Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Poate sa ne asculte politia pe CB


Nutzu

Postări Recomandate

  • Members

Eu am patit-o cu un comisar din CV,intorcea passatul institutiei pe linia continua in niste curbe si am intrebat retoric pe statie "cine l-a invatat si pe asta sa conduca"

Dupa 5 sec aud "las' ca iti arat eu cine m-a invatat" urmat de mesajul STOP pe cupola.

S-a recomandat ca fiind...si ca raspunde si de siguranta circulatiei si ca vrea 5 bonuri taho.

M-am uitat dupa antena dar nu am vazut nimic care sa fi semanat cu una de CB,nu stiu ce drac de statie avea dansul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu unul tin sa va anunt ca am statia legata la antena pt radio si aud la o distanta undeva intre 2 si 4 km deci sincer destul de suficient sa sti daca te injura cineva si sa afli de radar sau de cine stie ce (mentionez ca am ramas cu antena asta dupa ce m-am trezit intr-o zi ca nu mai aveam antena pe masina  :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Ar fi bine si corest si fata de ei si fata de noi sa nu aducem injurii pentru ca de obicei pe statie injura numai cei care nu sunt "profesionisti" si care nu au avut de-a face cu ARR sau AND. Odata auzeam in statie cum injura unu si l-am intrebat "ce ai bai colegule, de ce-i injuri atata? ai avut probleme cu ei" la care el mi-a raspuns "nu bai colegule, dar cand ii vezi cum stau la jecmaneala te apuca toate alea."

Asa ca mai bine este sa ne vedem de volanul nostru si sa-i lasam in plata Domnului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si eventual sa ne deschidem larg portofelele sa bage ei mana si sa ia ce vor de acolo din respect pentru ca ei muncesc si noi doar avem obligatia de a le intretine burtile babane, masinile scumpe cu consumuri enorme si blanurile+ bijuteriile sotiilor,casele modeste cu 3-4 etaje.Sunt de acord ca e neprofesional sa adresezi injurii pe statie si nu numai,dar sa-i lasam in plata Domnului cand ei nu fac altceva decat sa stea la panda si sa caute nod in papura, cred ca e mai mult decat o dovada de lasitate din partea noastra.

In urma cu cateva luni,cand am venit in tara pentu a-mi face atestatul,pt ca cel vechi nu mai era valabil,un domn inspector ARR,ne explica foarte entuziast cum au ei statii pe masini si cum asculta ei pe soferi si ca acestia din urma spun pe statie verzi si uscate......si din cauza asta,citez :VA OPRIM NOI SI VA LUAM LA PURICAT!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.