Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Pareri despre firma-suceava logistic.


Postări Recomandate

  • Members

Am fost eu la ei la interviu,am fost sunat dupa ceva timp dar mi s-au parut un pic suspect modul de prezentare al firmei,prea vroia sa ma incante seful...

O singura data am stat de vorba cu un coleg in parcare si nu prea era multumit de bani caci aici e problema.De asta am fost retinut si sper sa mai dau peste cativa colegi prin parcare desi saptamana asta m-am plimbat prin Slo si A si nu am dat de niciunul.

Mai au anunt in ziar?Eu am fost acum 3 luni la ei,nu au multe masini,oare de ce ar mai avea nevoie de soferi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

GUVIS ii foarte simplu raspunsul la intrebarea ,,,oare de ce ar mai avea nevoie de soferi?" pentru ca soferi pleaca de la firma ca nu sunt multumiti. Asai si firma din Timisoara Seba Spedition care are anunturi prin ziar si pe net ca angajeaza soferi si te infloreste Seba la interviu si cand esti la lucru daca ceri o explicatie despre salar sau de ce tiau tras din bani ai zburat ca vine altu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

din cate am inteles de la niste amici se lucreaza pe comunitate  perioade mai lungi urmata de o vacanta de cam o luna  se trag friguri si prelati cursele in mare parte pleaca din zona salzburg austria catre spania  franta si italia  plata cam in jur de 1300 1400e la luna in functie de km. firma mai este cunoscuta k si raisa. :-X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

eu am inteles la fel ca au friguri si prelate se lucreaza in 2 pe o perioada de 6 sau 8 saptamani si 1 m 2 saptamani acasa...la fel salariu undeva pe la 1200 de E in functe de km....numai ca nu am nici un contact de al lor daca stie cineva ceva despre ei rog sa posteze aici...pe mine m ar interesa deoarece vreau sa plec cu un prieten care are deja vechime si poate in 2 reusec ceva...pt inceput e greu fara experienta nimeni nu iti da nici o sansa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa lamurim putin subiectul...

Sunt 2 firme cu acelasi sediu si aceeasi conducere

Araisa-Man Tga 2003,Actros 2003 si Actros 2010 cu prelate

Suceava Logistic- Daf xf105  2008-2011 si Actros 2010 cu prelate si friguri

In mare platesc salar de baza 550ron si 10Euro/100km

Pe frig se plateste 14% pe cabina dar nu se ajunge acolo ca nou angajat,e mare cererea din partea celor existenti

Se fac grupaje 2-6 incarcari/descarcari pe relatia Austria-Italia in special dar si Spania,Franta,Germania

Am un prieten care e de ceva timp la ei si nu sunt prea seriosi...iti mai solicita si depasiri de program,angajeaza masiv desi nu au foarte multe masini si asta spune multe.

Se opreste garantie 100E la fiecare decont lucru care nu se specifica la angajare,nu se vine cu masina in tara,nu au microbuz pentru deplasarea soferilor,nu au garaj in Austria

Circula vestea ca au tras ceva tepe pe la Bart,in prezent lucreaza cu mai multe case de expeditie din Austria.

Am cochetat si eu cu ideea sa merg la ei dar nu imi inspira prea multa incredere si ofera conditii slabute si bani putini pentru munca de coletarie

Ps:am spus ca nu mai scriu pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am sunat la ei si mi-au zis ca angajeaza soferi : 2 pe cabina pe frig si unu la prelata

alte detalii la telefon nu mi-au dat

m-au chemat la sv sa vorbesc cu responsabilul de angajari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • Members

atata va mai plangeti..... :

daca nu munciti cum vreti sa castigati bani... :)

toate prostiile spuse despre suceava logistic si araisa si etc. sunt niste tampeni scoase de oameni fara habar care numai gura le merge  ;D

toata treaba e sa respecti tot ce zic ei

daca bagi mana, nu sti sa lucrezi cu actele si te invarti pe drumuri aiurea e ceva normal sa ti se taie bani

eu as face la fel

in mare parte dintre soferi ce lucreza la firmele astea sunt ciobeni e normal ca treburile sau stricat si se mai strica in continuare

aveti grija de voi si drumuri late

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca tu esti ala care se arunca in fantana ca asa spune sefu macar ai decenta sa te abtii si nu-ti mai da aere de vedeta. Fa tu mii de km cu magnet si siguranta scoasa.Daca ai 5 incarcari si 4 descarcari in 1000km cum ai reusi tu sa iei bani?

NU mai vine niciun sofer din judet pe la voi si ati inceput propaganda pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salut la toata lumea , vad multe comentarii  si pro si contra  dar mai vad  ca sunt foarte multi care se trezesc vorbind in necunostinta de cauza. Dupa parerea mea e cam cea mai serioasa firma din oras , si sa vad eu care are curaj sa imi spuna  ca nu e asa , dar sa dea si explicatii. Da, au nevoie de soferi deoarece in ultimile luni au  achizitionat  un numar destul de mare de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut claudiu...........sti cum din auzite,sau tu daka iau sin incepatori'pt ka si eu sunt din suceava si-as incerca la ei sa vad.......mda am auzit k.ai o firma bunisoara,sau da.mi un nume de-o firma ceva care as avea sansa ka incepator,normal daka sti.........multumesc frumos si drumuri bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.