Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

:D Salutare colegi,in primul rand pt cei care au lucrat la chieti scalo.Baieti care scriu pe aici ca e rau sau isi dau cu parerea aiurea ii sfatuiesc sa mearga acolo sa lucreze si apoi sa vb,eu am lucrat acolo si in 2007 si in 2009 si nu foarte mult deoarece de fiecare data am avut ceva probleme in ro si am fost nevoit sa plec,ce pot sa va spun clar este ca SAA este una dintre putinele firme unde nu duci stresul pt consumul de motorina,cu cat te zbati mai mult cu atat iei bani mai multi(daca mergi peste program sau cu magnetul ei platesc amenzile) si e o viata destul de frumoasa,masini bune si incarcari bune peste tot.Bani eu am luat lucrand doar pe italia intre 1800-2100 euro reali,intradevar daca ai ghinionul sa cada giustino  sau marco cu gura pe tine e nasol,dar daca sti sa mai pleci si capul din cand in cand e ok,doar esti angajat.Eu nu ii laud si nici nu ii ridic in slavi dar va spun cu mana pe inima ca acolo au lucrat si lucreaza oameni care chiar si-au strans ceva banuti frumosi,chiar in iarna a venit acasa un prieten pe care eu l-am dus (pruna daniel) si a stat un an si vreo 3 luni,rezultatul fiind in jur de 10000 euro curati plus ce a cheltuit el acolo si familia acasa.Eu recomand aceasta firma doar la modul in care mergeti si lucrati serios,fara alcool in pauze sau in garaj pt ca ei detesta sa vada soferi consumand alcool.Cu aceasta ocazie ii salut pe toti baieti care ma cunosc(sunt soso de pe autotren) si va urez la toti drumuri line fara incidente!

  Nu ai sughitat, Soso!? Pai, se poate...asa ceva. Treci fara sa saluti? Bine ca ai trecut pe aici ca incepuse sa ma ia lumea de pupincurist. Robert, sunt. Prietenul lui Alin si Marian Tabarca. poate le explici tu cam cat de pupincurist sunt eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

nu stiu pt.cine valabila replica ..cu mersu la chieti sa vada despre ce e vb.cred ca am fost destul de explicit cand am spus ca am lucrat si nu spun povesti.prietene!!am lucrat in perioada 2010/2011 si stiu foarte bine cu ce se mananca TIR EXp.mai tin legatura cu niste colegi care mai lucra inca la ei.eu personal mai am de luat bani de la ei de 3 luni(nu pe 3 luni) si inca mai astept,asa ca nu vb.aiurea.am auzit si eu de la colegii mai vechi ca in urma cu 2/3 ani era mai bine dar nu si in perioada de care vorbesc.Sa moara mincinosu'.!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • Members

