Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

viteza de reactie edy spedytion


Postări Recomandate

  • Members

Am aplicat cv pt . aceasta firma in data de 14.09.2010. pe site-ul bestjobs in 15 l au citit, pe 16 am fost sunat si intrebat cind pot ajunge la Timisoara ptr interviu. Poate sa imi spuna cineva despre interviu, salarizare, daca sint seriosi ?Astazi 01.10 am vb cu un sofer de la ei care spunea ca pe intern ajungi la 2500 ron iar pe extern 1000-1200 de euro.Cat adevar exista in ce a spus? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si eu am intrebat un coleg de la Edy cum iese cu banii...si mi-a zis ca ultima luna a iesit la 30 mil,facea doar intern,era pe frig,lucra de 2-3 ani la ei si parea destul de multumit.

Se pare ca faza cu "iti da motorina cu pipeta" este adevarata,a zis ca si el mai cumpara motorina din cand in cand,de frica sa nu ramana in pana.  :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

Realitatea de la edy este alta decat cea pe care o vedeti in anuntul cu soferul edy cel mai important om din companie.La interviu vi se prezinta totul in roz ,iar cand trebuie sa incepeti activitatea va treziti repartizat la un dispecer care  va va tine doua zile pe o masina,apoi doua saptamani pe alta, si tot asa fiinca santeti nou angajat,urmand sa va plimbati cu gentile de schimburi in spate de la o filiala la alta,de exemplu lasi o masina la Ploiesti si trbuie sa iei alta de la Timisoara si iti spune ca nu ai intereseaza cum ajungi acolo.Si asa iesi cu diagrama in mana la ocazie rugandu-te de colegi sa te ia si pe tine.Cu motorina este adevarat ca se da cu pipeta fix la cursa nu i intereseaza ca masina are peste 600.000.mii km si consuma 40-42% incarcata trebuie sa mai cumperi tu motorina ca sa ajungi la destinatie ,si la sfarsit de luna cand tragi linie si vezi cat ai cheltuit cu naveta, cu telefonul, cu motorina,etc.realizezi ca ai muncit degeaba,iar EDY TRANSPORT devine cea mai renumita firma pe spinarea soferilor pentru care nu au pic de respect .Deci colegilor ,grija mare la aceste firme care promit marea cu sarea.Drumuri bune sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Realitatea de la edy este alta decat cea pe care o vedeti in anuntul cu soferul edy cel mai important om din companie.La interviu vi se prezinta totul in roz ,iar cand trebuie sa incepeti activitatea va treziti repartizat la un dispecer care  va va tine doua zile pe o masina,apoi doua saptamani pe alta, si tot asa fiinca santeti nou angajat,urmand sa va plimbati cu gentile de schimburi in spate de la o filiala la alta,de exemplu lasi o masina la Ploiesti si trbuie sa iei alta de la Timisoara si iti spune ca nu ai intereseaza cum ajungi acolo.Si asa iesi cu diagrama in mana la ocazie rugandu-te de colegi sa te ia si pe tine.Cu motorina este adevarat ca se da cu pipeta fix la cursa nu i intereseaza ca masina are peste 600.000.mii km si consuma 40-42% incarcata trebuie sa mai cumperi tu motorina ca sa ajungi la destinatie ,si la sfarsit de luna cand tragi linie si vezi cat ai cheltuit cu naveta, cu telefonul, cu motorina,etc.realizezi ca ai muncit degeaba,iar EDY TRANSPORT devine cea mai renumita firma pe spinarea soferilor pentru care nu au pic de respect .Deci colegilor ,grija mare la aceste firme care promit marea cu sarea.Drumuri bune sa aveti.

Aceeasi problema e cam peste tot colegule.De ex.la VECTRA INTERNATIONAL Bv e acelasi mod de lucru.Eu nu am stat mai mult de 3 luni 1/2 si mi-a ajuns.Sunt altii de 1-2 ani care se plimba cu gentile dintr-o masina in alta si isi iau banii la 2-3 luni de multe ori "legea" la banii care ii iei o face soferul titular VIP-ul adica.Greu gasesti sa intri la o firma si sa-ti dea masina imediat.

                            Bafta tuturor si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.