Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Ciao colegii! Imi poate da vreun coleg ceva detali despre Tir express? As ramane recunoscator. Am vb cu ceva colegi si mi-au spus ca e cat de cat bine salariu la timp si nu stai prin parcari dar pe forumuri am citit ca altii stau prin parcare si nu prea ia bani. Va multumesc anticipat Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Sal colegu,dreptate au si unii si altii,dar nu e asa rau.Banii i-au dat la timp,si nu a plecat nici un sofer fara sa-si ia banii de la Marco.Masinile sunt in general bune(euro 5)SCANIA,IVECO SI CEVA DAF-URI(EURO 3).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Daca stie vreun coleg mai multe detalii,gen nr de telefon sau vreo adresa de mail unde putem si noi sa luam informatii concrete as fi recunoscator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sincer eu nu cred ca e chiar asa de rau  ,alti vb sa se afle in treaba recent vin din italia  si chiar  se plateste  bine  ca sofer  doar ca trebuie sa lucri  nu cum suntem noi romani niste putori si  ne uflam daca stam peste progrAM  5 MINUTE  CINE A  LUCRAT IN ITA;LIA SI IN ALTE POSTURI DE MUNCA STIE  !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sincer eu nu cred ca e chiar asa de rau  ,alti vb sa se afle in treaba recent vin din italia  si chiar  se plateste  bine  ca sofer  doar ca trebuie sa lucri  nu cum suntem noi romani niste putori si  ne uflam daca stam peste progrAM  5 MINUTE  CINE A  LUCRAT IN ITA;LIA SI IN ALTE POSTURI DE MUNCA STIE  !!!!!!!

Nicu, minutele peste program se platesc....cu amenda ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

PT NICU. NU SUNTEM NISTE PUTORI. NUMAI UNUL FARA MINTE SI PIC BUN SIMT POATE SA POSTEZE ASA. DUPA CUM SCRII CRED CA FACI PARTE DIN ACEIASI CATEGORIE CU UN FOST COLEG DE-AL MEU CARE DESI NIMENI NU IL FORTA SA DEA PESTE EL O FACEA DE FIECARE DATA. SI DE FIECARE DATA IERAM SUNATI DE SEF SA NIL DEA DE EXEMPLU.

EDIT : Nu mai tine Caps Lock-ul apasat in timp ce scri. !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

MDA    EU CRED CA DE ASTA TE-AI ATACAT ASA  DAR NU CRED  SUTA LA SUTA ASA  ESTI  CREZI CA ITALIANU ITI DA BANI  ASA PE OCHI FRUMOSI ,PANA SI LA CURVE  NU LE DA  DE AIA VIN IN ROMANIA CA SUNT IEFTINE  SI  LA ALEA DIN ITALIA LE DA UN PIATTO DI PASTA ASCIUTA PER UNA NOTTE DI TROMBARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ASA CA MAI BAIATULE  IMI PARE RAU DACA STRAINATATEA AI CREZUT CA E  ROMANIA  TE-AI INSELAT VREI BANI MUNCESTI  NU FRECI MENTA !!!!!  CHESTIA ASTA  CU MENTA O FACI IN ROMANIA UNDE NU ITI CONVINE  SI  ITI DAI DEMISIA  SI TE DUCI REPEDE IN ALATA  PARTE  IN STRAINATATE  MAI ALES IN ITALIA  NU FACI ASA CEVA  CA  RISTI SA AJUNGI BOSCHETAR  EUROPEAN  . BANUIESC  CA AI AVUT EXPERIENTA ASTA  SI TE RUGAI SA TE IA LA MUNCA  CHIAR IMI PARE RAU DAR  DACA MUNCEAI  NU VORBEAI ASA ERAI MULTUMIT  SI LA BANI SI LA RESPECT  DIN PARTEA LOR  LA TOT.  CRACIUN FERICIT SI SPER SA nu ma mai jignesti si daca se paote sa incheiem subiectul asta mersi

