Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Gallasini


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
  • 5 months later...
Vizitator Anonymous

Eu lucrez la ei.scaniile pe care le vedeti noi le numim "cazane", ar trebui ca soferul sa-si taie picioarele pt. ca sa se poata simti confortabil in cabina.La un asemenea Iveco Cursor mi s-a aprins bordul, s-a oprit motorul in mers, noroc ca nu iesisem pe autostrada.Cu o asemenea Scanie eram odata in autoporto Fernetti, unde faceam vama unei s remorci pe care trebuia s-o duc in Trieste in port s-o duc la vapor, si inainte de a trecae bariera mi-a cazut bara de directie la iesire din autoporto.Primesc avans de cursa 100 de euro, apoi fac 3000 de km , restul de bani ii mai vad cand ii vedeti si voi.Va urez mult succes la aceasta firma.Care aveti noroc sa scapati cu viata, deoarece la camioanele Volvo li se aprinde la bord un mesaj care spune ca trebuie sa repari franele de urgenta(acel triunghi rosu cfu semnul de exclamare in mijloc)Mult succes , precis va veti descurca cu 600 de euro plus 700 de lei in tara, ca oricum nu aveti de ales, Romania este Africa Europei, asa cred italienii din firma asta.Ma scuzati, dar trebuie sa merg sa vomit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Nu stiu ce parere aveti despre firma asta dar eu vad de vreo saptamana 3 camioane de la ei(aseara pe la 21.00 mai era unul) care zac in zona industriala din Iasi in fata la Tehnoton si soferii misuna pe linga ele.Probabil asteapta ceva nu stiu ,dar asta ma face sa ma gandesc ca nu au curse sau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

M-a luat un coleg de la ei sa ma aduca acasa si se cam plangea de curse si de bani.In Bors au garajul si ceva logistica,merg mult pe Italia cu grupaje de la Italsofa Baia Mare.

Cei din iasi probabil au venit in gol din Moldova caci mai fac ceva curse si pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

Bai colegii mei dragi,va invat ca pe fratii mei,orice,numai Galassini nu,sunt cei mai jegosi fratilor,am lucrat si eu la ei si normal ca toata luna am luat decat 100 de euro de la ei si erau baieti care aveau sa isi ia chiar si cate 5000-6000 si sufletul!Sincer va spun,aveti grija ca e belea cu jegosii aia,sunt cei mai imputiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

AM plecat in noiembrie de la ei, mai aveam o multime de bani de luat, ,au refacut calculele astfel incat mi-au taiat din bani, pana la urma si putinii bani pe care trebuiau sa mi-i mai dea nu mi i-au mai dat.M-au trimis in Italia cu 200 de euro, super, dar cand am intrat in primul telepass nu mergea telepassul, nu aveau bani in cont.Asa ca am facut mancanto pedagio pana dincolo de Milano, apoi m-am intoras de acolo numai pe statale.Si nu am vrut sa merg in Cehia apoi pana nu mi-au mai virat 50 de euro pe card. (mi i-au dat in lei)FERITI-VA DE EI, CA O MUSCATI DE NU VA VEDETI!Sunt cei mai neplatitori si banditi! Acuma trebuie sa ma judec cu ei pentru bani.Au o gramada de firme, si te trec de pe una pe alta pentru ca sa-ti fie greu sa-ti recuperezi banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fratele meu in legatura cu Galassini eu am lucrat tot la ei din august pana in 16 nov.2010 cand am plecat tot din cauza banilor.Am fost trimis la sfarsitul lunii octombrie inceputul lunii nov in in Italia cu 250 euro la mine fara revizie la cap tractor spunandu-mi ca se face in IT,nu mi s-a spus nimic ca nu le merg telepassurile nici pe Italia,absolut nimic,totul e ok.Asa ca am plecatspre Italia,am platit rovigneta pe Rom.,vigneta pe Hu,peSlovenia telepasurile,iar in Italia la primul telepass cand sa trec nimic nici carduri,nici aparat nimic.Am intors in telepass tir-ul si m-am dus in Premariacco pe la ora 11.00 la . Nicu unde i-am spus ce am patit.a zis ca vb.cu Sorin Aron si vedem mai departe ce fac.Precizez ca in cursa Rom-It se dadea diurna la inceput 100 euro apoi 150 euro.Bineinteles ca banii din diurna sau cheltuit o parte din ei asa ca am asteptatsa vedem ce se intampla.Au mai venit cativa baieti de la care am aflat ca se inchisese tot pe Italia iar la Premariacco nu se decisese inca ce sa faca.Am asteptat cu remorca legata de masina pt. ca trebuia dusa la Milano la prima ora.Spre seara mi s-a spus ca sa platesc eu din banii mei sa duc remorca ca alti bani nu au si sa vb. cu cei din Vignola ca sa imi dea banii inapoi.Bineinteles ca nu am plecat ca nu eram nebun,iar a doua zi pe la 8.30 m-a pus ca sa dezleg remorca ca o duce alt coleg.mie urmand ca sa imi dea o cursa la Udine dupa ce vin sa ma duc cu cap tractorul la Vignola ca sa fac revizia.Am fost la incarcat ,m-am intors iar apoi am stat pana a doua zi degeaba.Mai era un coleg cu mine care astepta banii tot de doua zile ca sa vina acasa in Rom.Adoua zi pe la 8 am fost sunat de Cathia de la vignola ca sa ma duc in Plonia cu alta remorca,dar binenteles ca nu mam dus si fara revizie ,fara bani.Am mai gasit un coleg in curte care mi-a povestit ca a stat 3 saptamani in Germania fara bani ,fara motorina,fara tigari ajunsese ca sa fumeze chistoace.La ora 12.30 am fost informat de celalalt coleg ca ii dau bani pt. Rom. asa ca mam decis ca sa plec acasa ca acolo ....Am sunat dispecerul atunci fiind Adi si i-am povestit ce se intampla in It. la care mi-a spus ca sa fac ce doresc ca el nu poate face nimic.Asa ca am lasat tirul in It. la Premariacco si am venit cu celalalt coleg acasa.Cand am ajuns in Bors el pleca acasa eu am stat ca sa vad ce se mai poate face dar surpriza a venit paznicul si din ordinul sefilor ne-a luat masina ca sa plece altul pana la Baia Mare la ora 01.30 noaptea.Asa ca am dormit in alta masinaparcata acolo.Dimineata am vb. cu Sorin care mi-a spus ca au probleme si asta e situatia.Asa ca am plecat acasa ,am fost la o saptamana la ei ca sa imi i-au banii dar nu au ca pe iT au inchis si sunt falimentari asa ca,astept ca sa imi i-au banii stresandu-i in fiecare zi cu telefoane.Abia am luat un sfert din deconturile din luna Septembrie.Asa ca luati-va gandul de la asa o firma de rahat de la care nu ai ce invata si nici bani de a lua.Eu va doresc sarbatori fericite si drumuri bune dar nu la firme ca Galassini,astea trebuiesc puse la firmele rusinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Tocmai am plecat de la ei, nu mi-au dat banii pe care ii mai aveam de luat, la astia esti bun doar daca mergi cu doua diagrame, doua carduri, cu magnetul, au S. remorci italiene cu revizia tehnica expirata de un an de zile, ATENTIE POLITIA RUTIERA!!!!!, spaga sa treci cu ele in Ungaria este de 30 de euro pana la 50 de euro, acesti bani ti se trec tie la avans de cursa, dar nu ti-i mai deconteaza nimeni niciodata!!!Deci le treci s.remorcile cu banii tai!Tot la fel era si cu vignetele pe tara la masinile cu numar italian.Apoi iti dau avans de cursa, dar nu le merge telepassul pe Italia, trebuie sa platesti cu acei bani.Dar se poate face si mancanto pedagio, asa ca le mai poti trage si tzeapa, dar risti sa te sechestreze politia la urmatoarea cursa. FERITI-VA DE EI, FRATILOR!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Mersi , colegu, ca ai confirmat ce am spus eu, sa nu se creada ca am ceva cu ei! Stii de ce au dat faliment pe Italia?Pentru ca la sarbii care lucrau pe Galassini Italia nu le-a dat banii, astia erau afiliati la sindicatul italian, asa ca au facut greva si au blocat garajele, si galassini apierdut contractele .Hotzul mai mult pagubeste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

