Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

buna seara! am un mesaj pt. "crysty":din start ai inceput gresit !eu nici nu am avut nici un fel de contract de munca cu cei de la h.essers,am refuzat contractul pentru ca am fost repartizat sa semnez contractul in POLONIA, din cauza ca daca plateai o suma de bani omului potrivit te "rezolva" sa-l semnezi in ROMANIA! deci  vorbesti prostii !!!!!nu ma razboiesc cu h.essers ci cu URDA  si MONENCI!!!!si altadata nu mai dezinforma!numai de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

da crysty, asa e...oricum scuze nu am vrut sa jignesc pe nimeni  numai ca....unele relatari ca sa zic asa sunt reale dar cu destule infloriri...nicaieri nu e(vb colegului) numai lapte si miere, nici inainte de criza nu era cu mult mai usor dar era mult mai placut cand i ti intrau in cont 2-4000 de euroi nu ca acum 1500-1800...si pe tine unul zau ca nu te inteleg de ce mai stai la firma ...aia ca sa nu zic unde cand e atat de nashpa la ei. Mai bine dute la Blomquest(scuze daca n am scris cum trebe)  au acum ce vreo cateva sapt 1500 la 9mii km si restul 0.14/km..ajungi undeva la 1800-2200/lunaeu unul nu am mai plecat de la Kurt pt ca s au linistit apele si acum se merge la program cei cativa disponenti cretini si au luat amenzi pe PF de la asfinag si BAG si s au domolit.Oricum variante sunt destule..Eventual da mi tel cand poti eu abia ce am venit si stau pana dupa sarbatori...

Aaaa si ca sa nu uit  cei care ..parlesc italiana  perfect eventual care au si acte de Italia am ce va buuuun de tot..Care stie ceva de Adileta? Le mai puteti vedea trailerele pe la ROLA  Trento sau la Afi la autoporto stau la betii ...au niste chipsuri pe vagoane desenate si iau 3500/luna..vb f serios. Deci repet care stoti italiana ok dati tel si vedeti daca mai angajeaza...0039081911040

Drumuri line fara capre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am avut si eu placuta experienta de a fi rasturnat de un coleg in Spania la voi in firma , si sa am colegi care prin cunostinte sa ajunga acolo si sa inceapa viata de Tir , dar cu multa rabdare si cu respect fata de colegii care ia adus acolo a mers treaba pina la urma . Dubios la voi in firma cu soferii Rusi care au acte RO si sint angajati prin firma RO de fosta directoare care sar la voi si pe deasupra va mai pun sa invatati Rusa . Despre salarii aberante vorbiti din auzite dar cu toate acestea vorbind sint totusi . Nu va sfatuiesc sa faceti gresala sa  lucrati la astfe de firme . Care e mai firav cu sanatatea sa dea comanda la preot din vreme ca cinstit va spun . E pling cind va intilnesc pe drum, cind stiu ce simplu era la voi . Am incercat sa mai vorbesc cu voi prin statie dar nu prea aveti . In afara tarilor Benelux nu prea am vazut masini H.ESSERS decit cele de cargo de la Vilvorde , probabil vi se mai inpune si acuma sa mergeti pe nationale . Apropo cu miile de euro inainte de criza , nu e adevarat , sa incercat ceva chiar si eu e drept dar riscai sa te dea afara ca ieseai in gaura de motorina . Multi au avut probleme. cei de la garaj nu vroiau sa ia in calcul la cursa si automat atragea plecarea ta din firma.   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegilor e usor sa te ascunzi dupa un id oarecare si sa faci comentarii rautacioase despre anumite subiecte asta din punct de vedere al lasitatii dar VA  ROG fiti verticali barbati asa cum pretindeti a fi si postati pe acest subiect  doar ceea ce e real cu adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegule nu zic ca la noi la h,essers sunt caini cu colaci in coada dar astai prea de tot hai sa te informez sunt 3 dispeceri care comunici cu ei 2 rusi si o romanca si vorbesc cu tine in ce limba vrei tu ,,rusa romana, engleza,franceza.germana..nu esti obligat cum zici tu sa vorbim in rusa.la marea majoritate vorbesc in romana,sau limba care o vorbesc cel mai bine,si pentr tine mergem sin .frata germania,italia si la 200 de romani cati suntem cum crezi tu ca near, bate rusi pe noi si sa ne oblige sa invatam rusa ,iar cei ce lucreaza, au cetatenie romana au pasapoarte, romanesti de asta au contracte pe romania si nu ne mananca, painea noastra au venit sa munceasca la fel ca noi intreabai pe cei de la ambasada de ce leau ,dat cetatenie romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut, domnu cristi , am inpresica ne conoastem . Cred ca cu tine eram pe masina cind am avut probleme in De. ( nu am zis de dispeceri ci de colegi rusi in momentul cind vii cu dom cornel) nu stiu daca don AHMED mai este pe acolo . Zimi te rog daca tia trecut mina , sau nu esti tu . Poate fostu jandar. Scuze ca am intrat in discutie daca vam deranjat. Poate trec vreodat pe acolo sa facem pauza inpreuna , bine inteles daca ma lasa dom Patrik si cu Borta Vasile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

