Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

NU TE ARD LA BANI. ITI DAU CAT AU PROMIS LA KM. INSA DE CAND AU FOST ANGAJATI IN ROM 2 DIRECTORI A AJUNS SA FIE O FIRMA PUR ROMANEASCA. AU AJUNS LA CONCLUZIA CA SUNTEM FOARTYE BINE PLATITI SI AU TAIAT TOT CE SE PUTEA TAIA. SA AJUNS SA SE MUNCEASCA PE COMUNITARE PE MAXIM 1000E PE LUNA. AU BAGAT CIONSUMURI PE MASINI SI SA AJUNS SA SE PLATEASCA SI O SIM PLA JULITURA PE PRELATA. AU TAIAT SI CONCEDIUL IN SENSUL CA VII ACASA DOAR O DATA LA 6 LUNI. INSA ACEST LUCRU NU IL AFLI DECAT IN MOMENTUL CAND AI CONTRACTUL IN FATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Vizitator Anonymous

ATENTIE COLEGILOR PERICOL MARE SESE A AJUNS O FIRMA DE RAHAT DUPA CE VA ANGAJAZA VA TRIMITE IN SPANIA VA MUNCESTE DE VA RUPE VA OBLIGA SA NU RESPECTATI PROGRAMUL SA FOLOSITI MAGNETUL OBLIGATORIU SI MAI NOU NU VA MAI PLATESTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii,

pana la urma nu stiu ce sa mai inteleg,chiar nu mai exista nici o firma serioasa pe pamantul asta.nu vreau sa acuz pe nimeni dintre cei care incearca sa ne avertizeze sau care ne ajuta cu informatii importante,dar am ajuns la concluzia ca luptam cu morile de vant.incercam sa ne castigam un ban, pentru noi si familiile noastre ,cinstit si marea majoritate a angajatorilor sau a intermediarilor ne asteapta la cotitura sa ne mai jegmaneasca o data,si inca o data...pacat..unii dintre noi chiar sunt OAMENI si meritam tratati ca atare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai  nu  prea  mai  exista  firme serioase,sunt  multi  soferi  care  accepta  sa  fie  carpe  din  pacate,poate  fortati si de  viata asta  dura  ,iar  firmele  siau  luato  in  cap , sau  sa  infiltrat  vrun romanas  pupincurist  care  a  stricat  treaba , asta e  situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

ATENTIE COLEGILOR PERICOL MARE SESE A AJUNS O FIRMA DE RAHAT DUPA CE VA ANGAJAZA VA TRIMITE IN SPANIA VA MUNCESTE DE VA RUPE VA OBLIGA SA NU RESPECTATI PROGRAMUL SA FOLOSITI MAGNETUL OBLIGATORIU SI MAI NOU NU VA MAI PLATESTE

Da si tu niste detalii colegule, ca sa stim  de ce sa ne ferim.....ca sincer eu nu ma mai angajez nicaeri pana la pensie :) . Magnetul eu l-am folosit cam peste tot (vorbesc strict la incarcat si descarcat nu de nebun pe strazi, autobenzi etc...), cred ca am si eu si firma de castigat daca il folosesc. Am avut firme care ma chemau la incarcat la ora 10:00h si ma muta la 3 - 4 rampe si abia reuseam sa plec dupa 5 - 6 ore.....ce trebuia sa fac?...sa ma culc ca nu mai aveam program?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut baieti. Din fericre lucrurile stau cam prost in domeniul transportului de marfuri, in toata europa,si unii dintre noi il facem si mai negru de cum este.Datorita unor colegi  care vorbesc aiurea, si din ura, ajungem ca toti dintre noi sa fim prostiti pe fata.Trebuie sa recunoastem caci toate firmele de transport de pretutindeni ,,din toata europa''au strans cureaua la maxim,din motive economice si financiare. Despre Sese! este o firma ca ori care alta, cu capital extern care si-au dat seama, ca ori cat platesti de bine si vrei ca angajatii sa fie respectati este o misiune imposibila.Intrebare de baraj:de ce oare? din cauza unora care nu le ajunge numai leafa ,pt ca trebuie ca sa mai scoata un salar din vanzare de motorina, si a altor lucruri, pe care firma le-au pus la dispozitie. Sa-mi spuneti daca stiti o firma  cu 34 camioane, la care angajati au vandut pe luna, motorina in jur la 17000 l, pe langa ca luau 21 milioane lei pe tara si 10 centi pe km pe extern,care tace si nu ia nici o masura impotriva angajatilor????? este simplu sa vorbim aiurea,si sa injosim o firma care a venit in Romania sa ne dea de munca, ca multa altele ,dar noi santem Romani si trebuie sa-i furam,numai asa putem iesi in evidenta. Sese este o firma, care in data de 15 ale luni,toti angajatii au bani in conturile lor, si nu trebuie sa bata nimeni la usile firmei, sa se roage, sa le dea banii, care cu greu se castiga.Cam astai istoria cu firma Sese  SRL. Acuma fiecare dintre noi este liber sa gandeasca si sa-si traga proprile concluzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din fericre lucrurile stau cam prost in domeniul transportului de marfuri, in toata europa,

