Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CE STATII FOLOSITI VOI?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Daca vreti statie super tare va recomand Avanti kappa,eu am una pe tir cu un sirio performer 5000 si rup tot.

Am vb si la 80 km cu un coleg.

Ce e misto la ea ca nu face mult zgomot.

Eu am luat-o de la un magazin de pe sos.alexandriei din Bucuresti

Au si site da nu mai stiu exact cum ii zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Am si eu Avanti Kappa si o antena Sirio Megawatt 4000 cam de doua luni si merita toti banii,intrucat imi face transmisia si receptia excelent de bine si merge impecabil. Singurul impediment care eu nu sunt lamurit e ca are 3 trepte de putere 4/20/40w masurati cu wattmetru,desi scrie pe cutie si in cartea tehnica ca a treia treapta de putere este de 50w. Numai bine si drumuri bune va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

momentan posesor de superstar crt 3900n frantuzeasca. cand o sa ma intorc in tara voi fii posesor de avanti primo. chiar mi-a placut mult cum merge primo. schimb superstarul doar din motive de dimensiuni, si el face o treaba ssssuper buna. apropo...daca va intereseaza un superstar crt 3900N il am de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Administrators

Tot un Kappa 2 am si eu, de unde am cumparat o zicand ca are 60w. Nu stiu cati W are exact, insa legata la un sirio 4000... merge superb. Sunt multumit.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Salut colegi . am si eu o statie Maxon cm 10(4 w cam slabuta) si o antena sirio de 1,5 m. Ce parere aveti? e buna de ceva pentru inceput? tin sa mentionez ca in general raza ei de actiune este cam de 10-15 km dar cateodata prind si de la distante mai mari gen 70-80 km si chiar clar. v- a multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • Members
BlackB00X , Se simte diferenta intre microfonul obisnuit si Road devil ? As vrea sa pun si eu unul la un Kappa sau un Grande , comand de pe ebay , dar as vrea sa fiu convins daca merita sa dau atatia bani pe un microfon :D

Diferenta este enorma, Road Devil are o modulatie foarte puternica dar Rangerul meu nu necesita plus de modulatie. Cand l-am folosit Road Devil-ul pe Ranger nu puteam da dau volumul modulatiei mai mare de un sfert din cauza ca supramodula si multi colegi se plageau ca bubuie difuzoarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members
Da cum de ai vbit cu ala in Italia, propagare? Eu am un Avanti Kappa 2... buna statie.. da mai mult de 50 km n am vbit :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Da am multe DX-uri facute pe propagare ( Spania, Franta, Anglia, Olanda, Germania, Slovenia, Turcia si Italia) unele dintre ele le am urcate pe contul de youtube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Si cum faci DX urile astea? Apropo, daca tot ai kappa, ai idee cum pot adauga rogerbeep urile mele? Ai un soft sa conectez statia la pc?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Neata am un KPO DX 5000 aproximativ 60w antena Santiago 1200 ,ma intereseaza o mufa fixa la suportul antenei aceasta este in forma de L foarte solida rezista bine la lovituri dar care nu se mai gaseste in comert , la prindere cablul este cu piulita mare identica cu cea de la intrarea in statie daca ma poate ajuta cineva ? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt bune statiile de putere,am si eu un Jackson 1,dar.....e o problema cu ele,puțin derajanta. :(

Daca ceri o informatie, de cele mai multe ori îți răspund mai multi odată si nu se înțelege nimic. :-o

Cred ca un ansamblul de statie de 4 W+ceva amplif.(folosit in alt canal decat 22,sau in 22 in caz de urgenta)este cea mai buna,pentru o mai buna comunicare.....părerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Cu patru finali Toshiba 2SC2879 si o modulatie de iti sparge orice difuzor, Ranger RCI63FFC4 este statia care o detin si sunt extrem de multumit. Bineinteles cu un cablu RG213U care la capat leaga o antena Wilson 5000.

259647_119861621435060_6906901_o.jpg

259647_119861628101726_820693_o.jpg

Ai avut ceva de munca sa instalezi toate alea in Sprinter,felicitări oricum e șmecheră jucăria.! :ymapplause:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

Numai nikname si avatar de bikers  :ymalien: pe pagina asta .

 

Cine repara o staie veche ? Am o Sommerkamp  si vreau sa o repar  . Scula e de prin anii '70  si se aprinde , acul indica dar nu aud nimic .  As vrea s-o fac ca scoate 12 w putere de emisie  si e si frumoasa foc . Ceva indrumari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.