Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum merg treburile la transcar ?


Postări Recomandate

  • Members

nu stiu ce sa zic daca este careva acolo dar a fost vorba sa aduca masini noi si au trimis un baiat cu o masina in probe sa lucree pentru noi cu remorca de la transcar . Ce crezi ca sa intamplat pe tot timpul luni in care a tras remorca dupa el ? Sa iti raspund tot eu :)) ia sunat telefonu din 5 in 5 minute ca tre sa schimbe viteza sa nu mai accelerezeasa brusc sa bla bla bla........ si culmeatot pe bani lui de pe telefonu lui pentru ca la transcar ai telefon personal doar de servici nu ai si comenzi si toate astea sau ori ce tre sa faci si esti legat de contactat in tara o faci pe bani tai

Iar la transcar cred ca toti puteam participa ca or cum aveam consumuri de te durea capu sa iti dau exemple

-mercedes axor 24 % + 0,4 t asta era 1840

-mercedes actros 26% + 0,4 t asta era 1841

-volvo 25,5% + 0,4t asta era 440

si nu se accepta nici macar 4 litri depasire lucru care o spun sigur pentru ca am platit 4litri depasire la esire din tara :))

asta este transcau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Sunt din Sibiu,cunosc multi soferi deci nu vb prosti...banii sunt putini e drept,cursele...in principiu nu se asteapta prea mult dupa incarcari,consumul,am vazut ca parerile multora sunt impartite dar eu va spun foarte sigur ca este cel real si ca fiecare masina este normata in parte...un lucru bun care il vad eu la ei este ca in data de salarii adica 20 maxim 21 ale lunii bagati cardul si scoateti banii,drep e ca nu sunt prea multi.

nu am nici o legatura cu transcarul,atlasib,autotim,transmixt....etc sau cu alte firme a lu carabulea va spun din ce vb cu soferii care mai vin pe la mine sa isi repare cate-o statie ceva...nu realizati mare lucru,nu traiti pe picior mare dar faceti  experienta la ei daca vreti.despre service-ul lor...depinde de fiecare,mai dati cateo cafea,20-30 lei pe la mecanici si merge treaba mai repede.cauciucurile intradevar sunt o problema mai ales pt masinile de pe tara care primesc ce se da jos de pe extern.oricum pe tara sunt vreo 6-7 masini numai din cate am inteles.pe tara nu cred ca angajeaza ca nu pleaca nimeni,majoritatea sunt sibieni,unu e de pe la Hunedoara.

asa ca voi decideti ma repet...pt experienta e bine.NU SE CERE 100 mil si nici nu va leaga nimeni pt 3 ani.

    pt un salar mai bun va recomand ambient spedition sibiu,acelasi patron al lantului de magazine de materiale constructii de prin tara.Au doar MAN-uri,cred ca vreo 40-50 si sincer nu am prea auzit de rau, dar nici sa faca angajari nu am auzit...oricum nu are nimeni nimic de pierdut daca incearca.se cere experienta aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt din Sibiu,cunosc multi soferi deci nu vb prosti...banii sunt putini e drept,cursele...in principiu nu se asteapta prea mult dupa incarcari,consumul,am vazut ca parerile multora sunt impartite dar eu va spun foarte sigur ca este cel real si ca fiecare masina este normata in parte...un lucru bun care il vad eu la ei este ca in data de salarii adica 20 maxim 21 ale lunii bagati cardul si scoateti banii,drep e ca nu sunt prea multi.

nu am nici o legatura cu transcarul,atlasib,autotim,transmixt....etc sau cu alte firme a lu carabulea va spun din ce vb cu soferii care mai vin pe la mine sa isi repare cate-o statie ceva...nu realizati mare lucru,nu traiti pe picior mare dar faceti  experienta la ei daca vreti.despre service-ul lor...depinde de fiecare,mai dati cateo cafea,20-30 lei pe la mecanici si merge treaba mai repede.cauciucurile intradevar sunt o problema mai ales pt masinile de pe tara care primesc ce se da jos de pe extern.oricum pe tara sunt vreo 6-7 masini numai din cate am inteles.pe tara nu cred ca angajeaza ca nu pleaca nimeni,majoritatea sunt sibieni,unu e de pe la Hunedoara.

asa ca voi decideti ma repet...pt experienta e bine.NU SE CERE 100 mil si nici nu va leaga nimeni pt 3 ani.

    pt un salar mai bun va recomand ambient spedition sibiu,acelasi patron al lantului de magazine de materiale constructii de prin tara.Au doar MAN-uri,cred ca vreo 40-50 si sincer nu am prea auzit de rau, dar nici sa faca angajari nu am auzit...oricum nu are nimeni nimic de pierdut daca incearca.se cere experienta aici.

colegule de data de 21 sau 22 nai sa vezi la carabulea la transcar ai sa vezi la 30 de zile intarziere eu am lucrat am plecat si nici pana astazi nu au bagat bani pe lichidare . urmareste postarile mele si ai sa vezi ce vorbesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

salutare colegi

    eu nu am de zis prea multe despre transcar dar lasati-va pagubasi

eu trag remorci cobelfret din port de la rotterdam

pauza saptamanala o fac intr-o parcare unde am intalnit colegi de la transcar

eu toata saptamana nu am vazut parcarea dar in weekend am dat de ei tot acolo asteptau cursa

deci sa stai o saptamana si ceva pe parcare e nasol rau de tot si am mai discutat eu multe cu baietii dar nu o intind aici  dar va sfatuiesc sa cautati in alta parte

        mentionez ca unul din ei avea 15 ani lucrati la transcar si avea aproape 60 de ani si nu a zis un lucru bun desprer aceasta firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

sunt prostii cei ce lucreaza cu asa ceva jegosi de patronii.de ce nu maninca carabulea peste 30 de zile daca iel plateste asa soferi .asta inseamna o firma de ris sau pe intelesul tuturorii jegosii . sa munceasca el si familia lui

Atentie la limbajul folosit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

edy daca ala avea 15 ani si a zis ca nu-i convine ori nu era sofer ori a mintit.

Tipic romanesc dai cu pietre fara sa gandesti.La aproape 60 de ani astepti pensia colegu, bine sau rau la firma mergi inainte si calculezi AMR.cine crezi ca te mai angajeaza daca pleci. Gandeste si apoi posteaza ,poate ai jignit un om de varsta tatalui sau bunicului tau. Respecta ca sa fii respectat.

Scuze ptr. off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mariusica unde e jignirea ca eu nu o vad??In 15 ani de soferie nu cred ca a avut doar 60 ani ci a luat-o firesc de la 45 pana la 60 nu crezi??si daca a stat acolo atat nu cred ca a stat ca sa faca bani patronului.Eu mi-am zis o parere si nu am vrut sa jignesc pe nimeni.Si daca nu esti mandru ca esti roman lasa-ne frate in tara noastra si dute unde vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la transcar am fost eu acum doua zile sa ma angajez, 5 luni lucrate pe tir si 4 pe autobasculante si nici nu a vrut sa auda...ca nu am 21 de ani, doamna Jenny ma cheama pana la sediu ca sa-mi zica NU, niste jeguri...si au parcul plin de camioane. Din cate am auzit nu prea sunt grozavi cu banii, nu stiam ca Atlassibu apartin de Transcar, pai in cazul asta se leaga unii de altii, firme unde te exploateaza pe nimic. Bine ca nu m-a acceptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.