Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

putin ajutor


Postări Recomandate

  • Members

am o nelamurire:dak conduc 4,5 ore  fac pauza de 45 de minute mai conduc 4,5 ore si ma opresc sa fac pauza de 11 ore.Insumate dau 21 de ore pana la 24 de ore kat tre sa ti o diagrama mai sunt 3 ore.Poti schimba diagrama mai repede sau tre sa atepti sa treaca 24 de ore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adica  daca am teminat lucru mai devreme si plec acasa ,si stiu ca maine nu mai merg cu acelasi camion,las diagrama in aparat pana se fac 24 de ore??????????? stau langa cabina 3 ore ca sa pot scoate diagrama?????? nici vorba!!!!! e maxim 24 de ore!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Exact.Puteti avea si 40 de diagrame intr-o luna.Importanta e continuitatea lor.Si sa nu se incalece condus peste condus sau condus peste pauza.

Puteti avea si 13 ore conduse pe aceeasi diagrama la fel cum se poate avea 13 ore conduse pe acelasi bon tahograf.Verificat cu mai multe softuri de interpretat programele de condus inclusiv ale autoritatilor din Uk,F,BG,RO

Daca se incaleca pauza peste pauza sau pauza peste condus orice sanctiune primita reprezinta abuz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu de unde scoateti ca nu poti schimba diagrama decat la 24 de ore! legea spune ca trebuie sa schimbi diagrama la maxim 24 ore. dupa pauza de 11 ore poti schimba diagrama si tii programul normal

Is curios ce o sa zica ungurul sau francezul cand o sai arati diagrama scoasa dupa 14,15,16 ore din tohagraf. Oare cum o sai explici tu de ce ai scos diagrama ,, am facut pauza cu diagrama scoasa"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.