Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Monade-Bacau


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Astept pareri despre aceasta firma. Daca e cineva care a vorbit cu vreun sofer de la ei sa ne zica mai multe! dupa cum vedeti camioanele lor sunt foarte aranjate,zicea cineva ca platesc binisor fata de alte firme de transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nu ai auzit de ei deoarece au putine masini, dar macar is aranjate si culoarea imi palce. Au acele Daf-uri cu proiectoare  sus pe cabina ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu ai auzit de ei deoarece au putine masini, dar macar is aranjate si culoarea imi palce. Au acele Daf-uri cu proiectoare  sus pe cabina ;D

Tu vrei sa lucrezi pt. camion? Tie nu e ma important banii castigati si sa faci cursele fara probleme ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Dl palm in primul rand te rog sa vorbesti frumos! >:(,in al2-lea rand nu vreau sa lucrez doar pentru camion ci pentru bani dar dupa parerea mea trebuie sa te uiti putin si pe ce camion lucrezi.Nu cred ca oricarui sofer ii vine bine sa stea 3 ore sub camion si 4 ore sa le conduca doar pentru ca ai un camion vechi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dl palm in primul rand te rog sa vorbesti frumos! >:(,in al2-lea rand nu vreau sa lucrez doar pentru camion ci pentru bani dar dupa parerea mea trebuie sa te uiti putin si pe ce camion lucrezi.Nu cred ca oricarui sofer ii vine bine sa stea 3 ore sub camion si 4 ore sa le conduca doar pentru ca ai un camion vechi ;)

Scuze, eu nu vorbeam despre tine. Ma refeream la firmele unde maniaci . zi si noapte, cum am patit si eu, si nu sunt deloc incepator, am ani grei pe camion, dar meseria noastra a ajuns de rasul lumii. Degeaba ai camion bine pus la punct (am bagat la Express Interfracht pe camion nou pe bani marunti, am lucrat si pe masina care avea peste 1.500.000 km in spate si castigam bine ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dl palm in primul rand te rog sa vorbesti frumos! >:(,in al2-lea rand nu vreau sa lucrez doar pentru camion ci pentru bani dar dupa parerea mea trebuie sa te uiti putin si pe ce camion lucrezi.Nu cred ca oricarui sofer ii vine bine sa stea 3 ore sub camion si 4 ore sa le conduca doar pentru ca ai un camion vechi ;)

Scuze, eu nu vorbeam despre tine. Ma refeream la firmele unde maniaci . zi si noapte, cum am patit si eu, si nu sunt deloc incepator, am ani grei pe camion, dar meseria noastra a ajuns de rasul lumii. Degeaba ai camion bine pus la punct (am bagat la Express Interfracht pe camion nou pe bani marunti, am lucrat si pe masina care avea peste 1.500.000 km in spate si castigam bine ).

Da domnu Palm eu te cred ca ai multi km dar ce sa-i faci daca nu muncesti nu mananci,asa-i in romania nu ai ce sa-i faci.

Nu-i vorba de km, masina avea, nu eu :) Dar din pacate patronii fac ce vor cu noi de o bucata de vreme :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Nici la firmele mici nu prea gasesti intelegere.Nu stiu cum e la Monade, dar la firma la care am lucrat eu ( avea 3 microbuze si 3 camioane)desi era mica nu prea il interesa de soferi pre mult( vorbea frumos cu ei, n-am ce spune), nu aveau incarcari prea bune( fostul coleg ce e acum la Norbert a stai 4 zile in Brasov fara incarcare  :D) , platea cam putin pe km si mai tot timpul nu era multumit, ar fi vrut sa-i lucreze soferii pe gratis daca se putea,i se parea k da bani prea multi la soferi  >:(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Am vazut luni,la Focsani o masina de-a lor dar scria RARES.Iar s-a schimbat oare numele firmei?

S-ar putea ca masina sa fie vanduta de la Monade si propieterul a scris Rares !

[img width=533 height=400]http://img38.imagefra.me/img/img38/1/12/2/grsu/f_ynharvjoem_89c7ae7.jpg

Eu am vazut un TGA XXL negru cu proiectoare Pe cabina si jos , si multe leduri toate albastre ca Angeleys-urile si tragea o remorca de la Monade, nu am apucat sa vad ce scria pe el ptr ca era noapte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
Vizitator Anonymous

Nu stiu ce credeti voi dar eu am vazut ca au clima stationara la toate tractoarele. Probabil ca daca nu se gandeau si la sofer nu puneau clima separat la toate. Parerea mea.

Din punctul asta de vedere tot respectul pentru patron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Oricum ar fi eu spun ca patronul se intereseaza de imaginea firmei si cred ca si de baieti. Am vazut un tir de la ei (o Scanie) si am vb cu soferul in 22 si mi-a zis ca e patronu nebun si i-a pus si goarne si proiectoare. Nu cred ca Volvo-urile EDY au clima de stationare. Nici Renault-urile Dumagass, si nici Mertanele sau MAN-urile Willi Betz.

Daca gresesc te rog corecteaza-ma.

PS: legile-s facute pentru a fii incalcate. ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.