Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

salut ,e o firma din suceava cu garaj in Salsburg -AUSTRIA si acolo are doar o casuta postala ,la prima abatere oricare ar fi aia zbori cica ar lua bani frumosi zic unii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Cauta la informatii de au nr de telefon. E pe net despre dar fara nr de tel. Pe marasesti 12 in suceava.  Am stat un weekend cu un sofer de la ei.Majoritatea sant baieti din moldova de peste prut sau ucrainieni.Nu s-a plans omu dar nici nu s-a laudat.Undeva pe la 1500 euro se aduna o luna,dar depinde de cat ai de lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

nu sunt soferi de peste prut sunt din moldova maramures  si neamt.si e bine la frig ma refer se fac km.cel putin 20000km pe luna

Mesteru' Costyca, ai idee ce inseamna 2o.ooo km ....si in ce conditii se fac....doar nerespectand legile,poate se ajunge la acest record !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pt Tir 72.Stii ce inseamna sa lucrezi in doi?? crezi ca fiind in doi timpul fizic se lungeste?Stii cat trebuie sa astepti la incarcari/descarcari la frigo? Uneori si o zi completa,si atunci nu poti sa faci km.Din experienta ,faci max 16000km la program cu pauze reglementare de 9 ,11,24,45 si recuperari ore la a treia saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

domnul bavine se fac cu usurinta 20 de mi ca la incarcare nu stai mai mult de o ora sau doua. si la desc, la fel desc, si noaptea cind ajugi si curse sunt nu stai de loc , si la program ,nu se merge pe nationale, numai la adrese, numai pe autoband.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

D-l tir 72 unde ai auzit povestile astea cu 1 sau 2 h la inc/desc?? Ca eu m-am intalnit cu asemenea situatii doar ocazional si in rest se sta mai mult. Si 20000 km nu faci decat "altfel" si nu la program.Nu vreau sa te contrazic ,te las sa visezi in continuare la km multi si bani si mai multi.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnul bavine nu visez si lucrez la firma asta si se fac km, mai intereseaza-te ..in 2 luni am facut 46 de mi de km. ca sa stii ..la program avem curse de 6mii de km. venim cu marfa din spania de la MURCIA si mai jos pt. pt viena chiar si la Budapesta ajugem. maine plec inapoia Va urez drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

in loc sa va sicanati ar trebui sa spuneti macar daca aveti un contac de la firma daca se fac sau nu angajari ..asta in cazul in care doriti sa ne ajutati si pe noi restul lumii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sigur ca da, si marmota invelea ciocolata in staniol !

Crezi ca s-a intalnit prostul cu soferul ?!

Unde naiba faci tu 20.000 km pe luna la program?!

Faci doar daca pui magnetul sau ai doua carduri !

In doi soferi faci tot asa cu MAGNET !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

bagati baieti. moldova-i fruncea la km ! spargeti toate standardele de lucru ca foamea e mare. pacat ca nu aveti si voi putina demnitate. 2 spanioli luau cel putin 3500 euro pe km astia. de fiecare!de voi chiar mi-e mila. de miine bagati 24000 poate va da 1550.(E) drum intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

domnu tudose sa taci daca nu te poti abtine , si ai grija sa numi stai in cale cind vreau sa te depasesc , sau sa maresti viteza . ( daca vrei o mica informatie : se face de unu singur ceia ce va zis colegu . in privinta spartului de km nu va cere nimeni sa faceti ceva ilegal) am sati tin un loc in parcare sa ai unde parca sa faci pauza linga mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Ooooooo,usurel domnilor cu afirmatiile si injuriile.....putin respect nu face rau ...app si nici o exprimare mai acatari din punct de vedere gramatical,ca daca sofati cum va exprimati e vai de capul vostru !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu faceti curse din Spania nu va contraziceti cu tir72 pentru ca vorbiti in necunostinta de cauza,nu poti sa compari km unui camion frigo la fructe sau legume cu unu cu prelata.eu fac Spania-Germania in general si stiu ce vorbesc,toata treaba ii sa nu astepti mult pentru retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

pt domnu bavine  din moment ce ai curse lungi faci 14000 de km singur fara alte smecherii // 20000 in 2  se fac lejer  mai ales ca e vorba de frig // patronu de la suveava e scolit bine si are el habar cand e sa faca un contract. daca baiatu zice ca face cel putin 20000 cine esti tu s  al contrazici ? lucrezi la aceiasi firma cu el si stii cum e treaba. haideti sa mergem un pic si pe incredere//  timp fizic??????  vrei sa zici amplitudine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deci pot sa va asigur ca am facut cu usurinta 18500km intr-o luna in doi din care una bucata cursa a fost Viena-Lisabona-Rotterdam asa ca 20000 se pot face fara probleme daca se leaga cursele.

Acum revenim la oile noastre si anume Suceava Logistic, am sunat eu la ei pt echipaj pe frig si momentan nu sunt locuri, mi-au spus ca peste 2saptamani sa revin,atunci ar fi ceva.

Locuri libere erau doar la prelata dar unul singur pe cabina. De bani nu am intrebat.

Uite si un numar  de tel 0720504163.

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.