Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

Tir express sau mai bine zis SAA sau mai nou nici Tir express nici saa . Firma se numeste ITAL TRANS EUROPA.

O firma buna daca s-ar lucra doar 6 saptamani cum este normal. Se lucreaza cu magnetul se da peste program  si se concediaza oameni din diferite motive. NU SE FURA MOTORINA . mai ales daca ai scania. AM lucrat si eu la ei.

A fost bine o perioada . Dupa 3 luni de stat in camion nu cred ca mai poate supaorta nimeni. Se sta 5 luni minim. Ce viata e asta sa stai 5 luni in camion ?????? Si cand pleci aks stai 2 saptamani si pe deasupra si contractul de munca incheiat pentru acele 2 saptamani. Eu unul nu mai accept de mult bataia de joc a patronilor. Sunt si eu om si am limitele mele. Sa nu va mai povestesc de comportamentul cu iz de superioritate al romanilor ce lucreaza in posturi de "conducere" pe acolo.

Nu recomand firma decat daca se sta maxim 6 saptamani.

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

parerea mea e ca programul de 6 saptamani afara + 1 saptamana acasa e cel mai prost program conceput vreodata...pt ca nu reusesti sa faci treaba nici intr-o parte nici in alta,exceptand colegii care fac meseria exclusiv din placere si nu din nevoie de bani,--in ceea ce priveste tir express , respectiv SAA..un unchi de-al meu munceste acolo de 14 ani de zile,insa banii i-a luat la timp mereu, nu a fost fortat sa sara programul sau sa apeleze la ''alt sofer'' lipicios...nu stiu de unde ideile astea.Asa ca v-as ruga colegilor care ati muncit la ei si ati renuntat din diferite motive sa nu incercati sa descurajati oamenii daca vor sa se angajeze la ei, bagandu-le in cap tot felu de idei...si din surse sigure 100% spun ca la 3 luni daca soferul doreste vine acasa si sta o luna..fara contracte suspendate sau mai stiu eu ce...ai apropo..firma este la Frosinone (o parte) si la Pescara (Chiati)..drumuri bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

< SAA TIR Express Peacara/ Fasulo Napoli / General Transporti alias Ls Logistica Intenazionale Frosinone / Catadorii Piacenza >  firmele astea sunt impreuna in Timisoara cea mai mare teapa care poate sa existe cine spune altceva MINTE CU NERUSINARE sunt instigatori lor,la saa tir exp. nu sunt romani mai vechi de max 5ani ca sa rezisti atita la ei tre sa fii foarte tolerant si sa ai multa rabdare(intrun cuvint mut/surd/orb = baiat bun),adica sa le accepti toate magariile sa taci si sa nu zici nimic sa te faci ca nu ii vezi cind te fura!!!cum ai incalcat acest cod devii persoana non grata pentru ei.Ai ocazia sa pleci cum ai venit cu miinile in buzunar dupa citeva luni de munca!Eu am lucrat la una din aceste firme am vrut sa vin acasa la un an si atunci cu mare scandal mia dat drumu dupa ce a oprit 1ooo euro garantie ca sa ma intorc inapoi. La decont te fura de te rupe,salarul pe cont aici in tara o data il baga o data nu...la negocieri in timisoara iti spune ca ajungi la 1700euro pe luna FALS!cind le spui ca nu au intrat banii te trimete de la unul la altul ca pina la urma sa ramina ca ai primit banii si tu de fapt nu ai primit nimic!Cu programul la fel prima data iti cere un favor(care dupa aceea devine obligatie!!!),ca cere clientul marfa,strici discul dupa aia cind ii spui ca ai discuri cu program stricat injura si te face in tot felul la care te invirte numai prin italia doua trei saptamini o luna,dupa care te duce la garaj dai discurile si contractul vechi iti face altul si esti ca nou ... binenteles dupa doua sau trei zile in care a avut el grija sa dormi cam doua trei ore pe noapte.La amenzi daca din nefericire te prinde ei patronii negociaza cu tine imparte amenda in doua desi ei iti spun sa strici programul.Stiti cum e si cu norocul se mai termina si el o data cind permanent umbli cu musca pe caciula!!!Sunt colegi care au platit amenzi si de 5000 euro pe franta.Colegii din bistrita au stricat treaba la aceste firme nu am nimic personal cu ei  ,fiind baieti buni au mers non stop pe franta germania anglia si cind nu lea mai convenit adica si-au facut plinul au plecat si au lasat in urma haosul.In alta ordine de idei eu am mers la premisa ca fiind un sofer mai vechi cu experienta nu mi se poate intimpla nimic... e adevarat ca nu pera am avut evenimente deosebite dar la urma tot am platit tribut!!!  Intr-un cuvint la ei totul se plateste oricit de bun si corect ai fii!!! Cine nu ma crede si face ca mine ca mine sa pateasca!!! asta e adevarul crud despre aceste firme si pate sa confirme si altii care au fost pe la usa lor!Acei care vorbesc de bine despre aceste firme ori sunt la inceput in firma(cind sita e noua)ori sunt din aceia la care linsul in dos a dat roade!Cred ca a-ti inteles tot,daca mai va intereseaza si alte detalii care poate le-am scapat cu draga inima vi le spun.Drumuri bune si fara evenimente va doresc tuturor !!!

