Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum sa gasiti piete de vechituri in GERMANIA.


Postări Recomandate

  • Members

Le mai spune si flochmarket sau trodelmarket...Aici se pot gasii adevaraturi chilipiruri second hand...vanzatorii nemti nu sunt tepari ca tiganii nostri de prin talciocuri...lumea este foarte civilazata...si preturile se pot negocia f. mult.

Eu de ex. am gasit laptop cu 40 eu...biciclete am adus la toti vecinii la maxim 10 eu...tricouri de firma 1 eu...jucarii foarte tari  pt copii la preturi de 1-10 eu...etc...etc...etc

Deci eu asa fac:  caut o parcare cu WIFI si intru pe marktcom.de...aici sunt programarile la toate talciocurile nemtilor...si caut care este cel  mai apropiat de locul unde voi face pauza mare...bag adresa pe gps si acolo fac pauza.

Aproape la fiecare cursa gasesc un talcioc din asta in calea mea.

Alt exemplu: in  Austria este in fiecare duminica in Ansfelden un talcioc din asta chiar in parcarea de camioane...Eu fac  in asa fel incat sa fac aici pauza de 24 de ore....nici nu sti cum trece timpul (si banii) cand bantui prin pietele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 8 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.