Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ce stiti despre RECRUITING AND CONSULTING LTD?


nilac

Postări Recomandate

  • Members

In urma aplicarii la un job de sofer un UK, am fost contactat via e-mail de firma de recrutare RECRUITING AND CONSULTING LTD,nimic neobisnuit pana aici doar ca acestia cereau dovada platii a 300 de lire sau 350 de euro inainte de a ma pune in contact cu angajatorul si nu in contul firmei respective,ci prin WESTERN UNION pe numele unei persoane private si anume: 

Saraj Jane Bloggs .M-i sa parut  ciudat si de aceea va cer parerea.A mai fost cineva contactat de aceasta firma?

Va rog sa postati aici parerile si experientele d-voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cunosc nimic de firma asta, dar mi se pare o TEAPA :).Prea bate la ochi sa pui 350 de euroi int-un cont prin W.U. pe persoana fizica si nu in contul acelei firme.Mai mult decat atat, atunci cand ti se cer astfel de bani (comision sau plata unor taxe ) se platesc acolo, cand ajungi , la acea firma (sau la sucursala acelei firme din tara din care pleci). PAREREA MEA. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tot asa m-am gandit si eu,de fapt sint sigur ca e teapa .Am trimis un mail in care am cerut detalii despre firma cum ar fi nr de tel adresa nr de cont si am cerut si explicatii de ce nu se face plata dupa ce intru in contact cu angajatorul sa stiu si eu conditiile de munca  si altele  ...........................dar nimik  ,niciun raspuns  !!!!!AVETI GRIJA DRAGI COLEGI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dragii mei colegi , nu faceti greseala sa trimiteti bani la vreo firma sau persoana, mai ales din afara tarii sau prin Western Union,nici o firma de recrutare din afara nu incaseaza comisioane in avans, de la aplicanti, doar hotii astia ai nostri cer bani in avans.Sa stiti ca vorbesc in cunostinta de cauza.Am aplicat la firme de recrutare din strainatate si nu mi-a cerut nimeni nici un euro.Comisioanele se platesc dupa semnarea contractului cu angajatorul sau de catre angajator.Bafta si succes la toata lumea.

PS Atentie si la WALLAGEROZ SL din Spania -e teapa , tot cu bani pusi la Western Union

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.