Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

iti respect punctul de vedere

intradevar, incantat sunt, dar in cazul meu se potriveste ca o manusa meseria asta pentru ca nu am obligatii  ::)

am apreciat in prima faza faptul ca lucrezi la program spre deosebire de multe alte firme ce platesc mai bine poate, dar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca nu ai ca prioritate banii,mergi,e o experienta

eu,personal,asta a fost ultima data cand am lucrat intr-o companie mare de transport,pentru ca la sfarsitul zilei toate se vor dovedii o apa si un pamant

imi caut de lucru saptamana viitoare la o firma mica cu cateva masini,unde poti fii apropiat de patron si el de tine,pentru ca patronii de firme mici si extrem de mici de regula sunt fosti soferi,si asta deja spune multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu,

nu stiam ca nu se mai dau bani pe cursele de intern siu extern. mi-a intrat banii ieri si nicio pb. de inceput s ada 20 euro pe tara si 35 afara plus salaru de baza. banii intra, de munca este cat vrei.

numa tu stii ce nemultumire ai avut sau cine te-o fi suparat. cum zicea si alt coleg mai sus, ei fi avut vreo buba.

am colegi care sunt de 5-6 ani aici si iau 1500-1700 euro pe luna si nu fac comunitate, ci de toate intern si extern. de fapt sunt un car de ei.

hai drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fratelo. io nu-s de atata timp si mi bien n-am niciun bai. io-s de un an si-oleaca dar n-am treaba. sunt paltit mi-e bine. astea-s minciuni ca nu esti platit la intern la ca la extern cand ai foaie speciala cu zilele lucrate pe intern si pe extern. iar daca sunt probleme duci un bon tahograf si se rezolva.

macar nu prosti lumea... ca ii umilinta. nu-i umilinta sa muncesti. lasa naibii minciuna si munceste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua... sunt din Tg. Mures, am permis de conducere B,C, E, atestat TIR, agabaritice, ADR, card tahograf. Caut urgent si eu un partener cu experienta pe comunitate,  pentru a lucra in echipaj max. 3 luni, si de la care sa "fur " putina meserie. Pt. contact 0747279157 , 0749515458 sau  sisif2006@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

Poate sa-mi spuna si mie cineva adresa de mail de la H. Essers sau un nr. de telefon...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegii interesati

05.10.2012 de pe  Ejobs

CANDIDATUL IDEAL:

•Atestat profesional pentru transport marfa

•ADR pentru marfuri periculoase

•Card digital pentru tahograf

•Experienta in domeniu – min. 1 an

•Limba engleza, germana sau franceza (nivel conversational)

•Permis conducere cat.B C E

•Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (3 luni lucru pe comunitate cu 3 saptamani libere) sau curse Romania - UE (2-3 saptamani lucrate cu 45 ore acasa)

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor în mod operativ, şi în conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;

•Minimalizarea cheltuielilor de transport;

•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare ;

DESCRIEREA COMPANIEI:

H.Essers Romania is the branch of Groep H.Essers, established in 1928, Groep H.Essers has grown into the largest family transport and logistic company of Belgium, with 3.600 employees, spread over 26 branches in 12 European countries.

In 2005 January, Centrum Group Europe was taken over by the logistics and transport provider H. Essers Groep, a privately owned company, with Belgian capital.

H.Essers Romania has its headquarters in Oradea and represents a group of companies under the H.Essers name. All companies are independent business-units, following ABC principles, with own specialized and highly trained staff members and dedicated personnel.

H.Essers Romania, has branches in Bucharest,Sibiu,Timisoara,Curtici, Roman and Ploiesti.

H.Essers Romania is a full logistic service provider, offering the 'full package' of logistics services and stands for professional services on a high quality level. It offers logistic partnership via tailored logistics and customized solutions.

Interviuri si testari vor avea loc la ora 08:00 astfel:

- in prima sambata din fiecare luna la Piatra Neamt platou combinat Savinesti

- in a doua vineri din fiecare luna la punctul de lucru din Curtici (Arad), dupa zona libera

- in a treia sambata din fiecare luna, la punctul de lucru din Joita ( km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti)

Pentru informatii suplimentare sunati la tel.:

0722-578972 - dl Monenci Florian

0735-050710 - dna Tarau Geraldina

0735-050705 - dna Monica Derecichei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Daca vrei sa iesi mai ieftin dute pe jos!!!De ce au venit Hessers la noi??au gasit multi fraieri!!!si nu mai stricati voi din constructii piata muncii!!!

ps=exces de CAPS,viitoarele comentari in aceleasi mod risca sa fie sterse,te rog fii atent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In primul rand am calificare in constructii(tehnician in constructii si lucrari publice) dar nu ma pasioneaza!Eu am lucrat ca sofer si asta imi place sa fac,asta imi caut de munca!Asa e au venit la noi (Savinesti)dar nu am putut sa merg atunci la interviu!TU invata-te sa scrii bine romaneste ,apoi sa-ti dai cu parerea cine e zidar sau mai stiu eu ce!Iara eu am postat pentru cei care vor sa mearga ca e si interesul altora nu doar al meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

PROBLEME AM CU FIRMA SI NU CU TINE!AR TREBUI SA VA INTERESATI DE FIRMA LA CARE VRETI SA MERGETI SI NU SA VA VAD PRIN PARCARI CA VA PLANGETI CA NU AVETI CE MANCA!!

Vad ca o tii tot asa.Ca sa imi permit sa mai stau de vorba cu tine citeste intii asta http://www.soferii.ro/Forum/index.php/topic,2.0.html
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.