Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegii. Ieri am fost si eu la un interviu la ei , au spus ca de luni pot sa incep daca doresc , dar am citit pe aici si nu stiu ce sa zic... eu consideram H.essers'u o firma serioasa.. :(. As dori o informatie daca mai prostesc soferii sa lucreze cu contracte pe Polonia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu! nu se pune vorba sa fie contracte pe polonia.au fost in trecut pt ca aveau masini cu numere de polinia si d aia facaeau si contracte de alea. de platit, plata i la fara pb. munca i munca, desi mai ai si stres uneori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Fac angajari continuu , ceea ce este mai mult decit suspect. Banii sunt foarte putini, pentru cite pretentii au..! Cu toate astea au ..pretendenti, unii sunt chiar ...incantati ! De aceea si companiile reduc ...salariile si ridica pretentiile ! Sunt multi oameni "necajiti" pe drumuri , si ei sunt gata totdeauna sa profite de asta .

Drumuri bune tuturor , si ...corect retribuite !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Fac angajari continuu , ceea ce este mai mult decit suspect. Banii sunt foarte putini, pentru cite pretentii au..! Cu toate astea au ..pretendenti, unii sunt chiar ...incantati ! De aceea si companiile reduc ...salariile si ridica pretentiile ! Sunt multi oameni "necajiti" pe drumuri , si ei sunt gata totdeauna sa profite de asta .

Drumuri bune tuturor , si ...corect retribuite !!!!

cum sa nu aiba pretenti colegu dac aici la piatra neamt vin cate 30 , 40 de soferi odata .si cum e normal la ei acum intra profesori de engleza .......nu soferi/ :-q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
acuma am vb la telefon cu domnu florin si o zis ca pe europa trebuie sa merg cu adr-ul in mana..doar pe romania nu trebe adr

Imi dai te rog si mie nr-ul respectivului domn Florin? Sau e acelasi cu cel din primul post al topicului, de anul trecut? Mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In urma interviului de astazi 20.07.2013 am constatat ca niste slugi credincioase(romani) care sunteti va bateti joc de oameni punandui pe drumuri degeaba.Pentru 35 de euro pe zi spuneti oamenilor ca trebuie sa vorbeasca,sa scrie engleza germana.si foarte multa experienta pe comunitate.essers sa-si angajeze belgieni lor pe 35 de euro pe zi.sau gasiti la facultatea de limbi straine din Romania soferi destui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da, am fost si eu la ei si mi-au cerut s-a stiu engleza bine,dar nu mi se pare ca pe 35 de euro zi sa ai pretentii de la soferi sa aiba si exp si limba engleza bine, ei nu isi baga dispeceri vb de limba romina, ar fii cel mai corect cred nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Faci cursul la Oradea dacă ești admis si pleci la genk unde dacă sunt mulți șoferi pe dormitor dormi pe canapele dacă ai loc si acolo de obicei sâmbăta se predau mașinile sau mergeți in 2 o săptămâna eu am luat mașina in primire si am mers singur ca aveam experiența cât despre plata nu va așteptați la mai mult de 35 euro la zi plus salariu pe tara aproape 800 lei plus incarcarile si descarcarile 2euro de fiecare nu mai mult de 60 euro la luna cât de ore suplimentare nici o șansa au ei grija sa nu faceți si pentru est europeni sunt o grămadă de reguli si sancțiuni ,ai pierdut surubelnita mașinii 50 euro ,etc,ai luat amenda si ani bani ,vin ei si o plătesc dar dai bani de taxi 200 euro ,si multe altele .eu am lucrat la multe firme si va spun drept asta e cea mai proasta firma la care am lucrat .le convine doar celor care fac navete fixe sau celor vechi care au prins salarii mai mari .sa nu mai vorbim de cărei marcatori e plin acolo si toți sunt plini de aere si figuri iar legea acolo ei o fac ,dacă vrei stai fie bine trebuie sa te dai pe lângă ei sa le dai de băut cum am văzut ca fac cei mai mulți .iar belgienii te tratează ca pe un gunoi atât Patrik cât si Irun se uita la tine ca la un gunoi si te tratează ca atare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dreptate ai colegule in ce spui! stres ai mare si nervi tot la fel! eu lucrez pe oradea si dau de alti nebuni, dar ma bucur ca mi-e banutzu la timp si ajung mai des pe acasa. te mai deranjeaza un tampit de dispecer sau cate un mecanic. uneori iti vine sa tampesti dar per ansamblu treaba merge. la genk ii alta mancare de peste! drumuri bune la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
In urma interviului de astazi 20.07.2013 am constatat ca niste slugi credincioase(romani) care sunteti va bateti joc de oameni punandui pe drumuri degeaba.Pentru 35 de euro pe zi spuneti oamenilor ca trebuie sa vorbeasca,sa scrie engleza germana.si foarte multa experienta pe comunitate.essers sa-si angajeze belgieni lor pe 35 de euro pe zi.sau gasiti la facultatea de limbi straine din Romania soferi destui.

