Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum se obtine card de carburant pe comunitate?


leobango

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Nu e greu de obtinut card de combustibil daca dispui de o suma destul de mare pe care sa o lasi drept garantie. Acum doi ani cand am luat eu cardul se cereau sume enorme pe la OMV, Petrom, Lukoil, de genul "de trei-patru ori echivalentul in euro al consumului lunar estimat". La o firma din Brasov care avea cardurile RED era relativ convenabil, la un consum estimat lunar de 800 de litri mi-au cerut o scrisoare de garantie bancara de 900 de euro. Pana la urma am luat un card de la Aris, relativ bun, insa mi-au cerut ca si garantie o fila CEC in alb, fara data si fara suma, ceea ce mi-a adus un dosar penal de infractiune la legea CEC-ului. Depinde insa si unde alimentezi mai des, de exemplu pe Germania cardul Aris era practic inutil, aveau doar vreo 5-6 pompe,vreo 3 in zona Passau si vreo 3 pe la Koln, iar in Romania de cateva ori s-a intamplat sa nu aiba motorina in pompe sau sa nu imi dea bonul (erau pompe automate de la Diesel One). Excelent insa in Belgia (toata reteaua Texaco), eu am luat odata si tigari si mancare cu cardul asta la Texaco. Daca vrei alte detalii iti dau fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.