Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sisteme de plata pentru soferi, in Romania:


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

As fi recunoscator daca voi soferii din Romania, a-ti expune aici modalitatile de plata, gen: salariu fix, plata la km, diurne. Ca sa fiu korekt zic yo primul, am salariu fix, da are grija patronul sa il merit...28000 sek.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As fi recunoscator daca voi soferii din Romania,ati expune aici modalitatile de plata, gen: salariu fix, plata la km, diurne. Ca sa fiu corect zic yo primul, am salariu fix, da are grija patronul sa il merit...28000 sek.

Topicul este tendentios.l-ai facut doar ca sa te lauzi tu sau nu inteleg?Alti colegi din alte tari de ce nu ar avea voie sa se exprime din moment ce tu ti-ai precizat salariul??

In general se plateste minimul pe economie + 8-11euro/100km cu toate ca plata functie de distanta parcursa este ilegala.Mai sunt firme care platesc "la cursa" dar e tot o plata functie de distanta parcursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

daca tot veni vorba de salarizari,nu neaparat din RO, eu spun 100% ca sunt si firme serioase cand vine vorba de bani...eu sunt platit cu 47,25 euro/zi + 320 eur salariu fix..indiferent ca e duminica luni sau joi...scuze de interventie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As fi recunoscator daca voi soferii din Romania, a-ti expune aici modalitatile de plata, gen: salariu fix, plata la km, diurne. Ca sa fiu korekt zic yo primul, am salariu fix, da are grija patronul sa il merit...28000 sek.

Daca tu ai 28.000 sek...eu ma spanzur.Poate cu tot cu taxe,,,,oricum de cand ai inceput topicul asta a trecut mult timp.Cred ca esti inapoi acasa la munca campului,nu?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

poate colegu o sa faca o poza fluturasului si o sa posteze...sa ne convinga, chiar daca aproape 4000 de euro pe luna e ceva iesit din tipare..parerea mea ..si sigur a majoritatii. Oricum poate va aparea vreo poza ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Oameni buni fiti romani adevarati ,cereti informati si cind le primiti va bateti joc de cel care vada informatiile cerute .Si nu ajunge unul toti sinte-ti destepti fara sa fii trecut granita cu Ungaria cunoasteti totul ca prin vis .Visati baieti si faceti ce faceti si dupa aceea astpati ajutor de la cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

poate colegu o sa faca o poza fluturasului si o sa posteze...sa ne convinga, chiar daca aproape 4000 de euro pe luna e ceva iesit din tipare..parerea mea ..si sigur a majoritatii. Oricum poate va aparea vreo poza ceva

u

Kimitza,sunt si salarii de 4000 de euro.Insa in Norvegia nu in Suedia unde e angajat baiatul asta.Altfel cum ar mai fi plin de soferi suedezi in Norvegia,unde drumurile sunt extrem de periculoase,fata de cele din Suedia?E si o explicatie pentru salariile atat de mari:costul vietii este extrem extrem de ridicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

scuzati ca intervin pe aici.cu ceva vreme in urma adika anul asta prin martie aprilie intr-o parcare inainte de toulon-fr,am fost vecin de parcare cu un lituanian de vreo 50 ani.eu ca un moldovean din romania cu inima mare il salut ,scot o bere pentru mine si una pentru el si il invit la un pahar de vorba.el prepara carnati prajiti.dar amintesc ca nu stiu nici rusa nici germana sau alte limbi nordice.eu sant cu aste ami latine.cum ne intelegem?pai desenind prelata,cu ceva engleza de la tv,el mai stia ceva cuvinte spaniole si chiar mai intelegea.ideea e ca in lituania cica ar fi criza de soferi si chiar polonezii merg acum spre lituania la lucru.interesant e forma de negociere si de plata.adika cu patronul au ajuns la urmatoarea concluzie:VREI SA MA PLATESTI LA KM MERGEM NUMAI PE AUTOPISTA pt ca e in joc timpul si banii soferului:VREI SA MERGEM PE NATIONALE SI MAI PUTIN AUTOPISTA MA PLATESTI LA DIETA cum se zice.si asa au batut palma pentru 55 euro pe zi la dieta.cam asa.mi pare ca galex din ro care lucra sau lucreza cu auttransa din algeciras spania platesc la fel.oarea nu ar fi o idee sa ne inspiram si noi de la altii care au reusit sa faca ceva in domeniul asta mai ales ca e ilegal platitul la km si o forma foarte usoara a firmelor de a spala bani si a fura din munca conducatorilor auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Daca eu nu accept va veni alt disperat care nu are dupa ce bea apa si accepta. Hai Pa

Eu nu inteleg acest comportament , nu trebuie sa fii de acord cu parerile altora,insa nici la fiecare postare sa jignesti sau sa dai " cu pietre " in useri !

Ultimul avertisment Tudor,fara ranchiuna ,daca nu iti schimbi macar modul de exprimare.......o sa fiu obligat sa te salut ...." Hai PA " !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

SCUZATI-MA DAR NU MAI VREAU SA DISCUT CU NISTE FRIZERI SAU CU NISTE CROITORI DESPRE SOFERIE. M-AM SATURAT. VA ROG INSISTENT SA FACETI CEVA SA NU MAI SUPAR PE NIMENI NICI CEL PUTIN PE FRIZERI SAU CROITORI.

1. Daca esti nervos,nu scrie cu Caps, ca nu se sperie nimeni .

2.Respecta si vei fii respectat,dar nu se prea vede din atitudinea ta dispretuitoare .

3.Adu-ti aminte ca si " frizeri si croitorii " sint tot oameni,si ca ai avut nevoie de serviciile lor .

4.In viata nimeni nu iti scrie pe frunte ceea ce trebuie sa faci,esti dator sa incerci sa supravietuiesti.

5.Daca esti un superAS al volanului, sau un superprofesionist,ar trebuii sa ai mai multa " intelepciune " si moderare in comportament .

6.De cind esti inscris ai continuat sa tot " boscorodesti " si sa fii nemultumit ....oare nu iti da de gandit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Stiu ca adevarul doare dar asta este.

Imi poti raspunde sincer la o chestie, asta asa ca fapt divers:

-Pe tine te-a adus pe lume Gicu mecanicu',nu doctorul ginecolog ....ca prea exagerezi !

Nu inteleg de unde atata ura si dispret pentru astia mici, unde vrei sa invete,ca nu mai sint timpurile de alta data Tudore ,cind seful de autobaza era SF .Petre .....si avea toate cheile, incearca sa-ti schimbi putin mentalitatea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

in opinia mea totul este mai simplu tudore,daca citesti un subiect nu e neaparata nevoie sa si postezi,nu scrii nimic si treci mai departe,asa esti si tu mai linistit si colegii tai,cred ca e cazul sa revenim la subiectul acestui topic, cum sunteti platiti,eu de ex nu am acceptat niciodata plata la km ,am mers doar pe salariu lunar,daca se depasea programul normal se tinea cont si se dadea o prima ceva,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.