Foarte bun comentariul acesta, asa este isi bat joc de oameni, au pretentii mari si platesc foarte putin. Sunt niste roboti, nu sunt oameni acesti manageri la Essers, au venit in Ro sa-si reduca costurile cu soferii romani, mai nou angajeaza la greu bulgari, care accepta cu draga inima aceasta diurna de 35 euro/ zi la extern. Bulgarii sunt multumiti ca ii accepta, insa siguranta marfurilor lor este grav expusa riscului de furt. Au plecat multi soferi vechi de la Essers, pe care ii plateau cu 50-55 euro/zi, pentru ca nu se mai putea lucra in acele conditii de sclavie. Daca celor vechi nu le-au mai convenit sa lucreze pentru acesti impostori, celor noi nici atat nu li se potriveste pe acesti bani de nimic. Dragi colegi soferi, care vreti sa va angajati pe viitor la aceasta firma, nici sa nu va ganditi, veti munci de pomana, pentru ca o sa puna la plata pentru orice neregula(carburant, alimentare ad-blue din alta statie alta decat acceptata de ei, diferente de taxe vamale pe care trebuie sa le platiti si nu vi se da chitanta decat pentru o suma mai mica, etc). Va spun asta din propria experienta, am lucrat multi ani la ei, era bine cand era Centrum, acum cu Essers o iei razna, aceasta firma te depersonalizeaza, nu mai ai personalitate, casa, obigatii familiaie. Essers sunt evreii Europei! Fugiti cat puteti de departe de Doamna Manager Els de Wit si amantul acesteia, poreclit "Lambriul", dar nu numai, si-au angajat anul trecut un asa zis "spalator de pantofi si de urechi" care nu iese din vorba celor 2 mari manageri, pe nume Alexandru Borza, care nu iarta nimic si noteaza pe lista totii soferii care fac asa zisele "abateri", mentionate mai sus, pentru ca abaterea sa fie redirectionata mai departe la departamentul juridic si ulterior sa fii penalizat la salariu. Domnule Borza, vreau sa-i transmit un mesaj de felicitare prin intermediul acestui forum, acelui politist de la circulatie care v-a suspendat permisul de conducere pentru "conducere sunt influenta alcoolului" :) . parerea mea este sa nu sapi groapa altuia, ca nu se stie cand vei cadea singur in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am impresia cas o gramada de frustrati aici care din cauza unor probleme au plecat cum au plecat, pe usa din dos si acum scriu pe forumurile astea. Scot din ei niste aberatii de te doare capul. Toti 600 de soferi care lucram in firma asta suntem asa de prosti oare? Sclavi si incapabili? Huliti o firma care va pus pita pe masa, ca. Prin bani dati la timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vai si amar de respectul care-l aveti pentru fostul loc de munca. Si mi mi greu dar nu pot sa dau in cineva care ma ajuta sa pun la copilasii mei ceva pe masa. Is plin de rate si datorii dar am curajul sa stau drept si sa ma iau un gura cu toti care spun neadevaruri. Colegule , vorbesti de Centrum dar nu spui cumse faceau smecherii de sute de euro pe luna, s, sp + alte mizerii. De aia era bine? Fii cu coloana vertebrala si spune tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu hulesc neaparat firma, ci hulesc Managerii care o conduc. E adevarat dau banii la timp, asta e singurul avantaj in firma asta, insa respectul fata de sofer este zero. Daca tie iti convine sa stai sa suporti toate nedreptatile pe care le aplica conducerea Essers catre soferi, n-ai decat, fiecare om e liber sa faca ce vrea si sa munceasca unde vrea. In ceea ce priveste "smecheriile de sute de euro" la care faci tu referire, nu stiu despre ce vorbesti, nu m-am aflat printre cei cu smecherii, cat ma castigat muncind, atat am primit, nici un ban murdar in plus asa cum dai tu de inteles. Mesajul meu este un semnal de alarma pentru cei care tin la orgoliul personal, acela de om, cu principii de viata, cu calitati morale si nu in ultimul rand cu obligatii familiale. N-ai decat sa stai la zid si sa astepti sa arunce in tine cu pietre, daca asta te satisface ca le oferi copiilor o paine pe masa si iti platesti ratele la banci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de cand lucrez aici n-am avut parte de ce mentionezi tu. Este adevarat ca te mai enervezi pe unul altul ca asa-i peste tot. Si nu sunt singurul. In orice firma sunt avantaje si dezavantaje. Daca gasesti firma perfecta te rog sa ne anunti! Noi inca n-am gasit-o. De fapt nici nu exista. ne convine sau nu, sunt putine firme care ofera conditiile oferite de Essers. intradevar sunt sute de ruli ca te zapacesc de cap dar incercam sa ne adaptam. . Is aprope de 9 luni aici si inca mai pot duce! Doamne ajuta! Drumuri bune la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de cand lucrez aici n-am avut parte de ce mentionezi tu. Este adevarat ca te mai enervezi pe unul altul ca asa-i peste tot. Si nu sunt singurul. In orice firma sunt avantaje si dezavantaje. Daca gasesti firma perfecta te rog sa ne anunti! Noi inca n-am gasit-o. De fapt nici nu exista. ne convine sau nu, sunt putine firme care ofera conditiile oferite de Essers. intradevar sunt sute de ruli ca te zapacesc de cap dar incercam sa ne adaptam. . Is aprope de 9 luni aici si inca mai pot duce! Doamne ajuta! Drumuri bune la toti!