PS.se muta la Pitesti ca la Timisoara nu mai gasesc fraieri si au probleme cu gaia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa cum zice un coleg multi fug pt ca esti plecat f mult de acasa , la bani plateau ,  acum colegu care era nemultumit nu a specificat care  sunt nemultumitii?  romanii care lucreaza cu acte de italia sau cei cu acte n tara?  ca sunt colegi care  nu sunt strangatori  si putinul care ii mai ramane de incasat ii mai joaca la poker in baza asta e altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Se pare ca angajatii firmei SAA au inceput sa posteze pe acest blog. Nimic de spus numai ca incearca sa isi spele reputatia.  Acea reputatie pe care unii soferi care au lucrat la aceasta firma au creato prin intermediul internetului.

AM si eu o intrebare?! De ce nu a postat unchiul tau acela care lucreaza de 14 ani la Tir Express ?!?!

Dupa 14 ani de tir la acea "dita" :)) te duci draq cu capul si cu toate organele care cedeaza la stress.

Cum puteti sa spuneti ca nu se merge cu magnetul ??? Cand se pleaca de la San Salvo cu parbrize catre Anglia cum draq se ajunge in 2 zile la destinatie ???

De ce se merge pe Elvetia via San Bernardino ??? Pentru ca aceasta firma a fost luata in evidenta de autoritatile elvetiene si este controlata de fiecare data cand este prinsa prin parcare.

Tin minte ca era un baiat zis "puscarie" care a facut un accident prin franta . Accident care sa lasat si cu ceva victime. Ce a facut firma pentru el ?! LA DAT AFARA.

Deci dragi soferi Tir express este o firma FOARTE neBUNA.

"Pentru ca Romania va creste prin bun simt si responsabilitate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

                        Pentru cei interesati sa vina al TIR EXPRES alias SAA

Ce se vb.de bine despre SAA nu este deloc adevarat,am impresia ca cineva a fost platit pt.avb. frumos despre firma.Va spun din proprie experenta deoarece am lucrat un an la ei pana nu demult.SE sta minim 6 luni pe comunitate dupa care 2 saptamani acasa sau chiar mai putin,poti fi sunat mai devreme si sa te cheme.de stat prin parcari nici vorba , este de lucru la greu.pana aici toate bune dar incepand din decembrie 2010 au inceput sa intarzie cu salariile si s-a ajuns la o intarziere de 2/3 saptamani asta insemnand ca ai banii la ei pentru aproapeo luna si jumatate aproximativ 2000 de euro si nimeni nu spune care e motivul.Data de salar era pe 22 ale fiecarei luni.Cand zic de salarii ma refer la cei 20 de euro pe zi(600/620)si salariu pe Romania 1000 ron,bani care sunt bagati in cont in tara.Mai tin legatura cu niste fosti colegi care mai lucreaza inca si situatia era la fel si in februarie anul acesta.Ce pot sa va mai zic ...te mai forteza la prog.pauza de weekend max.36 de ore rar daca prinzi 45,amenzile le platesc ei,si poti fi dat afara ca un caine daca ,,comentezi ,asa ca nu e prea roza situatia la TIR EXPRES/SAA.

Succes la ANGAJARE...! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

pe la tir express angajeaza si incepatori?? daca aveti un numar de tel va multumesc anticipat.am citit tot ce ati scris despre ei, ma gandesc ca poate te calesti un pic la ei.

Era postat pe prima pagina de catre vt880.

Uite aici -> nr. tel. Tir Express-0256474146

                    nr.tel ptr.ITALIA TIR EXPRESS-0871551133    sig. ROBERTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut colegii!

