Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

deci pe mine m-au ametit rau,cineva spune ca salariul pe Belgia e 1500-1800,altul zice 35 de euro pe zi ceea ce vine putin peste 1000,pe tara cica e 1000 altu zice 20 de euro (600EURO)...

daca ne spune si noua cineva care munceste deja care e treaba concret,as fii foarte recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salariul oferit de hotzii astia este : 35 eu pe zi in limita a 120 de ore lucrate , ce se depaseste  peste 120 ore se plateste cu 20 eu impozabili + salariul pe RO. (1050 ron impozabili).                                                                                                                                                                                                                                    Pe RO. salariul este de 20 eu pe zi , iar dak aveti norocul sa prindeti vreo cursa in afara ( Bulgaria , Turcia , MD ,  etc ) se ofera 35 eu.                                                                                                                                                                                                                                                              Masinile care le detin nu sint dotate cu frigidere , GPS nu au , trebuie sa v a descurcati cu ajutorul hartilor , iar dak ii intrebi de asa ceva  deja incep sa se aprinda.

                              Comunicarea cu dispecerii se face doar in scris .  Restul depinde doar de orientarea soferilor.                                                                La ce pretentii au hotii astia din RO.  ca sa poti sa te angajezi undeva , eu le sugerez sa mearga in GERMANIA SAU ANGLIA  sa caute fortza de munca pe nimik , fara conditii , buni cunoscatori ai meseriei , mecanicii si nu in ultimul rind VORBITORI DE LIMBA PERFECTI.   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu dudasliv,daca spui ca esti din oradea de ce nu te duci la poarta la ei ,vorbeste cu FLORIN MONECI ,dai interviu la ei in curte daca te accepta,pt.tine e fff usor esti acasa .Referitor la seriozitate sunt f.ok.numai ca timpul este de 3 luni de cabina cu 3 saptamani concediu.multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

copii,eu Duminica plec spre ei full speed ahead,va anunt cand gasesc wireless gratis daca are rost sa va deranjati sau nu cu dansii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toata lumea,colegii ce vreti sa lucrati la minunata firma H.Essers,STATI CUMINTI

Eu astazi mi-am dat demisia dupa 6 luni de lucru pe comunitate si vapot spune ca este umilinta in fata si am sa detaliez

Orele suplimentare,zero,cine este pe linii unde se pot face daca le vede,vede un sfert(eu nu am luat mai mult de 60 de euro pe ele)

Salariul pe tara este 8 milioane in mana,diurna 35,bani la zi (1080 pe luna)

Cele 3 saptamani acasa sunt 2,nu va da masina sa veniti nici pana la Oradea cu ea,ramane la Genk,busul face 2 zile,trenul pana la Bucuresti 14 ore...X2=  5zile drumul

Transics-ul,moartea caprioarei,nu poti trage 2 min in marginea drumului sa faci pipi ca esti cautat si luat la intrebari

ORICE neregula in acte,se penalizeaza,orice cuplare-decuplare se penalizeaza,totul se penalizeaza

Iti cer pe mama  si pe tata la interviu si nu iti ofera absolut nimic

Precizez ca la aceasta firma nu am avut niciodata nereguli privind partea mea de job si nu am vorbit urat la nimeni

Asadar care vreti sa lucrati pe comunitate pe 800-900 de euro,aici e locul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

aaa si inca ceva,cei care aplicati pentru tara,nu va ganditi ca o sa luati si voi 35 de euro pe zi cand iesiti pe Grecia Turcia Serbia etc....

vor face in asa fel incat sa va dea cei 20 pentru tar,iar ultima oara cand am consultat o cartea de istorie nu scria ca Romania a cucerit nici una din tarile astea....

Intern la ei inseamna SUD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu toate astea ai rezistat 6 luni  ::)

banuiesc ca sunt si lucruri bune si frumoase, ia spune vreo 2-3 din ele daca poti ;)

orice loc de munca nu poate fi chiar roz de la inceput pana la pensionare, dar inteleg ca e mai usor sa spui ceva rau despre o companie decat ceva de bine

concluzia care este colegu, ce te-a determinat sa renunti dupa 6 luni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bune: nu exista consum de motorina,daca cineva nu iese la consum trimite instructor pe masina si iti explica ala

          masini noi

          nu incarci nu descarci

Nu stiu cum poti sa spui ca am rezistat totusi 6 luni,eu nu  vroiam sa "rezist",eu vroiam un loc de munca normal,ok,si da am stat 6 luni in incercarea de a imi da silinta,de a incerca poate iese ceva

Zicea un coleg mai sus ca de ce credeti ca vin si pleaca atatia??? de ce crezi?? noi am plecat 4 ieri,si mai vin cativa la concediu acum

de ce credeti ca se fac recrutari saptamanale ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu zic sa nu te duci,ca am vazut ca erai foarte incantat ca te-au luat,du-te,e o experienta,inveti sa folosesti masini de ultima generatie s toate jucariile alea,si plus ca vei avea ocazia sa lucrezi pe toate tipurile de remorci dar,DAR,cei care au copii acasa,si se angajaza pentru a face un ban,pentru ca NU au bani si nu doar de dragul camioanelor,mergeti la altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.