Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Detalii despre functionarea unui compresor, si eventual despre reconditionare


RobertXXX

Postări Recomandate

  • Members

Buna seara.Am un Renault premium 420Dci din 2003 al carui compresor cred ca e cam pe duca. De ceva vreme este foarte mult ulei in instalatie iar setul de garnituri de la supapele pt franare(EBS,supapa de refulare,cea de granare pt remorca) trebuiesc schimbate la o luna pt ca le termina uleiul incins din instalatie. Practic ce ar putea fi stricat in interior de baga ulei in instalatie?Care este modul de functionare al compresorului?

Intrebarea mea pt cei ce au patit, spuneti-mi va rog se merita reparatia compresorului? Si daca da in ce consta aceasta reparatie? Este doar un set de reparatie(garnituri,oringuri,eventual segmenti)care trebuie schimbat sau se merge mai departe la rectificat piese pt cote de reparatie etc?

Multumesc anticipat si astept un raspuns de la cei avizati pt acest lucru.

O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc pt raspunsul rapid. Inca o intrebare as avea: Cam cat costa un set de reparatie pt acest compresor(estimativ) (inclusiv lamelele) si de unde as putea cumpara? Mentionez ca eu sunt din Bucuresti, deci ar fi de preferat sa gasesc pe aici prin zona daca nu chiar in Bucuresti .Eventual daca mi-ati putea lasa un nr de tel...o persoana de contact/firma care vinde asa ceva,v-as fi recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.