Va rog mult sa ma lamuritii care avetii informatii de aceasta firma, ca m-au chemat la Timisoara si nu stiu ce sa fac,ca locuiesc in celelalt colt al tarii(Constanta)si.... problema mare cu banii in ziua de azi,si vreau sa stiu daca merita ! sa fac o cheltuiala. Ce zicetii merita sa ma incurc cu ei?,caut de ceva timp o firma cat de cat serioasa,dar nu prea am noroc.Va multumesc mult si drumuri bune colegii ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

barabul..daca cumva gasesti ceva firma in arad la care ai putea merge..io teas putea ajuta..sa supravietuiesti in acest oras..il cunosc bine..si stiu si unde se poate sta ieftin si unde se mananca bine..as putea fi un ghid bun pt tine..si sa nu iti sara gandul la prostii ..nu accept nici un ban de la tine fac asta pentru simplu fapt ca sunt si eu sofer si imi place sa ajut..daca ai nevoie de mine dai un pm..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

barabul... , daca esti din constanta tre sa fi auzit de "delphine comar" din mangalia. ce sti despre ei? Eu am fost la mangalia, am depus actele ce le cer, am dat un interviu in engleza si cica cam astea ar fi conditiile principale. dar m-iau zis sai sun dupa vreo 2 sapt. si daca nu e nimic sa mai incerc peste alte doua sau o luna sau kiar 2 luni. Si nu stiu is seriosi sau...? M-i sau parut mai ok ca nu iau comision si cica se plateste transportu pana in olanda, asigurari etc. Zimi daca sti ceva de ei sau daka sti pe cineva care au plecat cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sorintm78 am fost si eu la delphi comar...acum vreo 2 ani , la fel mi-au zis si mie dar pana in momentul de fata nimic. am impresia ca se duc numai cunostintele lor sau cine sare mai bine la cap,asta ar fi parerea mea,dar totusi speranta moare ultima.Oricum sfatul meu este sa nu stai in baza lor.Ultima oara cand am vb cu ei sa zic cam 3 sapt. am primit un rasp. evaziv" MAI INCERCATI SA NE SUNATII SAPTAMANA VIITOARE,SAU CAND DORITI D-VOASTRA ' mult succes colegu! si daca ai un rasp. favorabil de la ei....! te rog da-mi si mie de veste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

andreiuc... tin sa-ti multumesc f mult pt ajutor ,apreciez foarte mult:dar mai greu cu familia,daca gasesc ceva pe comunitate DA..stiu ca sunt la mii de km si se castiga,aici in tara mai greu. Daca sti tu o firma serioasa te rog smi zici si mie. Am experienta pe comunitate cam 2 ani. Iti multumesc inca o data si spor la bani ca de munca suntem satui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tot ce stiu eu e ca se lucreaza pe comunitate 6 luni cu 1 luna acasa, primele 2 sapt. sunt de proba(adica esti platit cu salariu din romania): deci salariul pe romania si 6.7e /100km si 20e diurna pe zi.Cand am vb cu ei,am intrebat daca semerge la program si rasp. lor..... daca dispecerul solicita acest lucru si este nevoie ca marfa sa ajuga la beneficiar DAA,iar in caz de control firma plateste.. dar ei uita un lucru sau omit in cunostinta de cauza faptul ca daca te opreste BAG pe germania si te amendeaza de 3 ori....ti-ai luat interdictie. treaba-i naspa cu programu..iar italianul trage pe tine frate.. nu se incurca.Tocmai de asta am intrebat si eu in speranta rasp. vreun coleg care a lucrat la ei.. sau ceva de genu!nu stiu o parere!!! ceva sa stiu daca se merita sa ma incurc cu ei.Va multumesc si drumuri bune colegii! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

incearca la norbert denssiagle aia nu le stiu numele exact..am 2 vecini ce lucreaza la ei ..unu pe comunitate si unu cu retur..amandoi sunt multumiti ..dar nush exact daca fac chiar acum angajari...stiu ca cer 1 an exp pe cartea de munca..o sa intreb si te anunt daca vrei...bafta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

barabul..........(experienta minim 2 ani) suna la Filip spedition  colegu, daca o sa iti spuna sa vi la ei sa depui un cv inseamna ca esti ca si angajat ......(proba de lucru o parcare cu spatele din dreapta).....bagi italia si franta si in weekend esti in tara cam atat in mare ..daca te intereseaza vorbim pe mess....aici ai nr....

      Adresa

Adresa: Arad, RO 310084

  Str. Tudor Vladimirescu 23A

Tel: +40-257-256796

  +40-257-251419

Fax: +40-257-216657

 

E-mail office@filipspedition.ro

  info@filipspedition.ro

  filipp@rdslink.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.