa fi nevoit sa iti faci deschidere pe 2 conturi la carpatica (unu in lei si unu in euro)

am sa revin cu informati noi despre transcar sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu uit nu uit da mai intai sa ma bat cu fimea si nevastamea pe aparatu de fotografiat ca nu ma lasa sa il iau:)) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

am glumit acum , normal ca fara foto nimic nu se face dar am sa le pun cand ma intorc ca nu am laptop sa le pun pe drum poate dupa 2-3-4-5-......... nr de curse am sa imi fac si eu bani pt un laptop bunicel , ca daca nu merge calumea eu ma inervez repede si dau cu el pe geam  ;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vat ca tot insisti si am sa iti spun

da se face un contract pe 3 ani care este in valoare de 100 mil la care fiecare luna petrecuta la ei se scade din valoarea lui (retine numai in cazul in care pleci u fara sa anunti cu preaviz de 15 zile) si mai trebuie sa faci o garantie de 3000 e care se opreste din prima si a doua luna 10% din salariu dupa care cate 20% pana acoperi suma respectiva . deci cei 100 mil vor fi acoperiti cu garantia respectiva , sincer pentru noi incepatori eu zic ca este ok ca ti se da un salariu bun si o sansa iar bani se dau pe 20 ale luni pe card 7 mil pe cardu in lei si pe cel de euro diurna care se imulteste 9,25e /100 km ,asta iti ofera iar cu motorina era un baiat care a mai lucrat la ei si a iesit 200 l motorina gaura si nu la pus sa plateasca dar asta numai sa nu exagerezi in fiecare luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

bucura-te acum cat mai poti...insa lucrurile nu sunt chiar asa de  roz pe cat le vezi...si ti-o spun din propria experienta petrecuta nu la transcar ci la atlassib ...care acum sunt aceeasi mancare de peste...sub aceeasi talpa a lui Carabulea..pana acum ceva vreme pana sa moara d-nul Albu am inteles ca era mt mai bine...

si ca sa vin cu argumente...aceleasi conditii sunt si la atlassib

1. contract pe 3 ani cu clauza de reziliere de 10.000 lei (100 milioane vechi)

    ptr ce sa platesti atatia bani daca vrei sa pleci? a investit firma ceva bani in 

    instruirea ta ptr a plati daca pleci din firma?

    iti acorda firma vre-un bonus de fidelitate in contra-balanta ptr a cere ceva in

    caz ca vrei sa pleci mai devreme? voi nu va intrebati asa putin,ce face firma 

    ptr voi ca sa va ceara atatia bani in caz k nu mai ai chef de munca de ex?

2. garantie 3000 euro...voi o luati ca pe ceva banal...insa cand veti descoperi

    mai tarziu ca vi se retin bani,de la sume mici pana la unele f mari cu o simpla

    hartie incalcand orice cadru legal? cum ar fi incepand de la depunerea

    garantiei intr-un cont bancar pe numele titularului cu acordarea dobanzii

    legale...daca ziceti..ce sa fac eu cu o dobanda infima...nu e vb numai de asta

    insa numai astfel puteti fi protejat impotriva retinerilor abuzive din garantie

    ptr ca conform legii nu se pot face retineri decat cu hotarare judecatoreasca

    definitiva ...va spun acestea ptr ca am fost patit..si nu cu o suma infima

    ci cu 3500 ron (35 milioane lei) contravaloarea unui parbriz...bani luati f usor

    cu un simplu referat...dar recuperati dupa sesizari repetate la ITM etc..

    la sibiu corpul control nu mai prididea cu referate peste referate ptr retinerea

    din salarii si diurne (chiar si diurne in euro 100 % ceea ce este ilegal)...numai

    din aceste retineri obtinand mii de euro pe luna

    un ex este un fost coleg caruia intr-o luna i-au fost date 3 sanctiuni la

    salariul in lei..una de 10 %, una de 15 % si cealalta de 30 % deci total peste

    50 % din salariu pe baza unor hartii fara nici o valoare,fara cercetare

    disciplinara prealabila....plus o diurna intreaga pe o cursa de sicilia tot in

    aceeasi luna ...si va pot da ex cu duiumul...

  tot ce e legat de numele Carabulea fie ca e vb de Atlassib,Transcar,Banca

  Carpatica,Asigurari Carpatica etc etc este putred...ptr ca toate au un numitor

  si un personaj comun,acest Carabulea care nu are in gand decat sa produca

  munti si munti de bani chiar daca trebuie sa calce peste cadavre...caruia nu ii

  pasa de angajati si famiile lor dar mai ales de lege...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.