kimitza scuze dar la tir express nu este nici un roman care lucreaza de 14 ani.Am lucrat o perioada buna acolo.firma e la Chieti Scalo si are un garaj la Fiorenzuola.Firma de la Frosinone se numeste General Trassporti.Tir Express colaboreaza cu firma asta.cine nu stie ar fi bine sa nu vorbeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sal colegii eu din cauza unor probleme familiare a trebuit sa plec de la tir express dar a fost totul ok banii cam 1800 pe luna intradevar se platea cu 1,5-2luni in urma dar mi-a trimis Marco toti banii a fost ferplay. Eu am plecat cam acum trei luni dar daca ar fi m-as intoarce fara probleme. Nu mi-a imputat nimeni nimic, nu mi-a furat nimeni nici un ban. Drumuri bune tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Am lucrat 5 luni la ei si nu le am facut probleme,nici o amenda ,nici o problema in cautarea adreselor (nu i am sunat niciodata sau mai bine zis nu i am deranjat),poate am avut si noroc.Bun.Dupa cum multi stiu se mai intampla sa te aduca si dupa vreo 2 luni pe la garaj (la Chieti) la decont ,asa ca ceva banuti se aduna de luat.Dar cand sa mi iau si eu banutul meu muncit  se trezeste Mr. Roberto ca vezi doamne am probleme cu motorina. L am intrebat ce si cum ca nu e posibil ,iar el ma luat cu vrajeala din aia italiana ,mi a zis ca nu e consumul mare la camion ci ca lipseste motorina din rezervor(la o alimentare 5% ,la alta 8% apoi 37%) si ca e o chestie prea complicata pt noi soferii ca sa intelegem cum calculeaza ei... Bine bine dar eu in rezervor nu am umblat cum e posibil ?l am intrebat la care el pai sa vezi ca ai mai fost in Anglia si pe acolo se mai fura etc...dar lasa ca mai calculam noi la cursele viitoare.CONCLUZIA :aveti grija cu Roberto(contabilul) ca incearca sa va traga din bani.Daca ii merge ii merge. Si asta a fost motivul plecarii mele de la aceasta firma.(intradevar nu am fost dat afara ,am plecat singur bineinteles cu 600 de euro minus ca am plecat fara preaviz) In rest cu dispecerii nu am avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut baietii care au lucrat la tir express,pe cei care lucreaza acum acolo si pe acei ce vor sa mearga acolo.Sant Paul de la Salaj,asa ma stia lumea acolo.Te salut Robert si sper ca iti merge bine in Canada,Soso ce mai faci?

Salut, Paul!!!!!!!!!!!!!!! Ce faci, omule? I-am zis si lui Soso si altora de pe la Tir Express, cu mana pe inima : MI-E DOR DE VOI, BAI PANARAMELOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Am avut destule zile amare pe aici si tot timpul mi-am amintit de voi. Paul, ti-ai luat adidasi??? Ca nu mi-ai zis. Da-mi numarul tau de telefon pe privat si te sun. Mi-e asa de dor sa vorbesc cu voi!

  Sper ca sunteti bine cu totii. Ce rau imi pare ca nu am mai intrat pe aici!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

.Baieti care scriu pe aici ca e rau sau isi dau cu parerea aiurea ii sfatuiesc sa mearga acolo sa lucreze si apoi sa vb,eu am lucrat acolo si in 2007 si in 2009 si nu foarte mult deoarece de fiecare data am avut ceva probleme in ro si am fost nevoit sa plec,ce pot sa va spun clar este ca SAA este una dintre putinele firme unde nu duci stresul pt consumul de motorina,cu cat te zbati mai mult cu atat iei bani mai multi(daca mergi peste program sau cu magnetul ei platesc amenzile) si e o viata destul de frumoasa ..... ??? ??? ???  ASTA DA VIATA FRUMOASA dl.  soso_ro.....hahaha.De aia merg treburile cum merg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

???Cum adica se dau salariile la doua luni si e bine ?!....colegu padumaro.......daca ti-a fost asa de bine, inteleg ca ai plecat din cauza unor probleme ce nu tin de firma .....si mai zici ca te-ai duce inapoi....atunci de ce iti cauti de lucru in alta parte ?....cum ar fi spre exemplu firma aia cu friguri de la Bari ?

Ti-as spune cum se cheama firma dar am uitat.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut baieti,am lucrat si eu la tir expres,in perioada 2008-2010 am prins si o perioada cand ne dadea marco bani de mancare:)))dupaia nea lasat marco la greva foamei.in fine a fost fain pentru paul daca ma mai sti sunt sebi de la mures(ala cu bmw)neam inbatat odata de pasti.eu am plecat de la ei in 2010 mam dus cu aurica la carsoli.Sincer sa fiu prietene din canada a fost bine intradevar la tir expres dar au trecut vremurile alea fratica.multi soferi de vara au venit si au cam uscat iarba in curte la giustino.lau invatat numa lucruri bune pe marco,de exemplu cum sa nu mai dea doi bani pe oameni care ii baga bani in buzunar.dar na vb aia unde sunt multi romani si tigansagul creste.BAFTA COLEGI NU VAS RECOMANDA FIRMA NUMAI DACA NU MAI AVETI CE FACE CU P...A SI VA PLACE SA UNBLATI CU STRAITA DE HAINE LA SPALAT.VA SALUT PE TOTI COLEGI DE LA TIR EXPRES