din fericire?  :o

este simplu sa vorbim aiurea,si sa injosim o firma care a venit in Romania sa ne dea de munca, ca multa altele

cred ca au venit in Romania sa ne dea de munca noua ca suntem noi baieti buni si draguti, nu ca aici este forta de munca ieftina si au venit numai pentru a ne face avantaje, nu pentru ca sa faca ei profit.

Acuma fiecare dintre noi este liber sa gandeasca si sa-si traga proprile concluzii.

eu am tras concluzia ca tu lucrezi la ei pe la birouri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La Trans Sese nu  ar  fi  rau daca ,nu ar  fi  acele  frecusuri  cu romanasi  care  se  vad  stapani de  sclavi,iau  pus  dispeceri  pe  aici  si  se  vad  directori,firma spaniola  e respectata  in spania,soferi  romani sant arsi la bani  din cauza  imbecilitati  unor oameni  care  nu suporta  ca  un sofer  sa  castige  mai  mult  decat  unu care  sata cu fundu  pe  scaun intrun birou si freaca menta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi pare rau despre tine, ca gandesti de forma asta! Tu esti dintre acele persoane cu gandirea invechita, ca si aceia de acum 20 ani care aveau sloganul ,,nu ne vindem tara la straini,, de ce sa-i lasam pe investitori sraini in Romania? Uitate la alte tari, care au fost mai sarace ca tara noastra,si  cum sa-u ridicat in 20 ani. De ce nu te duci sa te plangi la guvernele care ne-au condus pana acum 10 ani,ca ai ajuns sa fi sluga la straini,si ca strainul isi bate joc de tine? Problema noastra este ca vrem sa ne imbogatim peste noapte,si fara efort.Sunt multi colegi in meseria noastra cu capul pe umeri,si gandesc ca oameni normali,dar acestia in grupuletele de romanasi care se formeaza prin parcari, sunt vazuti ca:limbisti, tradatori, oamenii patronului etc. Intre aceste grupulete nu poti spune ca esti serios,si ca nu bagi mana, ca nu faci ceva pe langa salar, sunt fraze care daca le spui esti luat ca fraier.Ce trist!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Emilio nu vrea nimeni sa  se  imbogateasca  peste  noapte,nu cerem decat sa  fim respectati asa  cum va  respectam sinoi  pe  voi,si sa ni sa  plateasca  munca  niic  mai  mult.Nu  mai  vrem ca  atunci  cand  vine  ziua  de  salariu sa  ne  trezim cu  explicatii ridicole  si  abuzuri  doar  pentru a  ne  arde  la  bani,cat despre  cei ce  fura  trebuiesc tratati ca  si  infractori dar  la  voi la  trans  sese nu cred  cai  cazu,acolo  exista  doar  lipsa  de  respect  a  celor  din conducere  fata  de  soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

buna ,numele meu este emil-florin si sunt in cautarea unei firme de camioane pt angajare

am stat in spania 8 ani, cunosc treburile pe acolo. gracias

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Magnet,cabotaj, salariu de 600 de lei in romania si 11,5 centi pe cabina(se lucrează in 2 pe masina)plus bonus de consum care trebuie sa fie maxim pana in 32% ca sa mai iei 100 de euro in condițiile in care 70-80% din curse esti încărcat cu 25t,camioane Iveco Stralis nu prea prietenoase la consum,km in jur de 17000, perioada de lucru 3 luni plecat cu 1 săptămana acasă, calculati voi dragi colegi daca se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 months later...
  • Members

Se iau si 2000, cu tot cu salariu de pe tara de 150 de E. Dar sa ai dispecer bun si sa alergi ca nebunul. Bagi program maxim de fiecare data. KM multi, consum bun, si bonusuri multe.

Dar... media e de 1400-1500. Totul tine de dispecer de cate curse are si de cate iti da tie.

Acum in perioada asta angajeaza, ca pleaca multi. De 2 luni nu se mai fac km si nu ii convine la nimeni in echipaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.