9 luni ,? 9 luni in camion e cam mult ! dupa cum tu spui, esti plin de datorii si de rate , ok nu e treaba mea , dar nu da cu piatra in ce care spun adevarul, pentu ca tie iti este frica ,ai rate probleme etc... parearea mea este ca oameni ca tine dau putere firmelor ca essers, dupa 9 luni , nu ai facut nici bani, nu ai stat nici cu familia , ce sa spun .. imi pare rau de tine si din pacate sunt prea multi ca tine, pre multi se vand ieftin. Unii ptr ca sunt incepatori , uni ptr ca au rate , dar cum ramane cu noi , cu SOFERII , care chiar daca au rate , sau sunt incepatori , vreau sa munceasca si sa fie platiti correct!!!! Din cauza celor ca tine , care stau 9 luni in cabina au de stat si altii soferii , macar 3 luni; L-) Sa faci si sarbatorile tot in cabina, asta e urarea mea pt tine, (comentariu eliminat ) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am impresia cas o gramada de frustrati aici care din cauza unor probleme au plecat cum au plecat, pe usa din dos si acum scriu pe forumurile astea. Scot din ei niste aberatii de te doare capul. Toti 600 de soferi care lucram in firma asta suntem asa de prosti oare? Sclavi si incapabili? Huliti o firma care va pus pita pe masa, ca. Prin bani dati la timp

Din mesajele care le'ai postata aici anterioare cred caesti cel mai frustrat din toti de pe forum......iti mai lipseste bila la picior si sa te dai cu fond negru pe fata si arati precum negrii aia de pe plantatiile de bumbac din secolul trecut,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce ar vrea patronii sa le facem noi pantofi cu crema??????? Din cauza la elementele astea fara casa fara masa familie ioc ( sotia :-vine prostul acasa cu bani ) .Ce face un asemenea om 9 luni in cabina ? fumeaza 2pachete de tigari pe zii in cabina ,bea 1-2 cutii cu vin seara, si miroase a hoit si in cabina si pe linga el ... Mai nou am observat ca in zona moldovei au inceput barbatii sa puna femeile sa dea de permis si le tine cu ei in cabina 4-5-6luni .Rusine rusine rusine pt ,,oamenii astia" bine spus sclavi pe plantatie .DRUMURI BUNE SA AVETI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.