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;Dsal robert,sebi,soso.mi dor si mie de voi.robert anca iti aduci aminte de adidasi ha ha ha.am fost colegi si am ramas prieteni toti,asta a facut firma asta din noi.eu acum sant in portugalia.sper ca va merge bine.va salut si va doresc tot binele si drumuri bune.mi dor de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

sal colegii. eu sunt la roma si am fost  la SAA , la chieti scalo la  pescara : am vb cu un sofer si mia zis: 0,06.7 centi pe km(6,7€ la 100 km)  , salar in tara 14 mil , dintre care 4 le opreste pt contract munca(cine munceste in it trebuie sa isi faca card in tra casa poata sa puna banii in cont), vii in parcare CEL MAI DEVREME LA 6KUNI ,20 € diurna si ajungi , undeva la 1500-1700cu tot .plus ca ai contuar pe "BUTOIU CU VIN" . nu pre ai nevoie de experienta si secretara (romanca ) e nevasta patronului MARCO. deocamdata atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;Dsal robert,sebi,soso.mi dor si mie de voi.robert anca iti aduci aminte de adidasi ha ha ha.am fost colegi si am ramas prieteni toti,asta a facut firma asta din noi.eu acum sant in portugalia.sper ca va merge bine.va salut si va doresc tot binele si drumuri bune.mi dor de voi.

  Sa traiesti, Paul! O sa imi aduc aminte toata viata de adidasii tai. Pentru ca sunt una din clipele frumoase de care, acum, nu mai am parte. Ca sa iti faci o idee : doi soferi de la aceeiasi firma. Stau doua zile in parcare, cabina langa cabina. Nici macar nu se saluta. Stiu ca e greu de crezut, insa, asa e aici.

  Sa se fi imputit treaba atat de rau la Tir Express pe cat vorbesc oamenii astia pe aici??? Stiu ca si cand eram noi acolo, veneau si plecau si maraiau si tot injurau.

  Paul, Soso, Andrei si care mai sunteti de la SAA, garda veche da-ti si voi un semn. As vrea sa stiu de voi. Tare mult !!!Bafta mare, baieti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salutare la toti colegii si feritiva de firma tir express-SAA este o firma de hotii si de tepari in toata regula eu am lucrat la ei si nu mi-am primit salariul in tara pe 2 luni este adevarat faptul si treaba cu 6 luni pe cabina nu este adevarata nici un sofer de acolo nu a plecat la 6 luni fix acasa sau mai devreme de 6 luni cum mai vb unii colegi care nu sunt in cunostinta de cauza va spun eu prima luna nu iti primesti salariul si ultima luna cand te hotarasti sa pleci iti opreste toti banii ca sa te intorci la ei inapoi am colegi care am lucrat impreuna la aceasta porcarie de firma care le-a tras teapa cu cate 2-3 mii de euro.si din conducere sunt oamenii lui binenteles romani fiind in special femei care au dat cat de cat de bine si au uitat de unde au plecat nici nu te baga in seama sau sa vb de ajutor ceva nimic nici nu te priveste cel putin.intr-un cuvant FERITIVA DE ACCEASTA FIRMA cine vrea sa mearga sa munceasca in folosul statului ITALIAN si in special pentru MARCO degeaba poate sa incerce.drumuri bune sa avem.

PS= :( uitate si tu putin prin regulament,nu e o problema ca scrii fara punctuatie dar daca nu respecti punctul g iti elimin comentariile pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.