wei TIRIST trist,.,,spalate p oki inainte de a t urca la volan..sau i maimutza d dedesubt si plimbo...is toata europa camioane...nimeni nu e de placere pe camion doar un debil...fiecare avem ceva de facut...acu depinde la ce companie prnizi mai bn mai rau...na asta e ..e rau dar nu cum e la warberers stadler..etc..odata ce stau baietii la treaba e clar k da banii la timp..dak esti slab...stai in banca ta......ps---spalate p oki pls sa nu dai peste noi...__))))

200120113072.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

wei TIRIST trist,.,,spalate p oki inainte de a t urca la volan..sau i maimutza d dedesubt si plimbo...is toata europa camioane...nimeni nu e de placere pe camion doar un debil...fiecare avem ceva de facut...acu depinde la ce companie prnizi mai bn mai rau...na asta e ..e rau dar nu cum e la warberers stadler..etc..odata ce stau baietii la treaba e clar k da banii la timp..dak esti slab...stai in banca ta......ps---spalate p oki pls sa nu dai peste noi...__))))

200120113072.jpg

Hellooooo,puscasu' marin,la a doua iesire de genul asta nu mai calci pe aici.....daca tu o faci din obligatie,soferia, sint destui care o fac din pasiune.....si sintem multi al dracu'....si nu cred ca ti-ar prinde bine sa te intalnesti cu " debili " prin parcare !

La buna vedere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

buna ziua! si uite asa deviem de la subiectul  nostru, adica sa mai furnizam ceva informatii despre h.essers,cat despre subiectul "crysty" multi soferi care lucreaza sau au lucrat  au ceva de spus despre el!si ca un adevarat moldovean din IASI mai sapa si ii infunda un pic in mocirla natia de romani!! drumuri bune!!! vesti despre h.essers!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

wei TIRIST trist,.,,spalate p oki inainte de a t urca la volan..sau i maimutza d dedesubt si plimbo...is toata europa camioane...nimeni nu e de placere pe camion doar un debil...fiecare avem ceva de facut...acu depinde la ce companie prnizi mai bn mai rau...na asta e ..e rau dar nu cum e la warberers stadler..etc..odata ce stau baietii la treaba e clar k da banii la timp..dak esti slab...stai in banca ta......ps---spalate p oki pls sa nu dai peste noi...__))))

200120113072.jpg

bai nea' PERFECTIUNE, incearca sa vorbesti frumos, sunt foarte multi care pun suflet pentru aceasta meserie. nu te apuca de jignit in stanga si in dreapta. limbajul de mahala nu prea e bine vazut pe aici si nu pica deloc bine nimanui. daca nu iti convine i-ati pusca si du-te si jigneste pe altcineva in alta parte.

si inca ceva... mai lasa-ne cu limbajul asta de mirc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.