EDIT : Nu mai tine Caps Lock-ul apasat in timp ce scri. !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nicu83, cu scuzele de rigoare, dar nu sunt deacord cu tine. Nu este normal ca tu sa muncesti peste program, sa nu ai atatea zile libere precum ceilalti si la salar sa primesti jumatate de salar fata de un italian sau mai stiu eu ce natie.In ultimul timp romanii au muncit cel mai mult ,cel mai bine si au fost platiti cel mai prost (ma refer la cei care au muncit si si-au indeplinit sarcinile , nu la cei care s-au dus sa fure si sa cerseasca ) .De frecat menta cred ca o freaca si polonezii,bulgarii,etc ... ,dar nu cred ca ei se duc sa munceasca pe nimic .Dar asa sunt unii conationali de-ai nostrii, cum unii nu vor sa mai munceasca de pomana,cum vin ei si muncesc pe nimic si mai si fac gura mare ca cei dinaintea lor n-ar fi muncit . Spre exemplu in Cehia medicii sunt nemultumiti cu salariul pe care-l primesc (2000 E /luna) si ameninta ca pleaca in Germania sa munceasca.Probabil locul lor va fi luat de medicii romani .Ar fi coresct ca un medic roman sa primeasca un salar de 1000 de E in Cehia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce zici tu  e adevarat  niciodata nici eu nu am fost platit ca un italian ai perfecta dreptate  eu vroiam sa ajung la faptul ca  in starinatate se munceste mai mult  decat in romania  unde faci mofturi ,daca ai fost in italia  sti prea bine  . eu  te-am inteles ce  ai spus tu  si ai perfecta dreptate doar ca colegu SAFTIUc ADRIAN    nu.    la  chestia cu salarul e vina noastra  ca primim atat!!!!!! nu a celor care ne ofera  ,pt ca iei stiu  ca asa e romanu accepta orice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prietene, te cam contrazici

doar ca trebuie sa lucri  nu cum suntem noi romani niste putori si  ne uflam daca stam peste progrAM  5 MINUTE  CINE A  LUCRAT IN ITA;LIA SI IN ALTE POSTURI DE MUNCA STIE  !!!!!!!

e de-o parte spui ca ala care nu sare din diagrama e puturos, iar pe de alta parte spui ca romanul accepta orice

pt ca iei stiu  ca asa e romanu accepta orice

hotaraste-te!

si hai sa iti spun cum vad eu lucrurile cu muncitul mai mult

daca azi-maine accepti sa lucrezi 30 min peste program, patronul spune ca plateste el amenda

peste o luna daca incerci sa nu mai lucrezi, patronul spune:

"dar ce pana acum nu ai mai depasit programul?"

iar peste inca o luna deja iti impune sa depasesti programul

si atunci stii ce ai sa spui?

"ce sa fac, mai muncesc sa nu ma dea afara"

si in felul asta romanul si-o face cu mana lui, ba mai al dracu, le face viata grea si altora care gandesc si vor sa respecte programul

probabil ca ai impresia ca aia care au facut programul de condus sunt niste tampiti, dar gandeste-te ca tu dai directia la 40 t pe sosea, si daca faci cea mai mica gresala, TU PLATESTI, POATE CHIAR CU VIATA (a ta sau a atora)

ia asta ca tema de gandire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

sincer eu nu cred ca e chiar asa de rau  ,alti vb sa se afle in treaba recent vin din italia  si chiar  se plateste  bine  ca sofer  doar ca trebuie sa lucri  nu cum suntem noi romani niste putori si  ne uflam daca stam peste progrAM  5 MINUTE  CINE A  LUCRAT IN ITA;LIA SI IN ALTE POSTURI DE MUNCA STIE  !!!!!!!

Se vede ca nu te-a oprit inca nimeni cand ai avut depasire de program, sa vezi fratioare cum nu-ti intra paiul in gaura din zona unde ti se desparte spatele de coada! Gandeste-te la ce riscuri te expui in caz de accident, daca omori pe cineva faci puscrie ca Berila, daca distrugi marfa o platesti tu, ca asigurarile daca te depisteaza ca ai trecut peste program iti baga marfa pe gat...Si daca ziceai ca romanii sunt putori te rog nu generaliza, nu ma intereseaza cazul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

FRATILOR NU ALEGETI TIREXPRES E CEA MAI MARE TEAPA.TOT CEEA CE PROMITE DE ACASA E PUR SI SIMPLU VRAJALA CAND AJUNGI LA CHIETI IN ITALIA E ALTCEVA.CEA MAI MARE PROBLEMA E NESIGURANTA ZILEI DE MAINE,ADICA DACA I SE PARE PATRONULUI ITALIAN CEVA SUSPECT PLECI IN MOMENTUL ACELA .CU BANI E COMPLICAT, ESTE ACOLO UN "BAIAT DESTEPT"(ROBERTO)CARE ATATA TE SUCESTE SI TE INVARTESTE CA LA UN MOMENT DAT NU MAI STII CAT TREBUIE SA IEI SI DE CE SI TE CONVINGE CA E CA EL.GANDITIVA CA ISI MUTA SEDIUL DE LA TIMISOARA LA PITESTI PT CA LA NOI IN TM NU MAI GASESC FRAIERI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.