numa noi din toata lumea nu avem sindicate si acceptam munca pe minim pe economie si daca nu te plateste si il dai in judecata...castigi minimu pe economie, ca restul iei la negru...asta e, astia suntem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Pai atunci erau sa ma scoata italienii de pe drum, galassini Romania nu era in greva, galassini italia da,eu am ajuns la Premariacco sa iau o foaie de concediu ca sa fiu la Milano dupa masa, asa se lucra la astia, nu am putut intra ca blocasera garajul, am plecat, iar pe autostrada veneau italienii, imi intrau in fata si imi "dadeau coada", sau imi franau in fata.Cei care ma blitzau erau domni.Cand o sa avem sindicate adevarate care se vor bate pentru drepturile noastre, atunci vomfi platiti si noi ca in Italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bai baieti azi am luat cartea de munca de la Oradea (mai precis mi-a venit prin posta)insa surpriza in loc de 3 luni si ceva lucrate pe cartea mea de munca imi apare 1 luna si 18 zile.asa ca>>>>????????????????? Ce mai pot sa fac sa ma judec cu ei ca altceva mai pot sa fac...am furat-o!!!!!!

Asa ca cei ce vor la Galassini Romania ca acum au filiale in Rom.la Timisoara si Bucuresti si la Bors(Oradea) ganditi-va de doua ori????

Din partea mea Mihai_cms va doresc numai DRUMURI BUNE SI UN LA MULTI ANI!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai fratilor stiti care este culmea??? Aceasta firma Galassini angajeaza!!!!!Au pus anunt pe 29.12 . Ei nu au soferi platiti din lunile martie(deconturi)eu mai am sept.si oct. iar ei angajeaza.Bai dar astia de la ITM sunt chiar PROSTI ca eu nu mai inteleg cand au plecat atatia soferi si mai pleaca ei nu vad ca ceva nu e in regula????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Atentie ARR!Galassini face cabotaje in Romania!Cu capuri tractoare cu numere italiene fac curse interne in Romania!Urmariti-i, fratilor, si trageti-le-o! Atentie POLITIA RUTIERA! De la ei de la garaj pana in vama Bors puteti sa-i prindeti cu semiremorci italiene cu revizii expirate!Majoritatea s. remorcilor inmatriculate in Italia au aceasta problema!ATENTIE ARR!Marele dispecer Baloi are in luna noiembrie a acestui an depasire de program pe card!!!!Asta a fost sofer, cum nu stia el timpii de conducere?PE EI, FRATILOR!!!!

trimite reclamatii la ARR oradea si la conducerea ARR la bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.